Níček a Mřenka

Níček a Mřenka https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28689/bmid_nicek-a-mrenka-Yhb-28689.jpg 4 41 9

Zamonie série

2. kniha série Zamonie. Od té doby, co pestří medvědi osídlili Velký les, platí idylická obec jménem Stromov za nejpřitažlivější turistický cíl Zamonie. Ale v obrovském temném hvozdu na severozápadě kontinentu se dějí podivné věci. V noci je slyšet nářek druidských bříz a sténání Žasnoucích Hvězdářů, šeptá se o pavoučí lesní čarodějnici, která prý stále ještě v neobývané části lesa provozuje své zlořády. Jednoho dne zabloudí dvojčata Níček a Mřenka do divoké, tabulemi se zákazy obklopené části lesa - a co tam zažijí, překonává všechna očekávání. Po 13 a ½ života Kapitána Modrého medvěda nás Walter Moers podruhé unáší do nezvyklé říše divů Zamonie, kde se fantazie a humor dobrodružným způsobem vymkly kontrole. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

Ensel und Krete , 2000

kurama45
28.04.2020 5 z 5

Raz ostatní spisovatelia objavia Mýtotesovu odbočku a v svete literatúry nastane revolúcia :D.

Slyš
Slyšíš mlčení vesmíru?
Slyš – atomy víří nicotou
Je to Měsíc, který tu pláče?
Nebo je to
Dech hvězd?
Ne
Je to jen
Chrápaní mojí staré

Danafantom
12.01.2019 3 z 5

jeNÍČEK a MaŘENKA je vskutku originální počin, ale už mě tak nebavil jako 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda.

Padla Hvezda
11.10.2016 4 z 5

Pri druhém čtení ještě lepší, chvilema jsem se docela i bala. Doporučuji cist kolem třetí ráno.

Nagadir
03.02.2016 5 z 5

Já prostě Zamonii miluju. Je tak originální, tak jiná, tak hlubokomyslná a parodující. V tomhle mi opravdu připomíná Pratchettovu tvorbu. =)
Nemůžu se dočkat další jeho knihy...
Hodnocení: 10/10

Benjiki
30.12.2015 3 z 5

Pochybuji, že takováhle parodie na výuku literatury bude děti bavit natolik, aby ji ocenily. Za mě docela fajnový experiment, potvrzující, že Walter něco fetuje. Jdu sehnat Ruma, Zamonie je rozhodně zákeřný svět. Velké plus za žaludeční šťávy. Nazdaaaaaaaaar.

Dormar
21.04.2015 4 z 5

Zajímavá knížka, nevím co si o ní mám myslet. Je hodně zdlouhavá, ale děj se mi celkem líbil.

Jankey
25.02.2014 5 z 5

Zcela souhlasím s MiaVanAcid. Níček a Mřenka jsou jiní a proto jsou tak dokonalí.

MiaVanAcid
16.01.2014 5 z 5

Tleskám ! Knihy Waltera Moerse jsou jiné a v tom je jeho kouzlo-u mne doma zabírá přední místo v knihovně :-)

Grafoy
15.07.2013 1 z 5

Tahle kniha je opravdu hodně zvláštní. Ve mě zanechala rozporuplný dojem, ale spíš se přikláním k názoru, že se mi nelíbila.

Walter Moers
německá, 1957