Nezvaný host

Nezvaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374063/bmid_nezvany-host-dqn-374063.jpg 4 51 14

Do Charitina malebného prázdninového penzionku na ostrově Orcas jezdí hosté za klidem a odpočinkem. Avšak agent FBI Roman DeWinter tuší, že právě tohle je úkryt, odkud někdo řídí nebezpečnou zločineckou organizaci. Všechny důkazy směřují právě k Charity Fordové. Pro Romana je to jen jeden z dalších rutinních a bezproblémových úkolů… jenže nepočítá s tím, že tahle milá majitelka hotýlku v něm dokáže probudit hluboko pohřbené city a ukáže mu, co je teplo domova! Charity sice Roman přitahuje, jenže o něm neví vůbec nic! Představuje pro ni tento cizinec hrozbu? Nebo je mužem, na něhož celý život čeká?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , HarperCollins Polska

The Welcoming , 1989

Petrush
22.10.2023 3 z 5

Romantická oddychovka s detektivní zápletkou. Splnila účel, četla se dobře, nenáročná. Tematicky dost podobná příběhu Správná cesta v knížce Pravidla lásky.

pip11
16.02.2023 4 z 5

Jednoduchý, ale příjemný a snadno plynoucí příběh, který se hezky četl.

petulkapeta
01.08.2021 4 z 5

Pěkny romanticky přiběh se špetkou kriminalní zapletky...

medvídě
17.02.2020 4 z 5

Tohle byla slabší knížka od mé oblíbené autorky. Všechno se tam dělo na můj vkus až příliš rychle. Třeba se taková zamilovanost stát může a vyústí v tak rychlou nabídku k sňatku.
Detektivní a zároveň romantický příběh odehrávající se na klidném ostrůvku v malém penzionu.
Kde se náhody jeví jako pohádka. Ale přitom to byl skvěle naplánovaný plán jednoho agenta, aby se mohl do podniku dostat a zajistit důkazy ve falešných penězích a přepravy lidí do zahraničí (propašovat je tam).
Charity, majitelka penzionu, je původně jednou z podezřelých, ale po příjezdu Romana, který se do ní neúmyslně a naplno zamiluje, ze seznamu mizí.
Po odhalení, které se ale zvrtne, protože Charity je držena jako rukojmí, Charity neví, jak na Romana zapomenout, protože si myslí, že všechny city, které jí ukazoval Roman byly lži. Ale byly?

Pedruska01
30.12.2019 2 z 5

Nerada hodnotím knihy přísně a nemám z toho dobrý pocit, ale tahle kniha mě k tomu donutila. Chtěla jsem něco krátkého, ta kniha má něco přes 200 stránek, ale připadalo mi to jako kdyby to bylo tak 2000 stránek. Četlo se mi to, přiznám se, trochu hůře, jelikož ten styl, respektive rozdělení pohledu postav vyprávění byl smíchaný, nijak rozdělený, a to byl dost rušivý element. Vadilo mi to a neshledávám to za šťatný krok. Příběh byl svým způsobem zdlouhavý a nepomáhaly tomu ani ty dlouhé kapitoly. O to horší, že toto bylo moje první seznámení s autorkou, u které jsem naopak zaslechla chválu. Jen teda nevím kde a za co.
Nápad příběhu byl dejme tomu dobrý - nečekaná romantika s detektivním nádechem, ale ten zbytek? Když použiju termín, že to dost pokulhávalo, tak to ještě přikrášluju. Musím se také přiznat, že jsem absolutně neměla problém knihu odložit, naopak byla jsem ráda, trpěla, když jsem ji znovu vzala do rukou a začala číst a kolikrát jsem jí chtěla prohodit oknem. Jenže já se vší silou a zbylou energií zakousla, protože nemám ráda rozečtené/nedočtené knihy.
Hlavní hrdinka Charity byla děsná a hrozně naivní blbka. Jo, všechna čest, jakou měla péči o své blízké a starost o penzion, ale tím to končí. Moje sympatie si rozhodně nezískala. Nepřestávala jsem protáčet oči.
Nezískal si je ani druhý hlavní hrdina Roman, jednou drsný jak šmirgl papír a pak byl pro změnu jak hladká mouka. Příšerné vykreslení postav, které by si čtenář měl oblíbit. Za mě ne. Nejvíc mě ve spojení s těmito dvěmi postavami iritovalo, jak rychle se dokázali "zamilovat". Jednou na sebe štěkají a pak něžně rozprávějí. Snaha o kočkování, které mě vždycky baví, ale tohle byl spíš výsměch, snaha, která se nepovedla. Vědí o sobě tři dny i s cestou, nevědí o sobě zhola nic, ale už si vyznávají lásku. Bože. A co mě položilo, po celém týdnu už padla žádost o ruku, která samozřejmě byla obratem přijata. Kriste. Pane. (!!!) Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle rozhodně nebyl šálek mého čaje. Nevím, zda to je vážně stylem autorky, který je pro mě krkolomný, snad staromódní, neumí se do postav vžít, popisovat věci tak jak jsou, hlavně postupně a ne hopem, anebo zda, v době, kdy tento příběh spatřil světlo světa (r. 1989) tahle psaná interpretace byla normální, mnoho věcí tabu, proto vše tak obšírně a uměle vykresleno. Bohužel, tohle u mě neuspělo. Z velké části se mi to nepozdávalo, nelíbilo a už vůbec mě to nebavilo. Jsem zklamaná. Proto taky musím dát tak zlé hodnocení a za mě určitě žádné doporučení, však ale věřím, že autorka, dnes již velkého jména má fanoušků stále dost a nějací další se jistě vždycky najdou.

cukrovka
12.09.2019 4 z 5

Taková jednoduchá oddechová romantika. Nenadchne, neurazí.

janina66
14.05.2019 5 z 5

výborná romantika, sice s předvídatelným koncem, ale užila jsem si ji. Oddychovka

LilianaFalcon
09.02.2019 2 z 5

Na to, jak je knížka krátká, mi připadala zdlouhavá a hrozně ukecaná.

angelbooks
29.11.2018 5 z 5

Původně koupeno z rozmaru, ale nakonec jsem si za tento rozmar děkovala.
Skvělé dílo, oddechové, a vlastně už od začátku víte, co se s kým stane. Tedy skoro od začátku, pokud tu knihu budete číst mírně unavení, jako já. Protože když mi pak došlo, kdo co dělá, vypadalo to jako animace, kdy se mi nad hlavou rozsvítila žárovka.

alnahu
28.08.2018 4 z 5

Tentokrát jsem sáhla po romantice z dnešní doby a opět se mi četla dobře. Oddechová kniha v které se setkáme s majitelkou hotýlku ,která probudí city agenta FBI. Příjemné čtení na dovolenou.

mariva
02.08.2018 4 z 5

Oddechová četba, čte se výborně, stejně jako většina knih Nory Roberts. Protože jde o Harlekýnku, je to trochu slabší než ostatní její knihy, ale i tak je to příjemné prázdninové čtení.

alzbeta4340
14.07.2018 3 z 5

Knižní jednohubka od N.R., napsaná už v roce 1989, ale i dnes je k přečtení. (Hrdinka, mladá žena, neumí pracovat s počítači - to se v současnosti už nestane.) Pomalejší začátek, dramatičtější konec.

georginaa
23.06.2018 5 z 5

pěkná od dechovka k čaji o páté :-)

veveronka
03.06.2018 5 z 5