Nejznámější Ezopovy bajky

Nejznámější Ezopovy bajky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135354/bmid_neznamejsi-ezopovy-bajky-635-135354.jpg 4 9 2

Kniha obsahující 63 nejznámějších Ezopových bajek doplněné krásnými ilustracemi zaujme čtenáře všech věkových kategorií.

Skejťák
11.10.2021

Bajka je literární žánr, kde mají hlavní roli zvířata, které mají lidské vlastnosti, např. (liška je vychytralá, vrána důmyslná) . Většinou by z bajek mělo vyplývat nějaké ponaučení.

Já jsem vybral bajku Pes a lev.
Je to o tom, jak se pes vydal na cestu do džungle, v které nikdy nebyl. Pes se nebál toho kdo všechno žije v džungli, protože u něho v domově se ho všichni bojí. Když už byl v džungli, tak narazil na lva. Potom co se pes přiblížil ke lvovi tak vycítil, že bude lev silnější. Lev se otočil a zařval. Pes se začal bát a utekl.
Ponaučení je „Dřív, než se pustíme do boje, měli bychom o soupeři vědět co nejvíc.“ a taky mě napadlo, že by jsme se neměli podceňovat.

Knížka se my líbila, dobře se četla, protože jsou v ní krátké povídky a je tam hezká ilustrace.

Orange8knihomol
13.02.2018 4 z 5

Knihu jsem četla někdy na 1. stupni ZŠ a celkem se mi líbila. Bajky nejsou zrovna moje oblíbené, ale... Prostě jsem ráda, že jsem nějaké bajky vůbec přečetla. Kdo má rád bajky, tak rozhodně doporučuji. Je to spíše pro děti...

Ezop
řecká, -620 - -564