Niekedy klamem

Niekedy klamem https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471055/bmid_niekedy-klamem-kCo-471055.jpg 4 275 81

Volám sa Amber Reynoldsová. Mali by ste o mne vedieť tri veci: 1. Som v kóme. 2.Môj manžel ma už nemiluje. 3.Niekedy klamem. Amber sa preberie v nemocnici. Nedokáže sa pohnúť. Nemôže rozprávať. Nedarí sa jej otvoriť oči. Počuje ľudí, ktorí sa okolo nej pohybujú, oni však netušia, že ich vníma. Amber si nepamätá, čo sa s ňou stalo, tuší však, že s tým má niečo spoločné jej manžel. Striedavo sledujeme jej paralyzovaný stav na lôžku, dianie z týždňa pred osudnou nehodou a čítame detské denníky spred dvadsiatich rokov. Brilantný psychologický triler pred nás stavia otázku: Je niečo naozaj lož, ak človek verí, že je to pravda?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Aktuell

Sometimes I Lie , 2017

plamínek21
14.06.2019 4 z 5

Občas nelžu, nevyplácí se to. Bavilo mne to a oceňuji sociopatický závěr. K přečtení určitě ano.

s

Lethania
06.06.2019 2 z 5

Místo Občas lžu by se kniha mohla jmenovat Občas nevím, o čem píšu, protože přesně takový dojem z toho mám. Ne že by kniha byla vyloženě špatná, četla se relativně sama, ale příběh byl o ničem. Závěrečné vyústění bylo splácané dohromady jakoby to autorka už chtěla mít rychle za sebou. Bohužel se mi kniha vůbec nelíbila a doufám, že na ni do dalšího dne rychle zapomenu.

Stella_Reed
04.06.2019 3 z 5

Knížka není špatná. Děj celkem ubíhá. Ale že bych se nemohla odtrhnout, to ne. Na mě možná občas trošku drsnější.

barbara5604
01.06.2019 5 z 5

Za mě tato kniha SUPER..Kniha plná napětí..četla jsem a nestačila jsem se divit k jakým zvratům vždy došlo..a závěr? Tak to by mě ani ve snu nenapadlo..

Sasha001
01.06.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem si vybrala podle tipů jedné slečny na Instagramu. A rozhodně nelituji. Autorka si s námi hraje jako kočka s myší a nic není takové, jak to na první pohled vypadá. A právě to napětí dělá knihu vice čtivou, za mě plný počet.

JAG
31.05.2019 4 z 5

Název knihy je velmi výstižný. Buďte si proto jisti, že sami na nic nepřijdete dřív, než vám příběh rozkryje sama autorka. To knize dodává svižné tempo a dostatek napětí. Originalita v tomto žánru je při současné konkurenci dost těžká. Zde nechybí, byť stojí na méně reálných (a uvěřitelných) dějových liniích.

Ajuszka
30.05.2019 5 z 5

Panejo.. Po téhle knize jsem sáhla úplnou náhodou. A nelituju. Příběh ženy,která je a není v kómatu. Nahlížíme i do její minulosti a vše je krásně propletené a plné nečekaných zvratů. Určitě doporučuji přečíst.

Pavlína79
28.05.2019 4 z 5

Kniha nezklame, ani nepřekvapí, dětství je náročné období a pokud se svých bubáků nezbavíme ani v dospělosti, tak to může špatně dopadnout.

mala.bloncka
20.05.2019 5 z 5

Knížku jsem fakt hltala. Musela jsem si ale pořád hlídat kdo je kdo, protože jinak se šlo lehce ztratit. Super příběh ..

Medovnice
20.05.2019 1 z 5

Tak tohle byla naprostá a zdlouhavá nuda, zakončená absurdním koncem, kdy člověk nevědel kdo je kdo. Asi jsem četla málo pozorně.

alilunka
19.05.2019 5 z 5

Nakonec se mi to líbilo, ale do půlky knížky jsem byla skeptická. Knížka je plná zvratů, je potřeba si hlídat, kdo co vypráví, ale určitě bych jí doporučila.

jennefer
19.05.2019 5 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo. Kousek po kousku se před námi odhaluje jeden život a nic není tak, jak se zprvu zdá. Čtivé, příběh hezky utíká, není to moc překombinované ani dlouhé. Prostě vše akorát. Za mě plný počet.

RADOST
02.05.2019 4 z 5

Občas lžu! Tady si ale musíme dávat velký pozor kdo, kdy a proč lže? Autorka si s námi pohrává, naznačuje, nastraží návnady, nic neříká přímo. Je na nás, jak se zorientujeme, co a kdy si domyslíme a zda se vyhneme slepým cestičkám. Zajímavé, dobré - ale právě ta vykonstruovaná spletitost a náznakovost mě časem unavovala a proto jednu hvězdičku ušetřím.

karol.cadex
26.04.2019 5 z 5

Z téhle knihy jsem tak vzrušená! Přečtena ani ne za den, totálně mě pohltila. Perfektní hra s psychologií obou holek, jen mi bylo trošku líto, že expřítel ani manžel neměli víc prostoru, ale to už by bylo možná překombinované. Každopádně jsem aktuálně dost přesycená moderními krimi a thrillery a tohle byla opravdu super změna.

bookcase
24.04.2019 5 z 5

No wauu, to bylo hustokrutopřísné čtení. Autorka mě teda dostala, nemohla jsem se od toho odtrhnout, měla jsem svoje teorie /hahaha/ , které mi úplně rozmetala. Za mě paráda.

Kozel65
24.04.2019 4 z 5

Střídání děje v reálném čase a formou deníkových zápisků se ukázalo jako klíčové - tento psychothriller mě „dostal“ a tím se vymyká z průměru ostatních, které pracují s tématem „pacient/ka v kómatu“…..

mariva
22.04.2019 4 z 5

Téma pacientky v kómatu je v knihách docela časté, ale tahle knížka měla v sobě zase hodně nového. Od začátku mě zaujala, bylo v ní napětí a hlavně spousta nečekaných zvratů a bylo zajímavé, jak se vše postupně odhalovalo a navzájem propojovalo.

Jana77
21.04.2019 5 z 5

Skvělé! Tleskání, opravdu. Do poslední stránky jsem si nebyla jistá, dokonce i potom jsem váhala, jestli jsem to pochopila správně. Výborně napsáno, těším se na další knihu!

Dresia
21.04.2019 2 z 5

Moc překombinované, zašmodrchané, přitom málo vystupňované napětí, což by měl správný psychotrhriller mít.

Dela111
16.04.2019 4 z 5

Už podle názvu je jasné, že tady nebudou věci tak, jak se na první pohled jeví. Styl vyprávění je zajímavý, příběh se odvíjí jednak prostřednictvím myšlenek Amber, která je v kómatu a jednak četbou deníku z dětství.
Občas lžu je dobrý psychologický thriller, lehce se čte, má spád a nechybí překvapení.

psychologické thrillery

2019  76%Občas lžu