Neznámá známá Hana Vítová

Neznámá známá Hana Vítová https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181784/bmid_neznama-znama-hana-vitova-WCB-181784.jpg 4 27 12

Hana Vítová byla jednou z největších hvězd stříbrného plátna 30. a 40. let minulého století, do konce druhé světové války vytvořila více než 70 filmových a divadelních rolích. V poválečných, pro ni těžkých dobách se musela živit jinak, mimo jiné jako překladatelka. O jejím životě bylo napsáno spousta nepravd. Ke 100. výročí jejího narození (24. 1. 2014) vychází zásluhou Ondřeje Suchého publikace, která zasvěceně a z mnoha úhlů pohledu přibližuje život Hany Vítové takový, jaký skutečně byl.... celý text

IvaKo
09.06.2023 4 z 5

Střípky ze života slavné herečky, která na mě vždycky působila v pamětnických filmech svou chladnou krásou a tajemností. Autor se zaměřil na méně známé skutečnosti z jejího profesního i osobního života a opravdu, řadu informací jsem četla poprvé. Byla to rozhodně zajímavá osobnost, která okusila slávu, ale i tu nejhorší tragedii.

KITT
19.03.2023 5 z 5

Velmi hezky zpracovaná kniha o životě Hany Vítové. Moc dobře se četla. Doporučuji.

1amu
18.05.2020 3 z 5

Nelíbí se mi styl pana Ondřeje Suchého. Na rozdíl od staršího úspěšného bratra si zvolil "lehčí práci", která se bude vždy číst a k tomu dobře prodávat. Prokázal to v mnoha svých knihách - bohužel.
Hana Lašková byla krásná určitě od svých nejmladších let . Když hledali Voskovec s Werichem novou ženskou neokoukanou tvář, potkalo je štěstí. Byla jim doporučena mladičká slečna. Nezdálo se jim pouze jméno Lašková (to nebude lidi táhnout). Potkalo je opět štěstí, opodál v kavárně seděl jejich kamarád, který se ládoval obvyklou porcí indiánků (objednával si vždy nejméně 20 kusů). Byl to Vítězslav Nezval.
A máme to ! Prohlásili v tu chvíli hlavní protagonisté Osvobozeného divadla. Od dnešního dne (někdy začátkem 30-tých let XX.století) se jmenujete Hana Vítová ! (Byli spokojeni všichni i básník V.N.)

akinomV
16.05.2019 3 z 5

Zajímavá kniha o zajímavé ženě. Líbí se mi styl psaní pana Suchého. Knížku jsem přímo zhltla na posezení :-) Není to klasický životopis od začátku do konce, ale autor zde osvětluje nepravdy, které byly o herečce napsány. Přiznám se, že mě trošku mrzí, že to není kompletní životopis, ráda bych se o Haně Vítové dozvěděla víc. Každopádně doporučuji.

miuk
29.04.2019 3 z 5

Pěkně zpracovaná komplexní kniha, ne klasický životopis. Skvělé!

lenisko
20.06.2016 5 z 5

To, že byla Hana Vítová skvělá herečka, jsem věděla už dávno. Ale teď také vím, že byla i skvělou bytostí a to díky této knize. Kniha se dobře čte a o to víc mně potěšilo, že si nehraje na žádný bulvár. Zkrátka žádné smyšlenky v ní nenajdeme, jen to, co o ní prozradili ostatní nebo ona sama. Ovšem největší kouzlo knihy spočívá díky samotné herečce, neboť jen ona svými činy a svým životem ji udělala dojemnou, vtipnou, zkrátka nádhernou.

Děkuji za tuto knihu, pane Suchý.

milunka21
29.05.2016 5 z 5

-To je tak nadherna kniha.Pobrecela jsem si nad jejim osudem a nasmala se nad jejimi zazitky.Byla to uzasna silna zenska a pan Suchy to tak dobre napsal ze se to cetlo samo.Urcite si od nej casem sezenu vice knih protoze stare cernobile filmy mam rada
:-)
stravila jsem s nima detstvi a mohla bych se na ne divat stale dokola

andrii24
03.03.2016 5 z 5

Půvab, kouzlo osobnosti, magneticky melancholický pohled, charakterové linie vybízející k herecké velikosti, nezaměnitelná vnímavost a inteligence. Oslňující krása podmanivých paprsků, právem dopadajících na chodník slávy. Třepotavý Noční motýl s křehkými křídly šarmu, srdce naplněné prožitkem i noblesní emocí. Česká Donna Reed či snad Rita Hayworthová. Vzácná Hana Vítová. Jedinečná femme fatale prvorepublikového stříbrného plátna.

hanča34
31.08.2015 3 z 5

Není to klasická životopisná kniha, ale spíš takové střípky toho, co si o Haně Vítové pamatovali lidé, kteří se s ní potkali. Každopádně to byla slušná, vzdělaná a schopná herečka. A to není málo.

Miranda
26.06.2014 5 z 5

Velmi pěkně psaná kniha, zpracovaná s úctou a s dobrým úmyslem. Čtenář se dozví řadu zajímavých informací, smutných (osud si nevybírá), překvapujících (názory herců na své kolegy), ale i potěšujících (veselé historky z filmování a divadelních představení). Kniha se čte sama. Jsem velmi ráda, že taková kniha o Haně Vítové existuje a potěšilo mě, že pan Suchý sdílí podobný názor na biografii o Haně Vítové od Rudolfa Miholy (jemně řečeno, že je nekvalitní, já jsem svůj názor vypsala v komentáři). Nechtěl by pan Suchý napsat biografii i Věře Ferbasové? Rozhodně doporučuji k přečtení a panu Ondřeji Suchému za jeho knihu velmi děkuji.

danae1515
03.04.2014 5 z 5

Doporučuji přečíst, moc pěkně zpracované.

Babouš
15.11.2013 5 z 5

Není to klasická biografie. Autor se spíše snaží popsat Hanu Vítovou tak, jaká skutečně byla, vyvrátit lži a polopravdy, jež se o ní vyprávějí a ukázat i zcela neznámé stránky jejího života. Protože hvězdy stříbrného plátna jsou zpravidla mnohem zajímavější než jejich role. U nás bohužel většinu prvorepublikových herců a hereček zastihl osud spíše smutný, ale jak píše Ondřej Suchý, Hana Vítová všechny rány osudu a příkoří dokázala brát s přirozenou noblesou a grácií.

Doporučuji všem milovníkům starých filmů a první republiky!