Hvízdavý Dan

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Klasický western o podivném hrdinovi, který patří spíše do přírody než mezi lidi. Román z Divokého Západu o kovbojovi, který svou odlišností, tajemností a nepochopitelnými schopnostmi budí nenávist a jde mu o život. Hvízdavý Dan je nalezenec nadaný neuvěřitelnými schopnostmi, poslouchají ho dokonce divoká zvířata, ale někteří lidé se ho bojí, někteří kovbojové ho nenávidí a usilují mu o život. Jenom dcera rančera, jeho pěstouna ho oddaně miluje a snaží se ho chránit. Dan se dostává do sporů, které pokračují ještě v další knize s tímto hrdinou nazvané Noční jezdec. Jazyková úprava Alena Součková-Poková....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50988/hvizdavy-dan-50988.jpg 4.437
Série

Nezkrotní 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Toužimský a Moravec
Orig. název

The Untamed, 1919

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Hvízdavý Dan

Přidat komentář
frantisek8863
08. prosince

Před čtvrt stoletím pro mě měla kniha jinou sílu a zábavu než dnes. Postava Dana se mi nezdála tak úžasná. Dnes byl příběh průměrný, některé jednání a pohnutky postav byly velmi divné. Taktéž mi přišlo zvláštní to, když se zločinci odvolávají na dání čestného slova. Čtivé to bylo, a děj měl stále něco do sebe.

lojza
09.12.2018

Nejlepší romantická kovbojka mého dětství (termín western přišel až s filmy).
U T&M tři svazky s ilustracemi J. Wowka, nejlepšího ilustrátora žánru. U Sfinx B. Janda ve čtyřech svazcích bez ilustrací. Ve vydání T&M z roku 1993 jsou ilustrace reprodukovány dost mizerně. Lepší je vydání z nakladatelství Návrat. Bez ohledu na vydání rozhodně špička žánru.

harena
18.04.2018

Ano, krásná a nezapomenutelná knížka z mého mládí, právě čtenářka Atanone mi ji připomněla, to byla knížka, která mě vzala za srdce. Jsem z té vzpomínky dojatá, i na divoké husy jsem si vzpomněla. Jestli byla naivní - to už se nepamatuji, ale teď vím, že si ji ještě jednou přečtu.

Atanone
18.04.2018

Bylo mi asi tak sedm,nebo osm a hrozně mě ten příběh vzal..stejně jako Dan jsem si musela svoje místo často vybojovat,protože jsem se lišila od jiných dětí,takže jsem mu rozuměla,jak jen jsem v tom věku rozumět mohla.
Kniha se mi nedávno naskytla v e-formátu,takže jsem ji dala do pořadníku a doufám,že se k ní někdy vrátím.

Babo
07.02.2018

Knihu jsem četla hrozně dávno. Už si vlastně nepamatuji o čem byla,ale ten pocit ve mně zůstal Prostě jsem Dana milovala , tak jako jiné hrdiny,kteří byli vyloučeni z normální společnosti .
Jojo,jak se s lety mění pohled na "vyloučené "
I když není vyloučený jako vyloučený .

RemiBlack
10.12.2017

Pěkné. Sice jsem chtěla jiný konec, ale líbilo se mi. :) Místy dost úsměvné (nebyli ti bandité čestní až trochu moc?), mile naivní. Taky jste zkoušeli vyhlížet z okna, jestli nepoletí divoké husy? :)

Tazz1
29.03.2017

Klasika dětství, hltal jsem společně s knihami Boba Hurikána.

mariva
15.06.2016

Po knize jsem sáhla jako po vzpomínce na oblíbenou knihu z dětství pro splnění letošní Čtenářské výzvy. Knihu jsem četla před spoustou let ještě v sešitovém vydání, v té době se podobné knihy těžko sháněly a já, odrostlá na mayovkách, jsem byla Hvízdavým Danem nadšená. Teď už to byla trochu nostalgie, ale pořád ještě dokážu pochopit, proč se mi kniha tenkrát tolik líbila.

1