Neznámá

Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace. V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena – která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu... Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/7905/neznama-7905.jpg 4.6352

Jane Rizzoliová a Maura Islesová (5.)

Vanish (2005)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

wlado
10. listopadu

Opäť skvelá Gerritsen. Jej knihy skutočne nenudia a každá je iná.

petrzel

Skvělá kniha nedalo se od ní odtrhnout.Jdu rychle na další díl.

lea735

Knížka je skvělá , dávám šest hvězd...pokud by to šlo . Byla to skvělá jízda , těším se na další knihu od Tess

micha-ella

Jakmile v knížce dojdu k místu (nečekaně), kde se vyskytne agent FBI a příběh zamíří velmi vysoko, přestane mě čtení bavit. Špiony a vysokou politiku nemusím.

astroweb

Doposud nejlepší kniha od této autorky, kterou jsem přečetl, i když mi jich pár ještě zbývá. Skvělý a čtivý jazyk, námět poutavý, byť takových jsem již pár přečtl. Opravdu moc pěkné.

intelektuálka

Kdo je neznámá dívka, která se objeví v nemocnici, kde má Jane rodit ?

Byla převezena z márnice, kde ji náhodou zachránila Maura život...

Jenže dívka je k smrti vyděšená, nevěří nikomu...

Pozadí tohoto zoufalého činu musí vyšetřovatelé zjistit a najít viníky...

Napínavé čtení, doporučím.

moudivlacek

Tenhle díl se opravdu povedl, od začátku do konce je napětí, hledání pravdy i důležité osoby, do toho Jane těsně před porodem, během něj i po něm. Jane nedokáže být bez práce, ale i bez dítěte. Gabriel konečně pochopí, co to je mít opravdický strach a nemoct nic udělat, aby jeho nejbližší a nejmilovanější byli v bezpečí. Do toho se přidá i částečně odhalený obchod s bílým masem.
Prostě čtení pro silné nervy i žaludek. Doporučuji.

Jiparis

Skvela detektivka,desiva,nemohla jsem se od ni odtrhnout.

Evule *

Za mě další povedená kniha od Tess Gerritsen, napínavá až do poslední stránky.

Tirisa

Nenapadá mě jiné slovo než masakr. Zatím jsem v této sérii četla jen Hříšnici, což byla výborná knížka, ale tohle byl prostě masakr se vším všudy. Už teď jsem naštvaná sama na sebe, že sérii nečtu popořadě, protože se zde bohužel objevují zmínky o dřívějších případech, a to i jméno viníka, čímž jsem sama sebe připravila o další skvělý zážitek a taky mi vadí neuspořádanost v soukromém životě obou hlavních hrdinek, za což si ale můžu naprosto sama a dobře mi tak, když jsem se nedokázala poučit z dřívější četby jiných detektivních sérií.
Ale prostě sečteno podtrženo...výborné!

Olous1

Opět perfektní počteníčko.Napínavé od začátku až do konce...nestačila jsem obracet listy.Doporučuji !!!

kahuda01

Dobrá práce

Tina50

Tess Gerritsen jsem objevila nedávno (vánoční dárek), ale jsem nadšená a už sháním co se dá. Tento díl R a I úžasný, vysoká politika, trh s bílým masem a samozřejmě vraždy vyšetřené od a do z. Super a doporučuji.

harena

Opět jako téměř vždycky i za tento díl musím dát 5 hvězdiček. Čtivá, akční, napínavá až do posledního okamžiku. Jsem ráda, že série Rizzoliová a Islesová ještě pokračuje. Jako thriller doporučuji.

evca7271
07.12.2017

Za me nadherna kniha.Mam z toho nepopsatelne pocity

kulatina
04.12.2017

Zajímavý i když drsný příběh vedený ve dvou dějových liniích, jednak očima mladé dívky a jednak očima vyzrálé ženy, policajtky. Kapitoly o vysoké politice mě moc nebavily, nepamatovala jsem si jména všech těch osob. Na závěr se děj pěkně prolíná a odkazuje zase na začátek, aby si zvlášť mladé dívky - cestovatelky - uvědomily, ze není všechno zlato, co se třpytí. Pěkné.

kulatina
04.12.2017

Pěkný i když drsný příběh vedený ve dvou dějových linií jedna očima mladé divky, a další očima schopné vyzrálé ženy, policajtky. Občas děj zasahuje do vysoké politiky, který mě moc nebavil. Ke konci se vše spojí a vysvětlí. Jinak poutavé čtení se zajimavou zapletkou a varovným prstem, že není vsechno zlato, co se třpytí.

Chesterton
28.11.2017

Moje první Tes, která dobře zná své řemeslo. Napětí a spád jsou velkými přednostmi. U vztahových záležitostí netřeba v těchto knihách přemýšlet, natož souhlasit :))

Beky
08.10.2017

Strhující, napínavé a svižné...neočekávaný a překvapivý konec.

NADEI
28.08.2017

Skvěle napsaná kniha u které se nudit nebudete. Byla to moje teprve druhá kniha od Tess a opět bomba. U autorky ráda zůstanu jako věrný čtenář.

SilvieSisinka
24.08.2017

Bomba!Tahle kniha mě dostala....četla jsem a četla,pak byl konec a já bych četla dále :-)

alka1609
03.08.2017

Tuto autorku mám oblíbenou a tato kniha opět nezklamala. Napínavá od začátku do konce. Můžu jen doporučit!

buccifalek
18.07.2017

Dech beroucí počtení. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Není část, která by čtenáře nudila.

klokan.1905
16.07.2017

Neznámá...
Další pecka od Tess Gerritsen!!!
Prožít poslední dny před porodem a v době porodu v klidu? To Jane Rizzoliové prostě není přáno... Do toho Maura Islesová, která objeví v chladícím boxu ženu, která byla prohlášená za mrtvou a měla být u ní provedena pitva... Do děje hodně vstupuje i manžel Jane Rizzoliové - agent FBI Gabriel Dean...
Zkrátka, při čtení této knihy se rozhodně nudit nebudete...

ewisek22
03.07.2017

Opět skvělá kniha. V současnosti střídám jen knihy od Ch. Cartera a T. Gerritsen - takže nemám šanci, abych narazila na zklamání a nějaký brak:) Konkrétně Tess jsem objevila až v tomto roce a jsem za to víc než ráda. Knihy, které jsem zatím od ní četla, hodnotím většinou plným počtem hvězdiček. A nejinak to je i u Neznámé. Kapitoly s Milou byly pěkný hnus a bylo mi z nich občas i na blití. Jane a Maura mě baví a ještě dlouho budou - doufám:)

muchomurka
16.06.2017

Tenhle díl se mi moc líbil. Zajímavý námět, i když bez scén v domě hrůzy bych se docela dobře obešla. Ale líbilo se mi, jak autorka příběh sestavila. Jen jsem se modlila, aby Jane měla dost rozumu a otevřela oči a dala najevo, že ji na Gabrielovi záleží (já ho fakt zbožňuju). A teda také Jane obdivuju, tak krátkou dobu po porodu a už se vrhá do akce, lítá letadlem, je fit a v pohodě. Jinak i když mi přišlo pátrání v příběhu trochu upozaděné a pak najednou překotné, se mi kniha líbila a těším se na další.
(Jen malá poznámka na závěr - Maura nemá zrovna štěstí na chlapy. Třetí kniha a zase to nevyšlo. Jeden je exmanžel, druhý mrtvý, třetí lump. Jsem zvědavá, co jí autorka naloží v příštím díle. Snad taky najde štěstí.)

000nugatovej
19.05.2017

Četla se lehce a vyvolávala příjemné napětí. Je zajímavé, jak ovlivňuje vnímání a přijetí knihy momentální rozpoložení čtenáře. A tak zatímco u Učedníka mi vadily názvuky červené knihovny při popisu sbližování detektivky Rizzoliové s agentem Deanem, tady mi ani zcela nepravděpodobné eskapády Jane v době před porodem i s jejím novorozeným dítětem, nevadily. Naopak, bral jsem je jako zajímavý prostředek zvyšování napětí. A v tomhle thrilleru ho bylo dost. Těším se na další Tessiny knihy.

Janeee
14.04.2017

Wau... Skvěle napsaná kniha, při které Vás mrazí. Jak se mohlo stát, že jsem do teď neznala tuto úžasnou autorku?

Danago
14.03.2017

Tessiny knížky čtu od začátku a musím říct, že jsem čím dál víc nadšená. Knížka je napínavá až do poslední chvíle. Jsem moc ráda , že můžu číst knížky po sobě jak vycházely a tak můžu sledovat vedlejší příběh hlavních hrdinů, který se mi taky hodně líbí. Za mě opět skvělá kniha.

Olga.S
28.02.2017

Napínavé od začátku do konce, doporučuji. :-)