Něžná / Krotkaja

Něžná / Krotkaja https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100466/nezna-krotkaja-100466.jpg 4 12 3

Slavná povídka o jednom rysu ženského charakteru od Fjodora Michajloviče Dostojevského v dvojjazyčném vydání s jazykovým komentářem pod čarou. Překlad Alena Morávková

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Garamond

Krotkaja , 1876

incognit
09.02.2024 5 z 5

Bude to znít možná divně, ale ze všech Dostojevského děl mám zrovna Něžnou nejraději. Možná proto, že je tak něžná, subtilní a krásná, že jde pod povrch a do hloubky, aniž by to dávala na odiv.

Annicka
29.12.2016 5 z 5

Něžná - jaká vlastně je? Dílo je po ní nazváno, ale o jejím charakteru se mnoho nedozvíme. Za to o jejím manželovi, vypravěči, se dozvídáme mnoho. Asi ne každému bude sympatický. Já ho nenáviděla víc a víc. Jak se choval ke své ženě (nebudu jí nic říkat, ona sama musí přijít na to, co k ní cítím a kde je pravda; nebudu jí opětovat její lásku, protože pak by mě rychle zase přestala mít ráda)! Ale on za nic nemůže, na vše má rádoby logický argument, který ho má vyvinit.
Ale upřímně, kdo je dokonalý? Nejsou lidé spíše takto "zlí", než úplně dokonalí, jak je zobrazují některá jiná díla. Dostojevský zobrazuje lidi takové, jací opravdu jsou, čímž příběh činí uvěřitelnějším...

Mitsouko
02.10.2016 5 z 5

Úchvatné psychologické dielo - pohľad do vekovo nevyrovnaného manželstva, štúdia o duši, citoch a myšlienkach. Plný počet bodov.

2004  89%Zločin a trest
2004  92%Bratři Karamazovi