Níček a Mřenka

Níček a Mřenka

2. kniha série Zamonie. Od té doby, co pestří medvědi osídlili Velký les, platí idylická obec jménem Stromov za nejpřitažlivější turistický cíl Zamonie. Ale v obrovském temném hvozdu na severozápadě kontinentu se dějí podivné věci. V noci je slyšet nářek druidských bříz a sténání Žasnoucích Hvězdářů, šeptá se o pavoučí lesní čarodějnici, která prý stále ještě v neobývané části lesa provozuje své zlořády. Jednoho dne zabloudí dvojčata Níček a Mřenka do divoké, tabulemi se zákazy obklopené části lesa - a co tam zažijí, překonává všechna očekávání. Po 13 a ½ života Kapitána Modrého medvěda nás Walter Moers podruhé unáší do nezvyklé říše divů Zamonie, kde se fantazie a humor dobrodružným způsobem vymkly kontrole. Přeložil Pravoslav Prokeš....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28689/nicek-a-mrenka-28689.jpg 3.826

Zamonie (2.)

Ensel und Krete (2000)

Humor, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Padla Hvezda
11.10.2016

Pri druhém čtení ještě lepší, chvilema jsem se docela i bala. Doporučuji cist kolem třetí ráno.

Nagadir
03.02.2016

Já prostě Zamonii miluju. Je tak originální, tak jiná, tak hlubokomyslná a parodující. V tomhle mi opravdu připomíná Pratchettovu tvorbu. =)
Nemůžu se dočkat další jeho knihy...
Hodnocení: 10/10

Benjiki
30.12.2015

Pochybuji, že takováhle parodie na výuku literatury bude děti bavit natolik, aby ji ocenily. Za mě docela fajnový experiment, potvrzující, že Walter něco fetuje. Jdu sehnat Ruma, Zamonie je rozhodně zákeřný svět. Velké plus za žaludeční šťávy. Nazdaaaaaaaaar.

Dormar
21.04.2015

Zajímavá knížka, nevím co si o ní mám myslet. Je hodně zdlouhavá, ale děj se mi celkem líbil.

Jankey
25.02.2014

Zcela souhlasím s MiaVanAcid. Níček a Mřenka jsou jiní a proto jsou tak dokonalí.

MiaVanAcid
16.01.2014

Tleskám ! Knihy Waltera Moerse jsou jiné a v tom je jeho kouzlo-u mne doma zabírá přední místo v knihovně :-)

Grafoy
15.07.2013

Tahle kniha je opravdu hodně zvláštní. Ve mě zanechala rozporuplný dojem, ale spíš se přikláním k názoru, že se mi nelíbila.