Neználkovy příhody

Neználkovy příhody https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58354/bmid_neznalkovy-prihody-mPb-58354.jpg 4 783 144

Neználek série

Neználkovy příhody patří mezi oblíbené knížky mnoha generací malých českých čtenářů a jsou vydávány pravidelně znovu a znovu. Vypravte se s námi za malíčky z města Kvítečkova a prožijte spolu s Neználkem, Buchtíkem, Sirupčíkem, Jaktíkem, Pilulkinem a jejich kamarády jedno veselé dobrodružství za druhým. Projeďte se sodovkovým autem, vypravte se do Dračína a naučte se u malenek slušnému chování!... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej) , 1954

Emik87
13.02.2024 3 z 5

První díl z Neználka se mi líbil asi nejvíc. Četli mi ho rodiče jako malé holce a to se nezapomíná :)

elexmil
31.01.2024 5 z 5

Jako malá holka jsem nevnímala socialistický podtext a knihu jsem milovala

KnihomolkaKatka
18.12.2023 4 z 5

Pěkná dětská kniha. Místy je to i vtipné. Věřím, že číst to o pár let dřív, tak bych z toho byla odvařená :). Ale i tak je to hezké čtení v tomto předvánočním čase.

marcela3655
17.10.2023 5 z 5

Nostalgická vzpomínka

Ayla767
14.09.2023 5 z 5

Byla to moje první knížka, kterou jsem si sama od sebe (bez rodičovského nucení) přečetla. Nesmírně se mi líbily příběhy všech človíčků z městečka Kvítečkova a ta jejich kouzelná jména :-) . Bylo to taky díky krásným obrázků, které souvisely s daným dobrodružstvím. Nezapomenutelné :-) .

Zemlja
26.08.2023 5 z 5

V dětství jsem toužila mít ty malé lidičky doma a pozorovat je naživo.

yonda
21.05.2023 4 z 5

V rámci výzvy jsem po letech sáhla po příběhu malinkatých človíčků. Stejně jako před víc jak 40ti lety jsem měla výhrady vůči Neználkovi, představovala si malinkatá městečka a obdivovala miloučké ilustrace. Některá díla prostě nestárnou.

Marticka79
10.03.2023 5 z 5

Knihu Neználkovy příhody doporučuji. Mě a dětem se moc líbila, protože Neználka a jeho všechny příhody prostě milujeme :-). Krásně napsaná, tak hezky"Neználkovitě", což Nikolaj opravdu uměl. Jeho vnuk Igor, to tak krásně nesvedl.

mia.com
30.01.2023 4 z 5

Další z knih, kterou jsme četli u babičky, byla po taťkovi. Měli jsme ji rádi.

heavy66
25.11.2022 4 z 5

Populární kniha mých mladých let. Charaktery jednotlivých postav jsou výrazné, přehledné a pochopitelné pro malé čtenáře! Kvítečkov, agrikulturní Zapadákov machistického světa, do kterého vstupuje průmyslová revoluce, personifikovaná počátky balónového létání v Sovětském svazu. Důležitým prvkem příběhu je genderové probuzení maskulinní společnosti, a střetnutí tradiční ruské medicíny s alternativními léčebnými metodami. Celá kniha je příliš pozitivní a optimistická! Pochybuju, že se v SSSR nacházelo takhle idylické místo!

Richisa
02.10.2022 5 z 5

Tuto knihu miluji... S dětmi jsem četla už podruhé... A obrázky jsou taky krásné.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Neopakovatelná dobrodružství a krásné ilustrace.

Hakate
23.08.2022 4 z 5

Další kniha z mého dětství, krásné ilustrace. Pěkná knížka.

david9690
01.08.2022 4 z 5

Kdysi jako dítě mě to bavilo, teď když jsem to četl jako dospělý svému synovi pred spaním, tak už to vnímám trošku jiným pohledem a nemůžu se zbavit dojmu, že je to hodně naivní a je z toho dost cítit sovětská socialistická propaganda. Ale je to literatura pro děti, dílo bylo napsáno v roce 1954 a tak to ani jinak být nemůže. A synátor to poslouchal s uspokojením. Takže 2 mouchy 1 ranou jak se říká - splnění 1 úkolu výzvy pro rok 22 a přivykání dítěte na knížky a čtení.

kaja77
25.07.2022 4 z 5

Synáčka 6let to před spaním bavilo a žádá si další díl.. takže asi to funguje i dneska. Mě tedy pan Neználek se svojí povahou přijde dost protivný, ale zase do čtenářské výzvy 2022 se mi hodí.

Nermal
20.07.2022 1 z 5

Nevím proč, ale Neználek mi nikdy k srdci nepřirostl.

marketa3815
07.07.2022 5 z 5

Měla jsem obavy, že se dceři nebude líbit, ale je nadšená a dává 5 hvězdiček. V pohodě čte i tyto staré knížky pro děti, zřejmě tedy nezastaraly.

ivzu77
02.06.2022 4 z 5

Bod ČV 2022 - Kniha od autora mého dětství. Vzpomínky oživly.
Tak tuto knihu jsme měli doma již po mých rodičích a vlastně jsem ji celé dětství měla na očích, prohlížela krásné ilustrace a nechala si číst nebo četla pro mne fantasy příběhy. Aktuálně na to jako dospělá koukám s nadhledem, jinak, více určitě chápu jednotlivé narážky, nátlak, propagandu, ale i výchovné prvky slušného chovani, které musí platit i dnes.

ddkk
07.05.2022 2 z 5

Knížky s Neználkem provázely naši generaci dětstvím. Tehdy jsme neřešili žádné ideologické podtexty, taky proč, byly to příběhy mrňavých lidiček v krásném městě Kvítečkově. A ty ilustrace!

Když si knížky dnes vezmu do ruky, nestačím se divit. Takový trochu Timur a jeho parta ze školky. Anebo je možná naše generace i trochu přecitlivělá na to, co do nás tehdy hustili...

Apo73
03.05.2022 3 z 5

Platí totéž, co jsem napsal o Neználkovi ve Slunečním městě. Tenhle první díl je ještě nejsnesitelnější z té dětské sovětské propagandy, i když ty jednotlivé profese a charaktery jsou ukázkově stereotypní, ale beru to, že to je pohádka.