Neznámá

Neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7905/neznama-7905.jpg 5 545 120

Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace. V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena – která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu... Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Vanish , 2005

85098211
05.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Pro tento svůj případ autorka zvolila hodně kruté téma únosu dívek z východní Evropy za účelem vynucené prostituce a samozřejmě s tím spojené jejich brutální zneužívání. Kniha tedy začíná právě takovou scénou, ale poměrně brzy se děj přesune do márnice, kde má soudní lékařka Maura Islesová pitvat mrtvolu neznámé mladé ženy. Jak se ovšem ukáže, ta ještě nezemřela, proto je převezena do nemocnice, kde se ve stejné době ocitá i Jane Rizzoliová, která má těsně před porodem. Sotva ovšem tato žena procitne, zabije hlídače a z nemocnice uteče. Jenomže s sebou vezme několik rukojmí, včetně těhotné Jane. Poté, co se tohle stane, nejsou požadavkem únoskyně peníze jako výkupné, ale televizní štáb za účelem odkrytí obrovského skandálu. A tak mají Maura i Gabriel, manžel Jane, plné ruce práce, aby (pokud možno) zachránili unesené oběti a zároveň odhalili pozadí všech těch nekalých machinací, zasahujících do vysokých politických kruhů...
Kniha je zase dobře napsaná, jak je autorčiným dobrým zvykem ;-). Proto mi nezbývá než ji ohodnotit plným počtem a časem se těšit na další setkání se sympatickými vyšetřovateli Maurou, Jane a Gabrielem ;-).

Satyrka
24.09.2023 5 z 5

Tento díl začíná velkou senzací. Někteří z nás si mysleli, že Jane porodí v předchozím díle v nějaké vypjaté situaci, ale autorka si pro ni připravila něco ještě lepšího až v tomto díle. (Což není spoiler, je to přiblížené i v anotaci)
Takže hned od začátku se toho spousta děje a mě to nutilo číst dál, až jsem byla za půlkou knihy. Zároveň je téma ale opravdu ošklivé, měla jsem z něj docela zlé sny a když jsem před spaním koukala ve své pohodlné posteli na uklidňující lampičku, říkala jsem si, že můžu děkovat za to, jaký mám život. Hodně drsné téma.
Tato kniha mě bavila stejně jako předchozí, takže díly Dvojče a Neznámá hodnotím jako zatím nejlepší ze série.
Jen mám problém, jak nikomu nedůvěřuji. Ničí mě to :D

Bedřich63
27.07.2023 5 z 5

Autorka má dar psát zajímavé a napínavé příběhy. Už u minulého dílu jsem napsal: Tato série má nebývale vysoké hodnocení všech prvních dílů, které mám zatím přečtené. Toto platí i u tohoto pokračování.
Hodnotím nápad, popis prostředí, vztahů a zápletku.
Nechci se pouštět do polemiky, zda by se to tak opravdu mohlo dít ve skutečnosti. Hlavní protagonisté si vyšetřují na vlastní pěst, mimo své kompetence a oblasti působnosti.
V této knize je využit model použitý v mnoha knihách. Prorůstání zločinu a politiky. Vzhledem k tomu, že historie i současnost už zažily mnoho takových situací a máme zaznamenáno spoustu podobných reálných příběhů, tak proč ne?
Další pokračování si rád přečtu.

aliza
06.06.2023 5 z 5

Opět vynikající kniha od Tess, napínavá od začátku do konce. Téma nucených prostitutek je velmi smutné a bohužel stále aktuální.

MiraRunaway
07.02.2023 3 z 5

Skvělá, napínavá knížka, kterou jsem si přečetla s chutí i podruhé. Dávám 3* protože předchozí 4 díly byly o hvězdičku lepší a protože mě nebaví prostředí vysoké politiky, vládních organizací, nadnárodních společností a jejich odnoží a tak podobně.

monte
04.02.2023 5 z 5

Drsný, ale velmi čtivý

veronika4001
27.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Už na prvních stranách se mi chtělo zvracet. Znásilňování žen. Jedna znásilněná utíká, je hned zastřelena. V Úřadu soudního lékařství se u mrtvoly ve vaku uložené na mrtvá těla zjistil nepatrný pulz. Maura a Jane, patoložka a detektiv, dvě osobnostně zcela odlišné ženy a každá z jiného konce příběhu, jsou sympatické svojí akčností. Zachránila Jane život, aby zemřela? Kostky jsou vrženy. Příběh má dvě dějové strany, které se protínají. Obě se daly pochopit jako vymáhání spravedlnosti. Propletené nitky je ovšem zapotřebí rozplést. Tady přihořívá a vede to k vyšším místům. Kolečko se otáčí. A hlavně nevěřit nikomu. Příběh má náboj, napětí gradovalo se vzrůstajícími porodními bolestmi Jane. Její nasazení jsem stránku od stránky obdivovala. A ten její temperament! Kniha se rychle čte, má spád, cítíte drama a energii, která se do vás vlévá.

Pája699
04.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Já jsem maximálně spokojená. Příběh poutavý, akční, neuvěřitelný..prostě pecka. Tohle se četlo samo a moje krimi dušička byla na 100% ukojena. I když z tohoto tématu mě vždy mrazí a mám husí kůži. Obchod s bílým masem a opět v něm figurují vysoce postavený muži, proti kterým jste bezmocní. Jane i Maura opět ukázaly své detektivní schopnosti. Jsou to moje super hrdinky :-) Tess Gerritsen prostě umí a já se vždy na její knihy těším.

čef
03.04.2022 5 z 5

Složitý příběh o běloruských prostitutkách v USA, které viděly, co neměli. Hlavní hrdinka série to má zase o trochu těžší kvůli porodu a kojení. Spiknutí elit je velmi těžké odhalit, to víme z mnoha podobných knih, ale stále nás znovu a znovu napínají.

Youn@n
17.01.2022 1 z 5

naprosto mě to nebavilo

Péťa86
10.11.2021 5 z 5

Pecka, prostě pecka. Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji!

kolacky
11.08.2021 4 z 5

Pěkné, ale dost tristní... Chudák malá Regina, sotva se narodila, už je v jednom kole nebezpečí.

linda173
09.08.2021 5 z 5

Kniha se dobře četla, asi uprostřed jsem nečekala takovou náhlou změnu a konec mohl být více rozepsán, ale jinak za mě dobrý

Nixa
09.08.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé a plné překvapivých zvratů. Celou sérii doporučuji!

vera4669
03.08.2021 5 z 5

Opět úžasné, napínavé..souhlasím, že bych klidně pár stránek přidala, ale i tak, skvělá série. Maura s Jane jsou super, každá svým osobitým způsobem..

EvikU.
08.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha byla super, zajímavé a strašné téma, které je bohužel pravdivé. Škoda, že tam nebylo pár stránek navíc, aby bylo jasné, že parchanta na vysokém postu potrestá zákon a policie stejně jako každého jiného zločince.

Co mi ale trochu vadilo bylo, že se Jane pustila do vyšetřování se svou malou dcerkou, v šestinedělí na svou pěst s miminkem v náručí aniž by o tom řekla manželovi policistovi. Já nevím, ale nějak mi to přišlo moc. To by udělala jen šílená máma nebo já nevím. Chtěla jsem za to hvězdičku ubrat.

A také je chyba těch sérií s detektivy, že člověk není v takovém tom napětí jak to dopadne, když ví, že série má cca 12 dílů s tímto detektivem, tak ví, že neumře v 5 díle, i když je to nahnuté a pachatel na ni míří pistolí. To je pak někdy lepší samostatná detektivka. Jediné plus je v sériích vývin hlavních postav a i nějaký osobní život. Knihu doporučuji.

snehule04
10.04.2021 4 z 5

Opět povedená kniha, dej svižný, i když předchozí díly se mně líbily trošku víc.

Pavlina50
16.03.2021 5 z 5

Třetí přečtená kniha od autorky mě utvrzuje v přesvědčení, že Tess Gerritsen prostě nezklame. Tentokrát se téma příběhu točí kolem dívek z východní Evropy přijíždějící do USA s vidinou práce a lepšího života, ovšem končících jako nucených prostitutek a sexuálních otrokyň. Během rozvíjejícího se příběhu se dokonce několikrát v přímém ohrožení života ocitají obě hlavní hrdinky knihy – jak soudní lékařka Maura Islesová, kterou na pitevním stole šokuje náhlé „oživení“ jedné neznámé předpokládané mrtvoly, tak i vyšetřovatelka Jane Rizzoliová, která má navíc každým dnem porodit své první dítě.
Kniha má opět spád, momenty překvapení, udržované napětí a žádná hluchá místa – prostě přesně to, co od dobrého thrilleru čekám.

judith141
20.02.2021 5 z 5

Další příběh Maury a Jane byl opět skvělý. Příběh pořádně zamotaný a bylo super, jak byl postupně rozplétán.

Pavlína2019
23.11.2020 4 z 5

Tuto autorku a její dvojku mám velice ráda. Kniha je ohromně napínavá, dojemná a nutící k zamyšlení. Maličko není můj šálek kávy číst o FBI a ostatních institucích. Ale je to zde asi důležité. Rozhodně doporučuji. Líbí se mi střídání vypravěčů. Děj rychle plyne a kniha se výborné čte. Pěkné!