Hvízdavý Dan

Klasický western o podivném hrdinovi, který patří spíše do přírody než mezi lidi. Román z Divokého Západu o kovbojovi, který svou odlišností, tajemností a nepochopitelnými schopnostmi budí nenávist a jde mu o život. Hvízdavý Dan je nalezenec nadaný neuvěřitelnými schopnostmi, poslouchají ho dokonce divoká zvířata, ale někteří lidé se ho bojí, někteří kovbojové ho nenávidí a usilují mu o život. Jenom dcera rančera, jeho pěstouna ho oddaně miluje a snaží se ho chránit. Dan se dostává do sporů, které pokračují ještě v další knize s tímto hrdinou nazvané Noční jezdec. Jazyková úprava Alena Součková-Poková....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50988/hvizdavy-dan-50988.jpg 4.344

Nezkrotní 1.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Toužimský a Moravec

The Untamed, 1919

Kniha Hvízdavý Dan

kokrokr
16.10.2020

Hvízdavý Dan je dospívající mladík zvláštní povahy. Má mimořádné střelecké schopnosti, divokého koně a nebezpečného psa. Tato trojice je snad přímo vtělením divokosti přírodních živlů. Je to již starší, ale pořád populární příběh, který zaujal celé generace čtenářů. Před mnoha lety, když jsem četl knihu poprvé, bych dal plný počet bodů.

kolacky
07.10.2020

Dávno tomu, jak by řekla klasička... Ale pořád mám tu příchuť na jazyku, ten dobrodružný a zaláskovaný příběh, i když si nejvíc pamatuju jméno padoucha Jima Silenta.

PetrCepek
06.06.2020

Tenhle western střihlý červenou knihovnou patřil před padesáti lety mezi mé nejoblíbenější čtivo, které jsem hodně obrečel, když se mi někam ztratilo (nejspíš zásluhou starostlivých rodičů). Po půlstoletí se mi tentýž text dostal do rukou znovu. Přivolal mnoho vzpomínek a ještě více nostalgie, nicméně z hlediska literárních kvalit mu dávám tři hvězdy čistě z protekce.

Nočnípták
22.03.2020

Poprvé jsem četla Hvízdavého Dana dávno, dávníčko. Bylo to sešitové vydání a pořádný "salát". Ale ten pocit z dobrodružství a volnosti, který jsem s ním zažila, ten jsem dodnes nezapomněla. Dneska by to asi už nebylo ono, tak nevím, jestli to mám zkusit.

frantisek8863
08.12.2019

Před čtvrt stoletím pro mě měla kniha jinou sílu a zábavu než dnes. Postava Dana se mi nezdála tak úžasná. Dnes byl příběh průměrný, některé jednání a pohnutky postav byly velmi divné. Taktéž mi přišlo zvláštní to, když se zločinci odvolávají na dání čestného slova. Čtivé to bylo, a děj měl stále něco do sebe.

lojza
09.12.2018

Nejlepší romantická kovbojka mého dětství (termín western přišel až s filmy).
U T&M tři svazky s ilustracemi J. Wowka, nejlepšího ilustrátora žánru. U Sfinx B. Janda ve čtyřech svazcích bez ilustrací. Ve vydání T&M z roku 1993 jsou ilustrace reprodukovány dost mizerně. Lepší je vydání z nakladatelství Návrat. Bez ohledu na vydání rozhodně špička žánru.

harena
18.04.2018

Ano, krásná a nezapomenutelná knížka z mého mládí, právě čtenářka Atanone mi ji připomněla, to byla knížka, která mě vzala za srdce. Jsem z té vzpomínky dojatá, i na divoké husy jsem si vzpomněla. Jestli byla naivní - to už se nepamatuji, ale teď vím, že si ji ještě jednou přečtu.

Atanone
18.04.2018

Bylo mi asi tak sedm,nebo osm a hrozně mě ten příběh vzal..stejně jako Dan jsem si musela svoje místo často vybojovat,protože jsem se lišila od jiných dětí,takže jsem mu rozuměla,jak jen jsem v tom věku rozumět mohla.
Kniha se mi nedávno naskytla v e-formátu,takže jsem ji dala do pořadníku a doufám,že se k ní někdy vrátím.