Nevedkove dobrodružstvá

Nevedkove dobrodružstvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383082/bmid_nevedkove-dobrodruzstva-aHN-383082.JPG 4 783 144

Neználek série

Príhody Nevedka, kratuľkov a fafrniek z Kvetného mesta. Kapitoly: Kratuľkovia z Kvetného mesta, Ako sa Nevedko stal muzikantom, Ako sa Nevedko stal maliarom, Ako Nevedko písal básne, Ako sa Nevedko vozil na sódovkovom aute, Ako Vševedko vymyslel vzdušný balón, Príprava na cestu, Rozlúčka, Nad oblakmi, Nehoda, Na neznámom mieste, Nové známe, Rozhovor pri stole, Prechádza po meste, V nemocnici, Koncert, Ako Klieštik s Kľúčikom putovali do Šarkanovky, V Šarkanovke, Na návšteve u spisovateľa, Tubka maľuje, Klieštikov a Kľúčikov návrat, Zázraky na štyroch kolesách, Útek, Tubkov zlepšovací návrh, Ako sa Guľka liečil, Klinčekov návrat, Nečakané stretnutie, Zmierenie, Na plese, Návrat. Prvé vydanie vo vydavateľstve Sofa.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Sofa

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej) , 1954

Emik87
13.02.2024 3 z 5

První díl z Neználka se mi líbil asi nejvíc. Četli mi ho rodiče jako malé holce a to se nezapomíná :)

elexmil
31.01.2024 5 z 5

Jako malá holka jsem nevnímala socialistický podtext a knihu jsem milovala

KnihomolkaKatka
18.12.2023 4 z 5

Pěkná dětská kniha. Místy je to i vtipné. Věřím, že číst to o pár let dřív, tak bych z toho byla odvařená :). Ale i tak je to hezké čtení v tomto předvánočním čase.

marcela3655
17.10.2023 5 z 5

Nostalgická vzpomínka

Ayla767
14.09.2023 5 z 5

Byla to moje první knížka, kterou jsem si sama od sebe (bez rodičovského nucení) přečetla. Nesmírně se mi líbily příběhy všech človíčků z městečka Kvítečkova a ta jejich kouzelná jména :-) . Bylo to taky díky krásným obrázků, které souvisely s daným dobrodružstvím. Nezapomenutelné :-) .

Zemlja
26.08.2023 5 z 5

V dětství jsem toužila mít ty malé lidičky doma a pozorovat je naživo.

yonda
21.05.2023 4 z 5

V rámci výzvy jsem po letech sáhla po příběhu malinkatých človíčků. Stejně jako před víc jak 40ti lety jsem měla výhrady vůči Neználkovi, představovala si malinkatá městečka a obdivovala miloučké ilustrace. Některá díla prostě nestárnou.

Marticka79
10.03.2023 5 z 5

Knihu Neználkovy příhody doporučuji. Mě a dětem se moc líbila, protože Neználka a jeho všechny příhody prostě milujeme :-). Krásně napsaná, tak hezky"Neználkovitě", což Nikolaj opravdu uměl. Jeho vnuk Igor, to tak krásně nesvedl.

mia.com
30.01.2023 4 z 5

Další z knih, kterou jsme četli u babičky, byla po taťkovi. Měli jsme ji rádi.

heavy66
25.11.2022 4 z 5

Populární kniha mých mladých let. Charaktery jednotlivých postav jsou výrazné, přehledné a pochopitelné pro malé čtenáře! Kvítečkov, agrikulturní Zapadákov machistického světa, do kterého vstupuje průmyslová revoluce, personifikovaná počátky balónového létání v Sovětském svazu. Důležitým prvkem příběhu je genderové probuzení maskulinní společnosti, a střetnutí tradiční ruské medicíny s alternativními léčebnými metodami. Celá kniha je příliš pozitivní a optimistická! Pochybuju, že se v SSSR nacházelo takhle idylické místo!

Richisa
02.10.2022 5 z 5

Tuto knihu miluji... S dětmi jsem četla už podruhé... A obrázky jsou taky krásné.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Neopakovatelná dobrodružství a krásné ilustrace.

Hakate
23.08.2022 4 z 5

Další kniha z mého dětství, krásné ilustrace. Pěkná knížka.

david9690
01.08.2022 4 z 5

Kdysi jako dítě mě to bavilo, teď když jsem to četl jako dospělý svému synovi pred spaním, tak už to vnímám trošku jiným pohledem a nemůžu se zbavit dojmu, že je to hodně naivní a je z toho dost cítit sovětská socialistická propaganda. Ale je to literatura pro děti, dílo bylo napsáno v roce 1954 a tak to ani jinak být nemůže. A synátor to poslouchal s uspokojením. Takže 2 mouchy 1 ranou jak se říká - splnění 1 úkolu výzvy pro rok 22 a přivykání dítěte na knížky a čtení.

kaja77
25.07.2022 4 z 5

Synáčka 6let to před spaním bavilo a žádá si další díl.. takže asi to funguje i dneska. Mě tedy pan Neználek se svojí povahou přijde dost protivný, ale zase do čtenářské výzvy 2022 se mi hodí.

Nermal
20.07.2022 1 z 5

Nevím proč, ale Neználek mi nikdy k srdci nepřirostl.

marketa3815
07.07.2022 5 z 5

Měla jsem obavy, že se dceři nebude líbit, ale je nadšená a dává 5 hvězdiček. V pohodě čte i tyto staré knížky pro děti, zřejmě tedy nezastaraly.

ivzu77
02.06.2022 4 z 5

Bod ČV 2022 - Kniha od autora mého dětství. Vzpomínky oživly.
Tak tuto knihu jsme měli doma již po mých rodičích a vlastně jsem ji celé dětství měla na očích, prohlížela krásné ilustrace a nechala si číst nebo četla pro mne fantasy příběhy. Aktuálně na to jako dospělá koukám s nadhledem, jinak, více určitě chápu jednotlivé narážky, nátlak, propagandu, ale i výchovné prvky slušného chovani, které musí platit i dnes.

ddkk
07.05.2022 2 z 5

Knížky s Neználkem provázely naši generaci dětstvím. Tehdy jsme neřešili žádné ideologické podtexty, taky proč, byly to příběhy mrňavých lidiček v krásném městě Kvítečkově. A ty ilustrace!

Když si knížky dnes vezmu do ruky, nestačím se divit. Takový trochu Timur a jeho parta ze školky. Anebo je možná naše generace i trochu přecitlivělá na to, co do nás tehdy hustili...

Apo73
03.05.2022 3 z 5

Platí totéž, co jsem napsal o Neználkovi ve Slunečním městě. Tenhle první díl je ještě nejsnesitelnější z té dětské sovětské propagandy, i když ty jednotlivé profese a charaktery jsou ukázkově stereotypní, ale beru to, že to je pohádka.