Neznámi z expresu

Neznámi z expresu https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75611/bmid_neznami-z-expresu-65be918f369de.jpg 3 19 4

Dvaja neznámi ľudia sa náhodne stretnú a zoznámia vo vlaku. Mladý architekt Guy by sa rád rozviedol s manželkou, syn bohatých rodičov Charles nenávidí svojho otca. Charles navrhne Guyovi, že zabije jeho manželku ak on ho zbaví jeho nenávideného otca. Guy neverí, že to myslí vážne, no napokon si vymenia adresy. Po dvoch týždňoch sa Guy dozvedá, že niekto zavraždil jeho manželku. Zabil ju Charles? Ako to celé bude pokračovat?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Pravda

Strangers on a Train , 1950

kuky921
kuky921
28.06.2017 4 z 5

Knížku jsem četla v angličtině, je velmi čtivá. O filmu jsem se dozvěděla až nyní, tak třeba někdy.

guru
guru
22.03.2015 1 z 5

Toľko absurdného a nepochopiteľného konania od zdanlivo racionálnej osoby, že po polovici som nevydržal a musel som knihu odložiť.

kirkous
kirkous
12.04.2014 4 z 5

Skvělá detektivka, spíše thriller. I když zjevně spějě k nevyhnutelnému konci, je napínavá, skoro drásající, od určité chvíle jakoby raskolnikovská. Vůbecse nedivím, že si ji vybral Hitchcock. Film jsem však neviděl a knihu jsem četl v anglické verzi penguin readers.

Jack Bauer
Jack Bauer
21.01.2012 4 z 5

Podle knihy byl natočen skvělý film od Alfreda Hitchcocka „Cizinci ve vlaku" a knihu jsem četl v angličtině. Teď ji čtu znovu a rovněž v angličtině, bohužel. V češtině ji nemám.