Neználkovy příhody

Příhody a dobrodružství skupinky přátel z pohádkového města Kvítečkova. Knížka pro mladší děti. Osudy človíčků, menších než maličká okurka, kteří žili v jednom pohádkovém městě – Kvítečkově. Človíčkové nebyli stejní, jedni si říkali malíčkové a druzí malenky. Nejznámější z malíčků byl Neználek. Jeho příhody a nezbednosti jsou pro zasmání i poučení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12101/neznalkovy-prihody-12101.jpg 4.5448

Neználek (1.)

Priključenija Neznajky i jego druzjej (1956)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Oldag

karolina7748
11.12.2017

Moje oblíbená dětská knížka, četla jsem ji několikrát v dětském věku

havranice
27.11.2017

Neználka jsem četla svému synovi (5 let) a myslím, že to byl úplně ten přesný věk na tuto knihu, sedlo to. Bylo to místy i poučné ohledně techniky či fyzikálních zákonů - tato poučení jsou tam včleněna a dělá to místy dojem takové verneovky pro nejmenší. Příjemná byla délka kapitol - byly všechny přibližně stejně dlouhé a přečetla jsem je za cca 10 až 15 min., což je na večerní čtení ideální délka. Příběh je pěkný, takový klukovský (i když čtení ráda poslouchala i devítiletá dcera), někdy možná trochu rozvláčnější. Místy mi přišlo, že se toho v některé kapitole stalo jakoby málo zajímavého, a že se to občas projevilo na synově koncentraci a zájmu, který v některých místech mírně opadal. Ale po dočtení knihy hned chtěl číst další díl, takže celkově si Neználka oblíbil. Líbilo se mi, jak je kniha pěkně genderově stereotypní - a to způsobem zcela vhodným pro daný věk. V záplavě absurdních moderních ideologií je myslím dobré, když děti mohou vnímat, že holky jsou holky a kluci jsou kluci, že mezi nimi prostě jsou nějaké rozdíly, a že jeden doplňuje druhého. Komunistickou ideologii jsem v prvním díle v ničem nezaznamenala. Celkově určitě mohu knihu doporučit. Já bych možná uvítala v příběhu o fous větší hloubku či přesah, ale celkově dobrý.

gordon13
06.11.2017

Já taktéž :-)

ditul
06.11.2017

Jako malá jsem milovala tuto knížku ;)

evke
06.10.2017

Četla jsem dětem. Sice je to už hodně stará knížka, ale příběh pořád krásný. Čtivá, vtipná, prostě kouzelná. S dětmi jsme se očas pěkně zasmáli, moc se jim líbilo poslouchat příhody Neználka a jeho přátel.

hroneczek
03.10.2017

Tato kniha mne vrací do dětských let, kdy nám na prázdninách četla babička před spaním.

Dani25
13.09.2017

Moja top kniha detstva. Keď sa ma opýtate na knihy, ktoré boli pre mňa vtedy najzaujímavejšie, tak je to Môj macík, Nevedkove dobrodružstvá a Traja pátrači :)

slimáčik
26.08.2017

Nevedko, Vševedko, Pampúšik, Modroočka, kooopa iných kratuľkov...a ja! Nádherné detstvo!
Tak som naočkovala aj svoje ratolesti, nech si tiež užívajú... hi-hi-hi

Ebon
11.07.2017

Aktuálně opět dočteno jako čtení nahlas pro děti, které byly velmi spokojené. :-)

princesse
18.06.2017

Neználkovy příhody určitě roztomilé čtení. Přečetly jsme s dcerou všechny "Neználky" a určitě stály za to.

simecef
13.06.2017

Nádherné ilustrace, skvělá nostalgie... Neználek je sympatický outsider, kterého ale uvědomělí malíčci vždy na milost vezmou zpět do kolektivu.

Lucissia
24.05.2017

Pěkná knížka, kterou si pamatuji ještě z dětství. I když už tenkrát mě zaujaly spíš výborné ilustrace než sáhodlouhé povídání a teď se synem se opakovalo to samé. Něco nás bavilo více - let balónem-, něco méně, a toho byla většina. Jsem ráda, že jsem ji přečetla, a přečtu i pokračování, ale vracet se k této knize už nebudeme. Nebýt opravdu skvělých ilustrací, četlo by se mi daleko hůře... :-)

Adelajda_4
05.05.2017

Neználkovy příhody ve mě vzbuzují nostalgii, ráda vzpomínám, jak nám je vždycky večer maminka předčítala. Ráda vzpomínám na malíčky, malenky a jejich peripetie.

whale77
25.04.2017

Člověk s věkem zcyničtí a dětské knížky si už nedokáže užívat bez toho, aniž by mu na mysl nepřišly otázky do pohádkového světa nenáležející. Jako např. u Neználka, jehož příběhy jsem jako dítě bezvýhradně milovala – když jsem teď našim holkám četla, že uklízení, vaření a zašívání patří hodným malenkám, protože malíčci jsou jenom na zlobení (kromě Šroubka s Vroubkem, kteří dokážou odvést kus chlapské práce při opravách všeho druhu!), tak jsem si říkala, kam se na tohle hrabe celá kauza s Žáčkovou básničkou ve Slabikáři! Tady by si gender studies smlsly!
Přesto, že s dospělým pohledem už vidím Neználkovy příhody jednodušší a ne tolik dobrodružné, jako se mi zdály v dětství, tak si myslím, že do dětské knihovny (i přes silně mravokárný tón, již zmíněné genderové dělení a mírnou socialistickou agitaci) patří. Obrázky jsou naprosto úžasné, roztomilé, dětem krásně doprovází příběh, dospělákovi vyvolají tu správnou nostalgickou náladu.

zazvorek
19.03.2017

Neználkův rým "kytka - lopata" se u nás doma stal reakcí na občasné zatmění mozku...
A je Neználek hloupoučký ňouma, nebo neodhalený génius a zneuznaný umělec? :-)

08.03.2017

tak já měla malíčky a malenky moc ráda, hlavně Šroubka a Vroubka. Mě se ten příběh moc líbil.

babicka_amalka
16.02.2017

upřímně - Neználka jsem nesnášela už jako dítě a dospělý věk na tom pranic nezměnil ;-)

hanak_v_exilu
21.01.2017

První a ideologií zdaleka nejméně zatížený díl. Ne že by mi to jako dítěti vadilo. Neználkovy příhody jsem vnímal nezkaženýma očima jako úžasnou pohádku a úplně stejně se dá číst i po letech. Bez výhrad plný počet. Ale Sluneční město mám přece jenom mnohem raději.

Toffee
30.12.2016

Z čiré nostalgie jsem si knížku znovu přečetla. Je to pořád milé a zábavné.

Anonymka1
15.12.2016

Super kniha!

Katuska88
05.12.2016

Tuto knihu určitě s radostí zařadím do knihotéky, ze které jednou budu předčítat svým dětem.

Medunkavera
21.10.2016

Nevím, jestli to bylo v Neználkovi - ale v které knize by to bylo? - Tam se objevil hezký rým
na slovo láska. Láska - páska. Hezké.

A tuhle jsem také nemohla najít rým na jedno slovo, ale . . . zapomněla jsem ho.
Achjo, měla bych si to psát. Snad si vzpomenu.

jitka7
17.10.2016

Nádherná knížka... často mi ji maminka četla v dětství a já teď budu pokračovat dál :)

Karča.K
09.09.2016

Neználek je mi sympatický už jen tím, jak hledal rým pro slovo "slunce". Já jsem onehdy hledala rým pro slovo "hrdá" a nic mě nenapadlo.

Aroucaria
03.09.2016

Jen tak taková osobní - onehdá se mě někdo ptal, jaká kniha mě bavila v dětství. Pipi dlouhá punčocha, to je jasný. Děsně mě štval Neználek, připadal mi totiž debilní. Opravdu, tak to bylo ... :-)

Princezna22
09.08.2016

Dcerce se strašně líbil. Nejspíše budeme číst i dál.. A vrátíme se k němu zase někdy.. Nejlepší... Krásné ctenu

Briv
25.07.2016

Po dlouhé době jsem se k Neználkovým příhodám vrátila a je až neuvěřitelné, jak i po těch letech ve mě dokázal vyvolat tolik pocitů. Od radosti, fandění, smutku, nostalgii. A těch informací, co je v knize. Hotová malá učebnice:) Zase se k ní ráda někdy vrátím... Bylo to fajn.

panouk
02.06.2016

Asi jedna z prvních knih, ještě ve školce (konec 70. let). Stále oblíbený doktor Pilulkin a jeho "léčba" ricinovým olejem a jodem, versus Medunka s medem..

MirkaM
06.05.2016

Neználka a všechny jeho příběhy a kamarády jsem milovala už jako dítě. Pak jsem je četla na dobrou noc synům, kteří už jsou dnes velcí. A třeba se jednou dočkám vnoučat a Neználka si užiji znova :-)).

HanaNov
30.04.2016

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství, milovala jsem malenky i malíčky! Je tak netuctová. Už se těším, jak ji budu číst synkovi:)