Nezkrotní

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95170/nezkrotni-95170.JPG 4.534

Nezkrotní 1.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Sfinx – Bohumil Janda

The Untamed, 1919

Kniha Nezkrotní

lojza
09.12.2018

Nejlepší romantická kovbojka mého dětství (termín western přišel až s filmy).
U T&M tři svazky s ilustracemi J. Wowka, nejlepšího ilustrátora žánru. U Sfinx B. Janda ve čtyřech svazcích bez ilustrací. Ve vydání T&M z roku 1993 jsou ilustrace reprodukovány dost mizerně. Lepší je vydání z nakladatelství Návrat. Bez ohledu na vydání rozhodně špička žánru.

harena
18.04.2018

Ano, krásná a nezapomenutelná knížka z mého mládí, právě čtenářka Atanone mi ji připomněla, to byla knížka, která mě vzala za srdce. Jsem z té vzpomínky dojatá, i na divoké husy jsem si vzpomněla. Jestli byla naivní - to už se nepamatuji, ale teď vím, že si ji ještě jednou přečtu.

Atanone
18.04.2018

Bylo mi asi tak sedm,nebo osm a hrozně mě ten příběh vzal..stejně jako Dan jsem si musela svoje místo často vybojovat,protože jsem se lišila od jiných dětí,takže jsem mu rozuměla,jak jen jsem v tom věku rozumět mohla.
Kniha se mi nedávno naskytla v e-formátu,takže jsem ji dala do pořadníku a doufám,že se k ní někdy vrátím.

Babo
07.02.2018

Knihu jsem četla hrozně dávno. Už si vlastně nepamatuji o čem byla,ale ten pocit ve mně zůstal Prostě jsem Dana milovala , tak jako jiné hrdiny,kteří byli vyloučeni z normální společnosti .
Jojo,jak se s lety mění pohled na "vyloučené "
I když není vyloučený jako vyloučený .

RemiBlack
10.12.2017

Pěkné. Sice jsem chtěla jiný konec, ale líbilo se mi. :) Místy dost úsměvné (nebyli ti bandité čestní až trochu moc?), mile naivní. Taky jste zkoušeli vyhlížet z okna, jestli nepoletí divoké husy? :)

Tazz1
29.03.2017

Klasika dětství, hltal jsem společně s knihami Boba Hurikána.

mariva
15.06.2016

Po knize jsem sáhla jako po vzpomínce na oblíbenou knihu z dětství pro splnění letošní Čtenářské výzvy. Knihu jsem četla před spoustou let ještě v sešitovém vydání, v té době se podobné knihy těžko sháněly a já, odrostlá na mayovkách, jsem byla Hvízdavým Danem nadšená. Teď už to byla trochu nostalgie, ale pořád ještě dokážu pochopit, proč se mi kniha tenkrát tolik líbila.

čohynka
21.04.2013

"Divoké husy se vrátí...." Westerny moc nemusím, ale tahle knížka mě prostě dostala...