Neználkovy příhody

Příhody a dobrodružství skupinky přátel z pohádkového města Kvítečkova. Knížka pro mladší děti. Osudy človíčků, menších než maličká okurka, kteří žili v jednom pohádkovém městě – Kvítečkově. Človíčkové nebyli stejní, jedni si říkali malíčkové a druzí malenky. Nejznámější z malíčků byl Neználek. Jeho příhody a nezbednosti jsou pro zasmání i poučení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12101/neznalkovy-prihody-12101.jpg 4.5509

Neználek (1.)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Oldag

Приключения Незнайки (1956)

Kniha Neználkovy příhody

milena8281

Tuto krásnou knížku jsem četla až v dospělosti, předčítala jsem synovi a oba jsme se u ní dost bavili.

tygřík2

Nejsympatičtější postavou se mi v dětství zdála malenka Medunka, která všechno léčila medem a tichem. Moc se mi líbilo, že městečko se jmenovalo Kvítečkov a všechny ulice nesly jména květin. Neználek se mi zdál moc hloupý, Všeználek protivně přechytralý. Nikdy později mi nechyběli. Dětem jsem nečetla. Byly lepší knihy, se kterými jsem je chtěla seznámit.

Damato

Jako malá jsem s Neználkem, Buchtíkem, Sirupčíkem, Jaktíkem, Pilulkinem prožila napínavé chvilky a se stejným zápalem , s jakým jsem knihu četla na dobrou noc dětem jsem se do čtení pustila i když povyrostly vnučky. A najednou, jak když uhodí , mě to přestalo bavit. A bohužel jsem to asi četla nezáživně a tím to nebavilo ani vnučky. Mrzí mě to a u této knihy jsem si uvědomila, jak je čtení pro děti důležité. Já i moje děti jsme na knihách vyrostli, vnučky teprve začínají své první stránky otáčet a kdybychom jim už v raném dětství četli bez zápalu a těšení se na čtení, pravděpodobně bychom skončili u pohádek z počítače, u přihlouplých Barbín a omezených Kenů.....a přitom je tolik kouzelného dětského čtení, nejen Neználkových příhod, ale i kouzelných princezen a statečných princů.....

astina

Knihu, kterou jsem četla sestře, svět malíčků a malenek

surikata246
03.11.2018

Knížky s Neználkem jsem milovala i když mě bylo líto ,že ho nemáme doma,často půjčovaný od tety Jany. Z duše protivný mi byl Všeználek.

Ivka14
01.11.2018

Tyhle knížky jsem jako malá měla hrozně ráda a brzy si je přečtu znovu

Radka1911
30.10.2018

Neználek - jeden z mých nejoblíbenějších dětských hrdinů. Jako dítě jsem četla několikrát, a až mi vnučky ještě trochu povyrostou, budu číst znovu.

Evina.Cetba
27.09.2018

Neználka nám předčítala učitelka v družině a vím, že jsem se na něj vždycky těšila. I ilustrace jsou kouzelné, detailní průzkum obrázků provozovaly i moje děti. :-)