Neználkovy příhody

Neználkovy příhody patří mezi oblíbené knížky mnoha generací malých českých čtenářů a jsou vydávány pravidelně znovu a znovu. Vypravte se s námi za malíčky z města Kvítečkova a prožijte spolu s Neználkem, Buchtíkem, Sirupčíkem, Jaktíkem, Pilulkinem a jejich kamarády jedno veselé dobrodružství za druhým. Projeďte se sodovkovým autem, vypravte se do Dračína a naučte se u malenek slušnému chování!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140435/neznalkovy-prihody-1If-140435.jpg 4.5607

Neználek 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Svaz československo-sovětského přátelství

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej), 1954

Kniha Neználkovy příhody

Olous1

Kniha mého dětství, neználka jsem měla vždycky ráda. Byla to jedná z prvních knih,které jsem četla. Krásné vzpomínky. 100%.

georginaa

Neználkovy příhody a veselé dobrodružství jeho kamarádů vždy zlepšilo náladu. Vyprávění jsme měli všichni rádi a vždy jsme se ve škole těšili, když jsme měli čtecí dny. Jsou to tak krásné vzpomínky na dětství.

Gambettka

Detska kniha,kterou nase holky miluji.

Ladislav73

Přečteno díky výzvě 2021 znova. A opět hlavně kvůli ilustracím, které se mi v dětství a i teď strašně líbili. Už se znovu teším na další díly: utopické Sluneční město a pohled na kapitalismus v Neználkovi na Měsíci.

LEGACY

Pro někoho, kdo chce začít číst ruské knihy mohu jen a jen doporučit. Člověk musí zkousnout, že je to čtení pro děti, ale občas se v právě takových knížkách skrývá více než by se na první pohled mohlo zdát. Líbí se mi autorův podpis na konci knihy, je to velmi osobní, jako by si pro každého z nás nějaký kouzelný dědeček připravil příběh z jiného světa, o trochu jiných lidech.

jan0223
05.12.2020

Kniha mého dětství, toto je dětská klasika. ☺ Neználka jsem četl stále dokola a dokola až jsem ho znal skoro nazpaměť a i přesto jsem tu knížku otevíral aby jsem se ponořil do kouzelného světa malíčků a malenek ale hlavně party Neználka. ☺ ☺ ☺ Tahle knížka má své stálé místo v knihovně jako vzpomínka na dětství ze kterého jsem sice vyrostl, ale přesto se do něj prostřednictvím Neználka rád vracím. ☺ ☺ ☺ ☺

Kontryhelka
30.11.2020

Tuhle knihu jsem jako dítě milovala. Četla jsem jí pořád, až jsem ji skoro prodřela. Krásný svět Malíčků a Malenek, příjemné pohlazení na dětské duši. Výlet do říše snů.

h.dalibor
21.09.2020

Krásná kniha pro děti, moc se mi líbily ilustrace pana Zápala, a hlavně že vše je podáno s humorem. Nebyla to žádná ideologie, jak někdo tvrdí v komentáři, až v dalších dílech byl asi autor nucen našroubovat něco dle zadání (malá jablíčka apod.). Sehnal jsem ji znova v antikvariátu, teta jí ani ve stáří nechtěla vydat... :-)