Neználkovy příhody

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Neználkovy příhody patří mezi oblíbené knížky mnoha generací malých českých čtenářů a jsou vydávány pravidelně znovu a znovu. Vypravte se s námi za malíčky z města Kvítečkova a prožijte spolu s Neználkem, Buchtíkem, Sirupčíkem, Jaktíkem, Pilulkinem a jejich kamarády jedno veselé dobrodružství za druhým. Projeďte se sodovkovým autem, vypravte se do Dračína a naučte se u malenek slušnému chování!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140435/neznalkovy-prihody-1If-140435.jpg 4.5607
Série

Neználek 1.

Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Svaz československo-sovětského přátelství
Orig. název

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej), 1954

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (116)

Kniha Neználkovy příhody

Přidat komentář
Olous1
17. dubna

Kniha mého dětství, neználka jsem měla vždycky ráda. Byla to jedná z prvních knih,které jsem četla. Krásné vzpomínky. 100%.

georginaa
17. dubna

Neználkovy příhody a veselé dobrodružství jeho kamarádů vždy zlepšilo náladu. Vyprávění jsme měli všichni rádi a vždy jsme se ve škole těšili, když jsme měli čtecí dny. Jsou to tak krásné vzpomínky na dětství.


Gambettka
27. ledna

Detska kniha,kterou nase holky miluji.

Ladislav73
01. ledna

Přečteno díky výzvě 2021 znova. A opět hlavně kvůli ilustracím, které se mi v dětství a i teď strašně líbili. Už se znovu teším na další díly: utopické Sluneční město a pohled na kapitalismus v Neználkovi na Měsíci.

LEGACY
01. ledna

Pro někoho, kdo chce začít číst ruské knihy mohu jen a jen doporučit. Člověk musí zkousnout, že je to čtení pro děti, ale občas se v právě takových knížkách skrývá více než by se na první pohled mohlo zdát. Líbí se mi autorův podpis na konci knihy, je to velmi osobní, jako by si pro každého z nás nějaký kouzelný dědeček připravil příběh z jiného světa, o trochu jiných lidech.

jan0223
05.12.2020

Kniha mého dětství, toto je dětská klasika. ☺ Neználka jsem četl stále dokola a dokola až jsem ho znal skoro nazpaměť a i přesto jsem tu knížku otevíral aby jsem se ponořil do kouzelného světa malíčků a malenek ale hlavně party Neználka. ☺ ☺ ☺ Tahle knížka má své stálé místo v knihovně jako vzpomínka na dětství ze kterého jsem sice vyrostl, ale přesto se do něj prostřednictvím Neználka rád vracím. ☺ ☺ ☺ ☺

Kontryhelka
30.11.2020

Tuhle knihu jsem jako dítě milovala. Četla jsem jí pořád, až jsem ji skoro prodřela. Krásný svět Malíčků a Malenek, příjemné pohlazení na dětské duši. Výlet do říše snů.

h.dalibor
21.09.2020

Krásná kniha pro děti, moc se mi líbily ilustrace pana Zápala, a hlavně že vše je podáno s humorem. Nebyla to žádná ideologie, jak někdo tvrdí v komentáři, až v dalších dílech byl asi autor nucen našroubovat něco dle zadání (malá jablíčka apod.). Sehnal jsem ji znova v antikvariátu, teta jí ani ve stáří nechtěla vydat... :-)

1