Nick a Norah: Až do ochraptění

Nick a Norah: Až do ochraptění https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87559/bmid_nick-a-norah-az-do-ochrapteni-OmD-87559.jpg 3 165 44

"Můžeš na pět minut předstírat, že jsi moje holka?“ ptá se Nick Norah, když mezi návštěvníky klubu uvidí svou bývalku. A právě takovým klišé začíná příběh dvou mladých lidí, jejichž životní cesty se náhle protnou a trochu kodrcavě pak spolu pokračují. Nick je basák a jediný hetero v punkové kapele plné gayů. Norah je dívka, která má pocit, že víc problémů by nedokázal řešit ani tým specialistů v pentagonu. A jediná společná noc v New Yorku. A najdete v ní všechno – zoufalství, touhu, odpuštění, zklamání. Jsou tu rodiče, s kterými je nutné nějak vyjít, jsou tu přátelé, s nimiž vyjít je někdy těžší než zdolat Mt. Everest. A je tu kluk a holka, kteří pro jednou nechtějí nic jiného než být sami sebou, nepředstírat, na nic si nehrát, ani se snažit s kýmkoliv vyjít. A je tu láska, vztek a nekonečný seznam písniček. A je to příběh, který si prostě musíte přečíst.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Nick and Norah's Infinite Playlist , 2006

Ann98
11.09.2023 3 z 5

Oddechové čtení pro mladší ročníky. Není to nic propracovaného, ani hlubokého. Všechno, co se v knize děje, klouže tak nějak po povrchu.
Děj není nikterak nápaditý, vzhledem k tomu, že se prakticky odehrává během jedné jediné noci. Má v sobě ukryto plno popisných částí a minimum dialogů.
Postavy jsou takové nemastné, neslané. Nic, čím by mi byly sympatické nebo bych si je oblíbila.
Tohle se prostě moc nepovedlo.

KatnissLavender
18.01.2022 1 z 5

Tak už jsem si začínala myslet, že jsem na tyhle knihy stará, ale jak tak čtu ty komentáře, věkem to nebude. Ta kniha je úplně o ničem!!! Být delší, nedočetla bych ji. Má asi tři světlé chvilky, ale to je opravdu hodně málo! Pokud váháte, jestli si tuto knihu přečíst, neváhejte a sáhněte po jakékoli jiné, na 90% bude lepší, než tato...

jitka_dankova
15.11.2021 odpad!

Nápad jako takový úplně špatný nebyl. Ale, proboha, co je to za nehorázný styl psaní? Kniha reálně nešla číst. Nedalo se v textu vyznat. Nešla pořádně rozpoznat přímá řeč od myšlenek a těch myšlenek tam bylo přehršel. Určitě si nápad zasloužil vhodnější zpracování a formu.

Kitty18
26.05.2020 3 z 5

Od knihy jsem čekala nějakou delší a propracovanější love story... Celá kniha se odehrává během jednoho večer-noci-rána a to je na mě moc krátké, aby se něco mohlo “stát”. Přemýšlím co bych mohla pochválit ať to není jenom kritika, ale nic moc mě nenapadá.

YA-girl
28.04.2020 3 z 5

V podstatě popis jedné noci a jednoho dne z pohledu Nicka a Nory: kdy po koncertě zahlédne svou ex a je z toho tak zdrblý, že se přitočí k doposud neznámé Norah a požádá ji, aby předstírala, že je jeho holka. A něco mezi nimi vzklíčí. To "něco" je pěkně popsané z pohledu jich obou, víc se mi tedy líbil ten Nickův ;-)... Akorát mi občas přišlo, že to časově nesedělo - to, že se vše stihlo odehrát za několik hodin... Líbil se mi vypravěčský styl - slovní obraty, přirovnání, narážky... Hezky se to četlo, ale asi mi to jednou stačilo ;).

Miliamka
06.01.2020 4 z 5

Trošku mi to připadá spíš jako Young Adult pro dospělé. Protože spíš starší generace pochopí všechny ty popkulturní narážky, mluvení k ostatním formou hudby.. Kadence myšlenek a hovorů skoro jako v Gilmorkách, děj se děje spíš tak, že o tom někdo mluví nebo to někdo cítí než popisně co kdo dělá..
Za mě paráda a vím, že se k téhle filozoficko-hudební debatě rozhodně ještě vrátím.
PS: Dost mi to připomínalo film Před soumrakem - spousta kecání a pocitů na pozadí velkolepého města..

marry8997
31.05.2019 2 z 5

Pro někoho, kdo má rád punk, metal a rock je to fajn. Ne každému se může líbit tento styl psaní, ale pár lidí si na to své přijde. Je to podle mě dobrá kniha, jen je potřeba najít správné lidi.

Evicka0011
02.03.2019 5 z 5

Však je to úplně super kniha, přesně můj šálek kávy. Moc se mi líbila.

Evka3814
05.12.2018 odpad!

No páni,tak takhle jsem se dlouho nenudila. Čekala jsem absolutně něco jiného,s tímto jsem se fakt trápila abych to dala do konce

LenysekC
20.07.2018 3 z 5

Styl psaní úplně jiný, než u ostatních knížek tohohle žánru, za to plus. Jinak průměr.

Mistylady
19.06.2018 1 z 5

U ničeho jsem už dlouho nenudila tak jak u téhle knihy. Zbytečně zdlouhavé, málo přímé řeči, prostě nuda, nuda, nuda.

Karola050716
26.04.2018 1 z 5

Jakože nic moc...bůh ví proč jsem si myslela, že to má být dobrá kniha..no není. Kdyby se autoři omezili na vývoj "vztahu" dvou lidí, kdyby do toho netahali miliony odkazů na seriály a songy posledních x let, kdyby se tam zbytečně nemluvilo tak sprostě, kdyby tam bylo trochu víc přímé řeči a míň vnitřních keců, kdyby....tak by to bylo fajn, protože ten zmatek dvou lidí náhodně spojených funguje a toulání nocí jim věříte, jen kdyby okolo nebylo tolik balastu.

JitulHa
27.02.2018 2 z 5

Příběh pojednával o dvou teenagerech, kteří na sebe náhodně narazili v baru. Nick byl zoufalec, který si mohl oči vyplakat pro svou bejvalku, ta o něj ale nejevila sebemenší zájem. Norah byla holka, která s klidem nechala svou nejlepší kamarádku, co to přehnala s pitím, odvézt domů cizím klukem, Nickovým kamarádem. Namísto toho, aby je doprovodila, poslouchala Nickovo naříkání, a to ho znala asi deset minut. Podobně se nesl celý zbytek příběhu. Styl psaní autorské dvojice byl nudný a postrádal jakýkoliv náboj. Přestože se ve vyprávění jednotlivých kapitol střídaly obě hlavní postavy, tak používaly naprosto stejné slovní obraty, což způsobilo, že jsem se v textu ztrácela a nebýt rozlišení rodů v řeči, ani bych si neuvědomila, že příběh je vyprávěn z pohledu muže a ženy. Kniha pro mě byla velkým zklamáním, čekala jsem pořádnou jízdu, nabitou hudbou a vzájemným souzněním hlavních hrdinů, čehož se mi bohužel nedostalo.

Katherine17
15.12.2017 1 z 5

Tuhle knihu jsem dočetla jen proto, že nerada nechávám knihy nedočtené. Kniha se mi vůbec nelíbila. Některé vulgární výrazy si autorka mohla odpustit, nějak se mi do knihy nehodily. Jsem ráda, že jsem si knihu nezakoupila, jak jsem původně chtěla, ale jen vypůjčila.

Pedruska01
10.12.2017 1 z 5

Byla to sakra krkolomná knížka. Vypadalo to, že by to mohlo mít jistý potenciál, alespoň tak trochu to anotace slibovala. Zpracování, dovolím si říct, že dokonale příšerné. Dlouhé a zbytečné popisy naprosto čehokoliv, minimum přímé řeči. Bohužel mě to nijak neudrželo ve střehu. Dost často se mi stávalo, že jsem se v tom ztrácela, ale hlavně po tom kilometrovým popisu naprostých blábolů jsem neměla tušení, kde se hlavní hrdinové nacházejí. Vlastně samo o sobě to byl trochu blábol samotný. Zpětně se divím, že jsem knihu dočetla.

Mark.
12.11.2017 2 z 5

Kdybych neudělala tu chybu, že bych si do vlaku vzala jen jednu knihu, tak ji asi ani nedočtu. Děj žádný, časová linie kratinká, postavy vytrženy z kontextu. Prostě jsme oknem nahlídli do kousku dění a hold se ani nic neodehrálo.

amaenium
03.10.2017 1 z 5

Tento kousek jsem měla sice přečtený hned, ale kdovíjak mě nezaujal.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Tenhle román se mi líbil naplno.

bubblebut
15.02.2017 3 z 5

Překvapilo mě, jak autoři mohli tak krátký děj protáhnout do celkem dlouhé knížky. místy jsem příběh nechápala, taky mi vadily vulgarismy. Co se dá dělat...

e.llis
08.01.2017 3 z 5

Toto je velice zvláštní kniha, která vám během ani ne jednoho dne dovolí nahlédnout do života dvou teenagerů. Dá vám přehled o jejich rozpolcenosti a touze milovat a být milován.
Poví vám, jak můžeme být pitomí, když se bezhlavě zamilujeme.
Vysvětlí vám, že ne každá mrcha je doopravdy mrcha.
A pochopíte, že rozbitá srdce k lásce a takovým blbostem zkrátka patří.
Občas je i kniha krapet zmatená.

Jen tak mezi řádky jsem se zkoušela dívat na film. Protože "co se může podělat na filmu v rozmezí ani ne 24 hodin".
A odpověď zní: úplně všechno!
Z průměrného klišé udělali obrovskou patlanici plnou záporáků, kteří zde původně nebyli..? Fuj!

zfilmováno pro dospívající mládež (young adult)

Autoři knihy

Rachel Cohn