Nočný jazdec

Nočný jazdec https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241152/bmid_nezkrotni-nocny-jazdec-OHa-241152.jpg 4 18 2

Nezkrotní série

Nočný jazdec - Hvízdavý Dan je ďalším príbehom zo strhujúcej série westernov z čias osídľovania Severnej Ameriky. Čitatelia, ktorí majú radi romantickú literatúru, ale aj tí, čo si radi prečítajú napínavý príbeh s plnokrvnými hrdinami, ocenia schopnosť majstra tohto žánru, akým nesporne Max Brand je, snovať nové a nové zápletky dobrodružstiev neohrozeného mladého muža Dana Barryho, ktorý na svojom čiernom žrebcovi Satanovi, sprevádzaný čiernym vlkom Bartom, opäť čelí brutálnemu násiliu desperádov s eleganciou, šarmom a sympatickou neústupnosťou. Drsný príbeh okoreňuje jemný a cudný dobový eros rodiacej sa lásky medzi Danom a nežnou Kate.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Night Horseman, 1921 , 1920

frantisek8863
08.12.2019 3 z 5

Zde bych dal dva a půl hvězdy. Víceméně sympatická postava z prvního dílu je stále legendou,jen jeho chování je čím dál tím více sobecké a pro mě stále více ztrácel sympatie, tak jak píše Owain. Spíš mám pocit, že v prvním a druhém dílu je spojuje nějaké psychické postižení, které se negativně podepisuje na jeho zvláštním jednání.

Owain
04.09.2019 3 z 5

Zde uz mi Hvizdavy Dan neprisel tak simpaticky jako v prvnim dile. Jinak kniha super.