Nezničitelná

Nezničitelná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401066/bmid_neznicitelna-I7d-401066.jpg 4 67 27

Energické Kitty se podaří uniknout chudobě a týrání, které provázely její dětství a dospívání v Dublinu, a začít nový život. Ukáže se také, že má nadání přežít každé nebezpečí, do kterého se připlete – včetně zkázy Titaniku. Že by za tím byl nějaký vyšší záměr? Třeba je jejím posláním napomoci tomu, aby už nikdo nemusel trpět jako kdysi ona? A tak se s podporou svého přítele, idealistického levicového žurnalisty, začne pokoušet změnit svět. V New Yorku bojuje za volební právo žen, jako novinářka cestuje po Evropě zmítané první světovou válkou, je očitou svědkyní Říjnové revoluce v Rusku, v rodném Irsku ošetřuje v občanské válce raněné. A její iluze a ideály postupně berou za své. Během téhle neuvěřitelné cesty se znovu setkává se svou dávnou láskou z dětství Tomem Doylem. Mezi nimi však stojí temné stíny z její minulosti. Dokáže se od nich Kitty osvobodit?... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , BB art

The Unkillable Kitty O'Kane , 2017

Renatecka
Renatecka
27.05.2019 2 z 5

Knížku jsem četla poměrně dlouho, upřímně mě příliš nezaujala, na můj vkus dost politiky.

marimari
marimari
16.05.2019 3 z 5

Čtivá, napínavá pohádka s dobrým koncem.

ErikaJ
ErikaJ
13.05.2019 5 z 5

Tak tato knížka se mi líbila moc, a to hned od začátku. Sice je v polovině knihy trošku víc popisovaná politická situace v Rusku v době Říjnové revoluce, ale protože je knížka sama o sobě taková akčnější, opravdu jsem se nenudila. Víc prozrazovat nebudu. Určitě stojí za přečtení.

kykyna42
kykyna42
13.05.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha s působivým vylíčením historických událostí dvacátého století.

astroweb
astroweb
03.05.2019 5 z 5

Ne všechny knihy se mi od tohoto autora líbily, většina ano a tahle patří mezi tu čtivou a zajímavou většinu.

orinka3
orinka3
02.05.2019 5 z 5

Můj oblíbený autor. Ne všechny jeho knihy jsou vynikající, ale tato je určitě dobrá. Vlastně jsem nikdy nečetla o člověku, který byl na Titaniku. Příběh Kitty, která zažila krušné dětství v rodině opilce a vlastní vůlí se vypracuje, je hodně poutavý. Čte se úžasně. Život není jednoduchý, v románu se mi zdá trošku nepravděpodobné, že by se svobodný duch, jako byla Kitty, dala z nouze dohromady z pašerákem alkoholu, ale nic není nemožné. Konec dobrý - všecko dobré. A takový konec já Kitty přeju.

alexis818
alexis818
20.04.2019 5 z 5

Krásný příběh,který se táhne přes důležité historické události první poloviny dvacátého století.Moc jsem si to užila,autor píše úžasně.Je to druhá kniha od pana Falconera a myslím,že jsem našla dalšího skvělého spisovatele.Jsem ráda,že napsal docela dost knih a tak mám z čeho vybírat.