Pohřbená tajemství

Pohřbená tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419930/bmid_pohrbena-tajemstvi-10I-419930.jpg 4 103 35

Nick Heller série

< 2. díl

UNESLI JI A POHŘBILI ZAŽIVA. JEJÍ JEDINOU NADĚJÍ JE NICK HELLER… Když je Alexa Marcusová, dospívající dcera multimilionáře a titána hedgeových fondů, unesena, obrátí se její zoufalý otec na rodinného přítele Nicka Hellera, soukromého vyšetřovatele, který se vyzná jak v zasedacích místnostech korporátních společností, tak v temných uličkách. Vzápětí se na internetu objeví přímý přenos, v němž Alexa prosí o život. Dívka je uvězněna v děsivé noční můře – je pohřbena zaživa a ve dne v noci ji sleduje kamera. Její únosci jsou krutí a vynalézaví, ale bývalý agent tajné služby Nick Heller má vlastní metody, jak se vypořádat s problémy. S pomocí zvláštní agentky FBI Diany Madiganové si Heller klestí cestu bludištěm manipulací a lží s jediným cílem: dopadnout únosce dřív, než Alexa zemře. Někteří velice vážení a vysoce postavení lidé jsou však odhodlaní pohřbít svá temná tajemství za každou cenu. Netuší ale, že Nick Heller se nezastaví před ničím… _____ „Soukromý vyšetřovatel Nick Heller je chlap, kterého chcete mít na své straně, kdykoli se dostanete do potíží. Přestože se v jeho případě nelze nevyhnout srovnání s Childovým Jackem Reacherem, je to hrdina naprosto svébytný: neokázalý, lidský, kdykoli ochotný pomáhat, ale také pomoc přijímat. Jakmile tuhle knihu otevřete, už ji neodložíte, dokud ji nepřečtete.“ – Washington Post... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Buried Secrets , 2011

alnahu
14.03.2020 4 z 5

Trošku zdlouhavější , napínavý děj příběhu o únosu dcery multimilionáře , se mě četla dobře.

Hella
21.02.2020 3 z 5

Ta spousta gramatických (nejenom shody přísudku s podmětem, ale i chybné koncovky atd.) a překladatelských chyb (Opravdu nutno CIA překládat jako Centrální bezpečnostní službu? Vážně?) mi hodně kazila zážitek při čtení. Ale i když od toho odhlédnu, něco přece jen příběhu chybělo, aby byl víc než jen průměrný.

jonathan
16.02.2020 5 z 5

Mne sa to páčilo... tak ako všetky Finderove knihy. Napínavé, čitateľné, určite odporúčam.

Jiparis
13.02.2020 4 z 5

Je zřejmé, že autor velmi dobře zná a rozumí prostředí špionážních služeb, já jsem se občas v množství zainteresovaných stran ztrácela a agent Heller, ač sympaták mi připadal místy až neuvěřitelně předvídavý a neporazitelný.

Pípasek
31.01.2020 5 z 5

Od začátku do konce napínavé, drsné . Někdy až za hranou .

Ivulka432
19.01.2020 5 z 5

Musím říct, že mám dalšího oblíbeného vyšetřovatele - Nicka Hellera! Od první strany vás kniha chytne a už nepustí až do poslední stránky. Přečteno během jednoho dne. Doporučuji!

mikika
13.01.2020 4 z 5

kolikrát už se Finder zkoušel uchytit na českém trhu, a pokaždé tak nějak zapadl. on je holt tak nějak běžnej a neoriginální... má to chlapec těžký, ale i tak se jeho knihy čtou dobře.

biki
03.01.2020 3 z 5

Knihu jsem si pořídila na základě vysokého hodnocení zde na DK, ale k četbě jsem se dostala až nyní. A teď tak trochu nevím, co si mám o ní myslet - úvodní zápletka velmi dobrá, hlavní hrdina tak jak má v tomto žánru být, zajímaví přátelé a pomocníci, technologie použité při pátrání … vlastně tu nic nechybí. Ale přesto na mě kniha působí jaksi chladně, vykalkulovaně, a vůbec jsem neměla problém od ní kdykoli odejít. Druhá polovina knihy je podle mého osobního názoru vysloveně přeplácaná - padouši ze všech světových stran (chybí akorát Čína), Pentagon, zákulisí vysoké politiky … Kdyby se autor držel hlavní zápletky týkající se únosu, pravděpodobně by mě to bavilo víc. Také vcelku plochá postava Nicka Hellera mi k srdci moc nepřirostla, takže asi zůstanu u svých oblíbených a podstatně charismatičtějších hrdinů jako je Jack Reacher, Lucas Davenport či jim podobní.

Titas9001
30.12.2019 3 z 5

Musela jsem si dát po přečtení trochu odstup, abych napsala hodnocení . Celkově se mi zdá, že se z tématu dalo vytěžit mnohem více. Zdá se mi, že těch 400 stran proběhlo bez nějakého většího vzruchu. Táma mnohohrát uchopené a známé a mám pocit, že jsem četla daleko lepší knihy. Zajímavé je, že teď čtu nového Deavera, který zpracovává podobné téma, mnohem více si s námi hraje, je to daleko napínavější a na DK má nízké hodnocení. Jsem sice v polovině knihy, ale baví mě .

Medovnice
22.12.2019 2 z 5

Bohužel mě kniha nechytla. Je psaná čtivě a relativně zajímavá, ale mě přišla tak nějak zdlouhavá. Škoda, ale dalšímu dílu ještě zkusím dát šanci.

Nickyheat
20.12.2019

Thriller napínavý od začátku do konce - nemohla jsem přestat číst

Dela111
18.12.2019 5 z 5

Pohřbená tajemství je perfektně promyšlený thriller s námětem, při kterém mrazí. Příběh je napínavý od první do poslední strany, děj je akční, plný zvratů. Hlavní hrdina Nick je sympaťák, který si čtenáře lehce získá.
Bohužel mě kniha bavila o něco méně od chvíle, kdy bylo jasné kdo je únosce, proti komu vlastně Nick bojuje a co vše je v pozadí. Tento vývoj situace není pro mě tak poutavý, ale to je jen o mém vkusu na zápletky.
Celkově je to výborný thriller a určitě si zaslouží doporučení.
90 %

Zdenas5
13.12.2019 4 z 5

Kniha se četla výborně, měla rychlý spád, napínavý děj, hlavní hrdina sympaťák.

Sirius
06.12.2019 4 z 5

spolu s Chladným dnem pro vraždu asi nejlepší věc, jakou jsem v poslední době četl. Kritika Findera přirovnává k Lee Childovi, mně ale bavil víc - je tu drsnej a sympatickej hrdina, ruskej všehoschopnej zabiják a svět korporací a peněz, kterej mě nebavil jako jedinej. Celý je to to takovej mix bondovky a drsný školy (bez klasickýho vyšetřování vraždy). Můj over the top to zatím není (ale třeba časem), každopádně oddechovka napsaná s grácií a skvělým švihem je to ale jako vyšitá a pokud nemáte co číst, pak naprostá volba.

blanche11
01.12.2019 5 z 5

Skvělé napsané, akční dej, za mě super,doporucuji

thrillery pohřbení zaživa zmizení lidí únosy nadnárodní korporace soukromý detektiv

Joseph Finder
americká, 1958