Nezralé maliny

Nezralé maliny https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92393/nezrale-maliny.jpg 5 12 3

Příběh o setkání někdejších spolužáků gymnázia rozvíjí problematiku stáří v našem současném životě - je doplněn fotografiemi ze hry a slovy režiséra a herců.

Literatura česká

Vydáno: , Panorama

konicekbily
konicekbily
09.01.2022 5 z 5

Patřím k těm, kteří znají základní ekonomické zákony a snaží se je uplatňovat. I v životě. Jedním ze základních ekonomických zákonů je zákon obětování příležitostí. Zhruba vyjadřuje, že nikdo na světě nemůže mít všechno - vždy se musí rozhodnout, aby něco měl tak se musí vzdát spousty něčeho jiného. Platí to o penězích - ale i o čase. Ten máme každý den pouze 24 hodin a nemáme ho nikdy víc. A musíme se rozhodnout, jak s časem naložíme. Já například jsem se rozhodl co možná nejvíce omezit sledování televize - obrovského žrouta času. Na nejmenší možnou míru, abych měl čas na jiné aktivity. A tak se mi stalo, že mi unikla spousta zajímavých pořadů. Například "Nezralé maliny". Neviděl jsem je a tak jsem dnes dočetl útlou knížečku. Měl dostatek času na čtení a vychutnal jsem si to. A mohu porovnávat: 50 let po maturitě bylo 2017, 50 let po promoci bude letos. Autorovi se podařilo skvěle vystihnout přístup k životu ve stáří a vyvolal ve mně spoustu vzpomínek na studia a na srazy spolužáků. A televizi občas udělím amnestii a na Nezralé maliny se podívám!

Kerberos
Kerberos
25.08.2021 4 z 5

Kniha je prakticky stejná jako televizní zpracování,ale je doplněna fotkami a poznámkami z natáčení.

martas006
martas006
06.02.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Dlouho jsem nad tím přemýšlela.