Neználkovy příhody

Neználkovy příhody https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47932/bmid_neznalkovy-prihody-0ZL-47932.jpg 4 784 144

Neználek série

Neználkovy příhody patří mezi oblíbené knížky mnoha generací malých českých čtenářů a jsou vydávány pravidelně znovu a znovu. Vypravte se s námi za malíčky z města Kvítečkova a prožijte spolu s Neználkem, Buchtíkem, Sirupčíkem, Jaktíkem, Pilulkinem a jejich kamarády jedno veselé dobrodružství za druhým. Projeďte se sodovkovým autem, vypravte se do Dračína a naučte se u malenek slušnému chování!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej) , 1954

Pavla79
29.03.2022 4 z 5

Milé děti, .... Dobrou noc. :)
Krásná nostalgie na dětství, čtení před usínáním, mé první čtení a vlastně i takové první fantasy.. Díky čtenářské výzvě pěkné vzpomínky.

Miška74
08.03.2022 5 z 5

Tohle je knížka mého dětství. Strašně ráda jsem se k ní vrátila a ani teď neztratila nic ze svého kouzla. Mám u dětí v knihovnicce všechny Neználky, tak si je postupně po tolika letech přečtu. A už teď se na to těším, jak malé dítě na vánoce. Za mě jsou to prostě krásné příběhy človíčků z Kvítečkova, kde je každý z nich něčím výjimečný.

Elea
12.02.2022 5 z 5

Milovaná kniha mého dětství, první kniha, která jsem si sama přečetla a potom jí četla stále dokola. Úplně stejně to fungovalo i u mé dcery, když jsem jí knihu četla i potom když už si jí četla sama.

Kiu
22.01.2022 5 z 5

Je to taková nostalgie, číst Neználka. Velmi mi to připomíná dětství. Jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila v knihovničce v práci a mohla ji přečíst dětem.

proni
05.01.2022 4 z 5

Krásná knížka, máme i ve slunečním městě a na měsíci..Neználek je nesmrtelný :)

Lukioso
02.01.2022 4 z 5

Musím dát vysoké hodnocení, i když jsou knihy o Neználkovy takovým výplachem.

Ajrad1981
25.10.2021 5 z 5

Tuhle knížku vytáhl na jaře přítel, že bude našemu synovi číst - i přes moje námitky, že čtyřměsíční mimčo z toho nic mít nebude. Takže jsem v podstatě poslouchala jako audioknihu, ovšem s příšerným přednesem. :-)
Já sama jsem Neználka nečetla, když jsem byla malá, takže i pro mě to byly nové příběhy. Krásné milé příběhy. Jen mi moc nepasoval konec, čekala jsem, že poslední věta bude o tom, jak Neználek konečně sesmolil dopis, a ono ne.

Pavčule
23.05.2021 5 z 5

Pamatuju maminku , jak mi z ní četla :)

Chesterton
22.05.2021 odpad!

Už profesoři marxismu-leninismu na pražské fildě prý říkávali, že jediné skutečné dílo socialistického realismu je Neználek. Jeho autor Nikolaj Nosov byl génius, který podobně jako Jules Verne dokázal předpovídat vynálezy na desetiletí dopředu – v Neználkových příhodách se objevuje diktafon, ve Slunečním městě auta bez řidiče a na Měsíci kulatý samočinný vysavač. To vše vymyšlené v 50. letech. Navíc v těch třech knihách najdete leninský světonázor v kostce. První díl je o rolnickém socialismu, ve kterém se každý učí pracovat pro ostatní. Druhý o rozvinutém komunismu, který ohrožují chuligáni, co ve skutečnosti ani nejsou lidi, ale osli. No a Neználek na Měsíci je kritikou kapitalismu i s třídním bojem a závěrečným vítězstvím lidu (díky odvážnému výsadku z veliké komunistické Země
Zdroj:

Ale jako malá holka jsem jí četla s chutí a nejvíc jsem milovala obrázky :o)
0/1

Luis_Lambo
21.05.2021 5 z 5

Pamatuji si, že jsem tuhle trilogii v dětství "jel" skoro pořád dokola. Tenkrát (90s) byl tenhle díl nedostupný a velmi vzácně k sehnání. Takže jsem přečetl až po Slunečňáku a Měsíci:-)
Pane Korejs přeložil jste to moc dobře!!

Olous1
17.04.2021 5 z 5

Kniha mého dětství, neználka jsem měla vždycky ráda. Byla to jedná z prvních knih,které jsem četla. Krásné vzpomínky. 100%.

georginaa
17.04.2021 5 z 5

Neználkovy příhody a veselé dobrodružství jeho kamarádů vždy zlepšilo náladu. Vyprávění jsme měli všichni rádi a vždy jsme se ve škole těšili, když jsme měli čtecí dny. Jsou to tak krásné vzpomínky na dětství.

Gambettka
27.01.2021 5 z 5

Detska kniha,kterou nase holky miluji.

Ladislav73
01.01.2021 5 z 5

Přečteno díky výzvě 2021 znova. A opět hlavně kvůli ilustracím, které se mi v dětství a i teď strašně líbili. Už se znovu teším na další díly: utopické Sluneční město a pohled na kapitalismus v Neználkovi na Měsíci.

LEGACY
01.01.2021 4 z 5

Pro někoho, kdo chce začít číst ruské knihy mohu jen a jen doporučit. Člověk musí zkousnout, že je to čtení pro děti, ale občas se v právě takových knížkách skrývá více než by se na první pohled mohlo zdát. Líbí se mi autorův podpis na konci knihy, je to velmi osobní, jako by si pro každého z nás nějaký kouzelný dědeček připravil příběh z jiného světa, o trochu jiných lidech.

jan0223
05.12.2020 5 z 5

Kniha mého dětství, toto je dětská klasika. ☺ Neználka jsem četl stále dokola a dokola až jsem ho znal skoro nazpaměť a i přesto jsem tu knížku otevíral aby jsem se ponořil do kouzelného světa malíčků a malenek ale hlavně party Neználka. ☺ ☺ ☺ Tahle knížka má své stálé místo v knihovně jako vzpomínka na dětství ze kterého jsem sice vyrostl, ale přesto se do něj prostřednictvím Neználka rád vracím. ☺ ☺ ☺ ☺

Kontryhelka
30.11.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem jako dítě milovala. Četla jsem jí pořád, až jsem ji skoro prodřela. Krásný svět Malíčků a Malenek, příjemné pohlazení na dětské duši. Výlet do říše snů.

h.dalibor
21.09.2020

Krásná kniha pro děti, moc se mi líbily ilustrace pana Zápala, a hlavně že vše je podáno s humorem. Nebyla to žádná ideologie, jak někdo tvrdí v komentáři, až v dalších dílech byl asi autor nucen našroubovat něco dle zadání (malá jablíčka apod.). Sehnal jsem ji znova v antikvariátu, teta jí ani ve stáří nechtěla vydat... :-)

ArwenAragorn
28.08.2020 2 z 5

Já budu vybočovat z řady. Mně se Neználek moc nelíbil.

Karcoolka2210
10.08.2020 5 z 5

Super kniha, ktorú máme doma desaťročia, obľúbená kniha mojej mamy, keď bola malá a ja som sa k nej dostala až teraz. Lepšie neskôr ako nikdy :)