Ničeho nelituju aneb Jak to bylo s Kiss

Kytarista a zpěvák Ace Frehley (vlastním jménem Paul Daniel Frehley) je zakládajícím členem skupiny Kiss, v které hrál od jejího založení v roce 1973 do roku 1982 a pak znovu v letech 1996 až 2002. Na tyto roky, ale i na sólovou kariéru vzpomíná v knize, kterou napsal za pomoci novinářů Joea Laydena a Johna Ostroského.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231230/niceho-nelituji-aneb-jak-to-bylo-s--231230.jpg 4.813
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno · Volvox Globator

Ace Frehley with Joey Layden and John Ostrosky:No regrets

Kniha Ničeho nelituju aneb Jak to bylo s Kiss

LadyCharlene
30.08.2017

Tak já se budu držet knihomolského motta: Nesuď knihu podle obalu. Nejsem žádný odborník na Kissáky, po téhle knize jsem sáhla, protože Kiss mám ráda a spíš si přečtu životopis než text z wiki. Kniha byla napsána opravdu velmi čtivě, i když českým editorům uteklo do textu nemálo záškodníků, kteří tam nemají co dělat. Každopádně hvězdičku za to strhnout nemůžu. I když se mi některé věci, které kluci prováděli, nelíbily, nelze popřít, že Ace popsal skutečný život rockové hvězdy. Musel mít pořádnou odvahu, když některé ty věci v knize zveřejnil. Navíc nelze říct, že by se člověk u knihy nezasmál. I přesto, že v některých věcech si Ace protiřečil a nechápu, jak Peter a Ace mohli nechat své nástupce používat i své koncertní identity, musím této knize dát plný počet bodů.

Reat
03.07.2017

Strašně by mě zajímalo, který osel navrhoval obal českého vydání, kde je na knize od Ace Frehleyho vyobrazen jeho náhradník v kostýmu Spacemana Tommy Thayer. Dlouhou dobu mě tato "debilita" doslova odrazovala od čtení, jenže jako velký fanoušek jsem to musel prostě zkousnout a přečíst i tak. Kniha má podtitul "aneb jak to bylo s Kiss", ovšem dle mého o Kiss tady až tak úplně nejde. Kniha se věnuje převážně Aceovým malérům, spojených výhradně s chlastem a drogami, kterých je teda opravdu hodně, takže i když se snaží plivat kolem sebe (hlavně na Simmonse) co to dá, bylo mi při čtení jasné, že to s ním v kapele rozhodně jednoduché nebylo. Ať si každý říká co chce, kde jsou dnes Kiss, byť v jakési polovičaté revivalové sestavě,a kde je Ace? I když pro mě zůstane navždy jedinečným, tak po přečtení (za jedno odpoledne) si uchovávám odstup a vím, že každá mince má dvě strany. Z nesmírné úcty ke všem členům, kteří prošli touto legendou mému srdci nejmilovanější nemohu pochopitelně dát jinak než za pět.

Nikusha
27.01.2017

Souhlasím s každým, kdo kritizoval přebal. Jsem naštvaná i za Aceho, ale co už. Kniha se četla skvěle, ale zarazila mi klín do srdce, poněvadž mi odkryla pravdu o Simmonsovi. Už od malička je to má modla a teď.....zkrátka Ace mi otevřel oči. Což mě na jednu stranu mrzí, ale na druhou je třeba brát věci jak jsou. Paul Frehley je frajer :) a Gene styď se! :D

Space-Ace
01.12.2015

Taky nechápu, jak může být někdo takový ychtyl (nechtěl jsem napsat blb) a použít jako obal knihy fotku s čtveřicí KISS, kde Ace supluje revivalový muzikant.
Ace by se tomu sice zasmál s prstem na čele, ale fakticky je to ostuda vydavatele. Příště se na to snad radši vyserte a nechte to někomu, kdo používá mozek a nečeká jen na to, co to vynese.

Rudykri
29.07.2015

V první řadě nechápu, proč vydavatel použil na obal knihy bývalého člena Kiss fotku současné sestavy kapely. Copak nebyla práva, když ne k původní fotce z anglického originálu, tak alespoň k jiné fotce samotného autora?
Knihu samotnou jsem četl jak v anglickém originále, tak i v českém překladu a obojí čtení jsem si užil. Ace v knize popisuje svůj pohled na věci okolo jeho fungování v kapele Kiss s humorem sobě vlastním. Po přečtení se nelze divit, proč to mezi dvojicemi dříčů Simmons - Stanley s dvojicí bohémů Frehley - Criss, tak skřípalo. Doporučuji všem fanouškům kapely jako povinný střípek do mozaiky biografií všech původních členů.

Autor knihy

Ace Frehley