Nezvaný host

Nezvaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41829/nezvany-host-41829.jpg 3 58 11

Fleur Daxenyová je půvabná, bezohledná žena s šatníkem plným elegantních černých oděvů od značkových výrobců a s poněkud neobvyklou zálibou: Pozorně sleduje úmrtní oznámení v The Times a účastní se pohřbů a pietních mší boháčů. Pří následné smuteční hostině se vydává za blízkou známou zesnulé či zesnulého a přitom se snaží okouzlit některého z majetných pozůstalých. Poté, co si získá bezmeznou důvěru dotyčného a současně s ní přístup k jeho kreditním kartám, vyinkasuje, co může, a beze stopy zmizí. Jednou z jejích obětí je i Richard Favour, nudný, nicméně pohádkově bohatý podnikatel, který se s Fleur seznámí při smuteční mši za svou manželku. Záhy se Fleur pohybuje v jeho přepychovém venkovském sídle v Surrey jako doma, šokuje jeho příbuzné a ztropí nejeden skandál v místním golfovém klubu. Postupně udělá dojem na celou jeho konzervativní a upjatou rodinu, mění její život a získává si přízeň jednotlivých členů. V Richardově společnosti však otálí nezvykle dlouho a posléze zjistí, že se do problémů jeho nejbližších zapletla až příliš. Při průzkumu Richardových osobních dokumentů a výpisů z účtů navíc k svému nemilému překvapení zjistí, že není jediná, kdo se ho chystá okrást...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Noxi

Gatecrasher , 2008

Aquagirl
23.03.2022 4 z 5

Další knížka od mojí oblíbené Sophie, ale tady mi chyběla taková ta její lehkost, humor, se kterým píše svoje knížky. Ale jinak se mi příběh moc líbil, byl takový jiný. Celou dobu jsem nevěděla jestli mám Fleur fandit nebo ji nesnášet.

milacicka
21.09.2015

Když člověk nic neočekává tak aspoň není zklamaný :D

Marceles
14.03.2015 5 z 5

Pohodová, oddychová knížka, krásně se čte,.Od autorky jsem četla i zábavnější knížky, ale ani tato mě rozhodně nezklamala !

KriKri
22.05.2014 2 z 5

Veliké zklamání. Žádný vtip, žádná ztřeštěná hlavní hrdinka, žádná větší akce. To prostě není Sophie Kinsella jak jí znám. Škoda.

Marčullkas
25.02.2014 3 z 5

Fleur je trošku zlatokopka a mrška, ale jako oddechová knížka Vás to neurazí.

vikaa
29.07.2013 4 z 5

Knížka mě bavila. Není to sice jedna z nejlepších autorčiných knih, ale pořád je ještě hodně dobrá.-)

Charmedka
29.01.2013 2 z 5

Knížky od Sophie mám ráda,ovšem ne ty,které jsou napsány pod jménem Madeleine Wickhamová,přesně jako je tahle pak ještě Koktejl pro tři. Chybí v nich humor jako v těch ostatních. Byla to nuda.

Firstovka
25.10.2012 4 z 5

Knížka se mi líbila, ikdyž jiné od Kinselly mám radši. Měla jsem trochu problém fandit hlavní hrdince....

danuska
22.06.2012 3 z 5

Oddychova kniha, dobre sa cita, ale je v nej plno chyb.

malen
09.10.2011 4 z 5

Tuto spisovatelku zatím neznám, ale docela mne to bavilo, tak si musím přečist i něco dalšího

-Lenicka-
15.07.2011 5 z 5

Čtivý příběh, u kterého je tak trochu jasné, jak dopadne =) Hodnotím 4-5, ale jelikož je S.Kinsella má nejoblíbenější spisovatelka, dávám 5, ale opravdu bych čekala více nějakého děje, apod.