Neznámý v pozadí

Neznámý v pozadí https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65193/neznamy-v-pozadi-65193.jpg 4 109 19

Proces s nezletilým vrahem mladé ženy vyvolá novou bouřlivou diskusi o obnovení trestu smrti. Rozdílné názory veřejnosti odráží i televizní polemika mezi redaktorem Petersonem a novinářkou Sharon. Ironií osudu se názoroví odpůrci lidsky sblíží. Redaktora Petersona však čeká další rána osudu - jeho desetiletý syn i nová přítelkyně jsou uneseni.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

A Stranger Is Watching , 1977

anovy64
anovy64
15.03.2024 5 z 5

I když se téměř od začátku ví, kdo je vrah, kniha je zajímavá a napínavá až do konce.

čef
čef
13.12.2022 5 z 5

Blíží se poprava nespravedlivě odsouzeného, kolikrát jsme to již četli nebo viděli ve filmu. Zde je to ozvláštněno ještě únosem a velkým nebezpečím pro svědky původního zločinu. Děj je hektický zejména v závěru. Kniha patří k tomu nejlepšímu, co autorka napsala.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
23.08.2022 4 z 5

Podařené napínavé dílo, ve kterém tedy trest smrti nehraje úplně hlavní roli, nicméně na možnost chyby určitě upozorňuje.
Za mě tedy povedená oddechovka, která má spád.

laura
laura
04.05.2021 1 z 5

Četla jsem vůbec stejnou knihu? Za mě velké zklamání. A ačkoli knihy této autorky miluju, tuhle jako by psal někdo úplně jiný...

Tohle se vážně nepovedlo...

kap66
kap66
26.05.2019 2 z 5

Knížka ze 70. let, nebudu jí tedy vyčítat téměř nic z děje a postav – necítím se nijak pevná v kramflecích ohledně toho, kolik detektivek a thrillerů podobného ražení (sériový vrah a únosce, vhledy do jeho narušené mysli, napětí posílené bojem o záchranu života ve dvou liniích) do té doby vzniklo. Jen jednu výčitku: únosce, kterému díky jeho skvěle připravenému plánu přisoudíte na začátku nadprůměrný IQ, poztrácí ke konci nepochopitelně pár desítek bodů.
Málem jsem je ale poztrácela i já. Autorka si totiž oblíbila popisy, nejvíce u postav. Kdykoliv se někdo objevil, hned jsem se dozvěděla, jak se mu klene obočí, že má chrpově modré oči, býčí šíji, pihovatou tvář, kudrnaté vlasy lemující obličej. Přídavná jména si autorka zamilovala. Užijte si se mnou: když domov, tak útulný, poklidný a příjemný, když slzy, tak velké dětské, když hlas, tak hluboký a chraplavý, když úsměv, tak ponurý a neveselý, když spánek, tak lehký a neklidný, když úsilí, tak železné, když zoufalství, tak černé, když řetězy, tak řinčící! Jedné postavě se narodil malý Jim (které chuděře se narodí velký?). Když si vzal únosce "odřenou a otřepanou červenou sportovní bundu a kostkované kalhoty", naivně jsem si říkala, že tam musí takové oblečení hrát roli; ale kdež. A po větě "Zkaleným zrakem pohlédla do jeho očí, viděla tam muka." jsem si uvědomila, co mě štve: napsala to žena, přeložila to žena, je to zřejmě určeno pro ženy a já jsem bezpochyby žena. Po takto těžkopádně napsaných knížkách mám chuť tento klub opustit.

Beruska18
Beruska18
12.11.2018 3 z 5

Čtivý detektivní příběh, který má spád, ale nějak mi tam chybělo trochu více napětí. Ale určitě stojí z přečtení.

jarin58
jarin58
18.07.2018 4 z 5

Ač je pachatel znám,příběhu nic neubírá na napětí.Naopak.

Ráčkajda
Ráčkajda
12.02.2018 4 z 5

Ze začátku mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale pak se to slušně rozjelo a byla to jízda až do konce:-)

Jack Bauer
Jack Bauer
17.04.2017 5 z 5

Knihu jsem četl kdysi dávno před lety a jelikož jsem si chtěl něco přečíst od skvělé M.H.C., sáhl jsem po Neznámém v pozadí. Na děj jsem už skoro zapomněl, tak jako bych ji četl poprvé. Nezklamalo, i napodruhé velmi čtivé až do poslední stránky. Kolik knih bych si rád přečetl vícekrát, ale není bohužel čas, neustále vycházejí nové a už to nějak vzhledem ke stále uspěchanější době nestíhám.

konicekbily
konicekbily
20.02.2017 5 z 5

Jedna z prvních knih autorky, píše stále stejným stylem podle požadavků amerických čtemářů. Mně její styl vyhovuje pro odpočinkové čtení.

Prey
Prey
16.06.2016 2 z 5

Komentář obsahuje mírné spoilery. Tak nějak v kostce všechno, co nemám na thrillerech rád. Příliš mnoho postav představených příliš rychle, všechno vyhnané do krajnosti (vraždy, vyšetřování, poprava, únos i bomba v jedné knize), záchrana v poslední sekundě, záporák s přezdívkou, nepravděpodobné zvraty, románové chování a myšlení postav, místy zvláštní překladatelská řešení. Je to tenké, čte se to snadno, potenciál napínavosti tam je (zajímavé prostředí nádraží), ale trvalou hodnotu v tom pro sebe nevidím. Přestože tím zklamu toho, kdo mi knihu doporučil. (Čteno v překladu Evy Masnerové.)

cantona
cantona
17.04.2015 5 z 5

Mary opět nezklamala. Tento příběh byl i zde od začátku do konce napínavý. Nemůžu jinak než hodnotit plným počtem!

Rendolet
Rendolet
13.04.2015 4 z 5

Doporučuji přečíst..příběh stál za to.

rtesarova88
rtesarova88
09.07.2014 5 z 5

Napinave od zacatku az do konce!!

aneleh18
aneleh18
12.02.2014 4 z 5

Po přečtení jsem musela konstatovat, že se zaměřím na více knih M.H.Clarkové. Myslím, že když tuto emoci autor vyvolá ve čtenáři, je to nejlepší vizitka.

Patapuf
Patapuf
27.04.2013 4 z 5

Na to jak je to staré, je to pořád pěkné čtení :)

Ra-Amon
Ra-Amon
31.01.2013 5 z 5

Opět Mary nezklamala a je z toho skvělí detektivní příběh, který Vás vtáhne hned od prvních stran do děje a nenechá čtenáře nudit po celý příběh. Perfektní svižný děj, kniha se čte celkem rychle a nečeká nás žádný ustřihnutý konec. Dávám plnohodnotných pět hvězd a doporučuji přečíst.

Val
Val
23.07.2012 5 z 5

Super..... četla jsem tuhle knihu pouhé dva dny a bylo těžké jí odložit. Mary Higgins Clark je prostě PANÍ SPISOVATELKA !

bela
bela
30.11.-0001 4 z 5

Velmi napínavé. Čte se jedním dechem.