Nežná je noc

kniha od:


Koupit

Milionárskej dcéra Nicole, nie celkom vyliečená z ťažkej duševnej choroby a hlboko závislá na svojom muži-psychiatrovi. Dick, úspešný lekár, spolumajiteľ sanatória pre duševne chorých, vděčící však za financovanie závratné kariéry tučnému kontu svojej ženy. A do vzájomného vzťahu týchto amerických manželov, žijúcich uprostred hojnosti na francúzskej Riviére, vstúpi jedného dňa mladučká nádejná herečka Rosemary....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199077/nezna-je-noc-199077.jpg 3.6520
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , SVKL - Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry
Originální název:

Tender Is the Night, 1934


více info...
Nahrávám...

Komentáře (89)

Kniha Nežná je noc

koki.veru
19. srpna

Knížku jsem kdysi vyhrála, tak jsem se konečně do ní pustila, ale musím se přiznat, že toto není úplně můj styl. Příběh nebyl špatný, ale styl psaní mi nevyhovoval.

Hanka_Bohmova
16. července

Nepamatuju si, že bych kdy s knihou tak urputně zápasila. Pocit asi jako prodírat se proudem mýdlových bublin.
Dobrý příklad toho, že prázdnota si vytváří svou speciální řeč, aby příliš nebila do očí. Fitzgeraldova kniha lže přemírou slov, smyslovostí popisů a "zábavnou lehkostí" dialogů. Kladla jsem si otázku, jak moc to má autor pod kontrolou.


Ookmalej
17. března

Nebylo to špatné. Hlavně ty výkyvy Nicole. Cítila jsem ke konci z postavy Dicka takový chlad a nemožnost utéct ze situace, od společnosti, od vlastního zkaženého já. Nečtu klasická díla často, ale kniha mě bavila hlavně kvůli její rozhlasové adaptaci. Dodalo to tomu další rozměr.

kh1989
28. února

Překvapivý konec.

Joymg
09. února

Prvních pár kapitol jsem trpěla, děj se vesměs nehnul, postavy jsem si nepamatovala a musela jsem se do čtení hodně nutit. Jakmile se tam ale objevila Rosemary, všechno dostalo svůj spád, objevovaly se zápletky, vše najednou bylo o kus zábavnější.
Líbilo se mi, že v knize byl celý zástup autobiografických prvků - autor čerpal z toho, co znal.
Ke konci knihy jsem si stále nedokázala zařadit pár postav. Změna chování všech postav byla osvěžující, rozhodně to nebyly postavy ploché. A ten konec byl takový hořkosladký...

Jíťa307
02. února

Poslouchala jsem jako audio, zajímavý námět, ale asi stačilo poslouchat jen jednou.

Monini
25. ledna

Zvláštní konec, jinak se mi to líbilo :)

Ema22
07. ledna

Poslouchala jsem na pokračování zdramatizované. Krása. Jiné než Velký Gatsby, spousta motivů se opakovala.

1