Neználkovy příhody

Neználkovy příhody https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12101/bmid_neznalkovy-prihody-j9F-12101.jpg 4 783 144

Neználek série

Příhody a dobrodružství skupinky přátel z pohádkového města Kvítečkova. Knížka pro mladší děti. Osudy človíčků, menších než maličká okurka, kteří žili v jednom pohádkovém městě – Kvítečkově. Človíčkové nebyli stejní, jedni si říkali malíčkové a druzí malenky. Nejznámější z malíčků byl Neználek. Jeho příhody a nezbednosti jsou pro zasmání i poučení.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Oldag

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej) , 1954

tygřík2
16.02.2019 3 z 5

Nejsympatičtější postavou se mi v dětství zdála malenka Medunka, která všechno léčila medem a tichem. Moc se mi líbilo, že městečko se jmenovalo Kvítečkov a všechny ulice nesly jména květin. Neználek se mi zdál moc hloupý, Všeználek protivně přechytralý. Nikdy později mi nechyběli. Dětem jsem nečetla. Byly lepší knihy, se kterými jsem je chtěla seznámit.

Damato
14.02.2019 5 z 5

Jako malá jsem s Neználkem, Buchtíkem, Sirupčíkem, Jaktíkem, Pilulkinem prožila napínavé chvilky a se stejným zápalem , s jakým jsem knihu četla na dobrou noc dětem jsem se do čtení pustila i když povyrostly vnučky. A najednou, jak když uhodí , mě to přestalo bavit. A bohužel jsem to asi četla nezáživně a tím to nebavilo ani vnučky. Mrzí mě to a u této knihy jsem si uvědomila, jak je čtení pro děti důležité. Já i moje děti jsme na knihách vyrostli, vnučky teprve začínají své první stránky otáčet a kdybychom jim už v raném dětství četli bez zápalu a těšení se na čtení, pravděpodobně bychom skončili u pohádek z počítače, u přihlouplých Barbín a omezených Kenů.....a přitom je tolik kouzelného dětského čtení, nejen Neználkových příhod, ale i kouzelných princezen a statečných princů.....

astina
25.01.2019 5 z 5

Knihu, kterou jsem četla sestře, svět malíčků a malenek

surikata246
03.11.2018 5 z 5

Knížky s Neználkem jsem milovala i když mě bylo líto ,že ho nemáme doma,často půjčovaný od tety Jany. Z duše protivný mi byl Všeználek.

Ivka14
01.11.2018 4 z 5

Tyhle knížky jsem jako malá měla hrozně ráda a brzy si je přečtu znovu

Radka1911
30.10.2018 5 z 5

Neználek - jeden z mých nejoblíbenějších dětských hrdinů. Jako dítě jsem četla několikrát, a až mi vnučky ještě trochu povyrostou, budu číst znovu.

Evina.Cetba
27.09.2018 5 z 5

Neználka nám předčítala učitelka v družině a vím, že jsem se na něj vždycky těšila. I ilustrace jsou kouzelné, detailní průzkum obrázků provozovaly i moje děti. :-)

anamor.avonoz
13.08.2018 5 z 5

A já ho milovala, nezbedu jednoho :), Neználka.
A malenky a ty jejich neplechy. Koupila jsem (doma se nedochovala) jednu a děti rády poslouchaly příhody malíčků a malenek a já se vyžívala ve čtení :).

Nádherné ilustrace jen milý bonus.

Ran
16.06.2018 1 z 5

Neználka jsem četla jako malé dítě a musím říct, že jediné co se mně na knize líbilo byly hezké ilustrace.

nai.ivka
03.06.2018 5 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských knížek. Podstrkovala jsem ji i mým dětem, nevypadaly tak uchváceně, ale příběhy si pamatují, což mě překvapilo.

Annkag
15.04.2018 4 z 5

Tieto príbehy malého Nevedka ma sprevádzali detstvom,bavila som sa na jeho pokusoch čosi dokázať a jeho básničky o kamarádoch.Vševedko,Pampúšik a mnoho,mnoho iných.A čo mi najviac utkvelo v hlave?Raz hladný bol Pampūšik a tak zjedol svoj vankúšik.Alebo jeho let balonom.Škoda že som tuto knižku mala požičanú a neviem ju zohnať pre dcérku.

LPG
04.03.2018 4 z 5

Jj Neználek. Moje nej kniha dětství. Teď živí fantazii další generaci. Jdeme na další díl.

jerisno
24.02.2018 5 z 5

Kniha mého dětství, přesněji období cca mezi druhou a čtvrtou třídou ZDŠ. Četl jsem ji opakovaně a všechny malíčky i malenky znal zpaměti. Citace z knihy byly tehdy na denním pořádku. Já jsem byl Vroubek, můj starší brácha Šroubek (byl o jednu délku šroubováku šikovnější) a nejstarší byl za Čiperku. Po několika vesmírných obězích jsem knihu četl i vlastním dětem (včetně druhého, "slunečního" dílu). Jednoznačně nejvyšší hodnocení. Nostalgie jak ... "manželka kance".

kulzuz
11.02.2018 5 z 5

Knížku si pamatuji ze svého dětství. Nyní jsem znovu přečetla dcerám a mohu jen konstatovat, že mě opět nezklamala a holkám se moc líbila.

karolina7748
11.12.2017

Moje oblíbená dětská knížka, četla jsem ji několikrát v dětském věku

havranice
27.11.2017 4 z 5

Neználka jsem četla před nějakou dobou svému synovi (když mu bylo 5 let) a nyní jsem ji předčítala šestileté dceři a syn, kterému je nyní 8 si to také rád znovu celé poslechl. Věkově to zcela sedlo. Příběh je pěkný, malebný, dětsky vtipný, klučičí a holčičí zároveň, objevují se v něm různorodé charaktery, které jsou pěkně vykresleny.Bylo to někdy i poučné ohledně techniky či fyzikálních zákonů - dělá to místy dojem takové verneovky pro nejmenší. Příjemná byla délka kapitol - byly všechny přibližně stejně dlouhé a přečetla jsem je za cca 10 až 15 min., což je na večerní čtení ideální délka. Líbilo se mi, jak je kniha pěkně genderově stereotypní - a to způsobem zcela vhodným pro daný věk. V záplavě absurdních moderních ideologií je myslím dobré, když děti mohou vnímat, že holky jsou holky a kluci jsou kluci, že mezi nimi prostě jsou nějaké rozdíly, a že jeden doplňuje druhého. Komunistickou ideologii jsem v prvním díle v ničem nezaznamenala. Celkově určitě mohu knihu doporučit. Pro věk 6-7 let je to naprosto vynikající dětská kniha.

gordon13
06.11.2017 5 z 5

Já taktéž :-)

ditul
06.11.2017 5 z 5

Jako malá jsem milovala tuto knížku ;)

evke
06.10.2017 5 z 5

Četla jsem dětem. Sice je to už hodně stará knížka, ale příběh pořád krásný. Čtivá, vtipná, prostě kouzelná. S dětmi jsme se očas pěkně zasmáli, moc se jim líbilo poslouchat příhody Neználka a jeho přátel.

hroneczek
03.10.2017 5 z 5

Tato kniha mne vrací do dětských let, kdy nám na prázdninách četla babička před spaním.