Hvízdavý Dan

Hvízdavý Dan https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50988/hvizdavy-dan-50988.jpg 4 50 17

Nezkrotní série

Klasický western o podivném hrdinovi, který patří spíše do přírody než mezi lidi. Román z Divokého Západu o kovbojovi, který svou odlišností, tajemností a nepochopitelnými schopnostmi budí nenávist a jde mu o život. Hvízdavý Dan je nalezenec nadaný neuvěřitelnými schopnostmi, poslouchají ho dokonce divoká zvířata, ale někteří lidé se ho bojí, někteří kovbojové ho nenávidí a usilují mu o život. Jenom dcera rančera, jeho pěstouna ho oddaně miluje a snaží se ho chránit. Dan se dostává do sporů, které pokračují ještě v další knize s tímto hrdinou nazvané Noční jezdec. Jazyková úprava Alena Součková-Poková.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Untamed , 1919

Zemlja
Zemlja
26.08.2023 3 z 5

Našla jsem po komsi z rodiny už dávno v dětství ušmudlanou A4, a v ní takový hrdina hodný následování. A dnes? Malí poseroutkové kam se podíváš.

Meda77
Meda77
26.11.2021 4 z 5

Westernová legenda o trojici, rozhodně ne lidské, znát ji budou hlavně starší čtenáři, nemyslím, že byla novější verze. Každopádně pěkné vyprávění s malinko fantastična u zvířátek. Jednohubečka let minulých.

berila
berila
05.05.2021 5 z 5

Jako holka jsem tento western milovala, takže nemůžu dát méně jak 5*.

kokrokr
kokrokr
16.10.2020 3 z 5

Hvízdavý Dan je dospívající mladík zvláštní povahy. Má mimořádné střelecké schopnosti, divokého koně a nebezpečného psa. Tato trojice je snad přímo vtělením divokosti přírodních živlů. Je to již starší, ale pořád populární příběh, který zaujal celé generace čtenářů. Před mnoha lety, když jsem četl knihu poprvé, bych dal plný počet bodů.

kolacky
kolacky
07.10.2020 4 z 5

Dávno tomu, jak by řekla klasička... Ale pořád mám tu příchuť na jazyku, ten dobrodružný a zaláskovaný příběh, i když si nejvíc pamatuju jméno padoucha Jima Silenta.

PetrCepek
PetrCepek
06.06.2020 3 z 5

Tenhle western střihlý červenou knihovnou patřil před padesáti lety mezi mé nejoblíbenější čtivo, které jsem hodně obrečel, když se mi někam ztratilo (nejspíš zásluhou starostlivých rodičů). Po půlstoletí se mi tentýž text dostal do rukou znovu. Přivolal mnoho vzpomínek a ještě více nostalgie, nicméně z hlediska literárních kvalit mu dávám tři hvězdy čistě z protekce.

Nočnípták
Nočnípták
22.03.2020 4 z 5

Poprvé jsem četla Hvízdavého Dana dávno, dávníčko. Bylo to sešitové vydání a pořádný "salát". Ale ten pocit z dobrodružství a volnosti, který jsem s ním zažila, ten jsem dodnes nezapomněla. Dneska by to asi už nebylo ono, tak nevím, jestli to mám zkusit.

frantisek8863
frantisek8863
08.12.2019 3 z 5

Před čtvrt stoletím pro mě měla kniha jinou sílu a zábavu než dnes. Postava Dana se mi nezdála tak úžasná. Dnes byl příběh průměrný, některé jednání a pohnutky postav byly velmi divné. Taktéž mi přišlo zvláštní to, když se zločinci odvolávají na dání čestného slova. Čtivé to bylo, a děj měl stále něco do sebe.

lojza
lojza
09.12.2018 5 z 5

Nejlepší romantická kovbojka mého dětství (termín western přišel až s filmy).
U T&M tři svazky s ilustracemi J. Wowka, nejlepšího ilustrátora žánru. U Sfinx B. Janda ve čtyřech svazcích bez ilustrací. Ve vydání T&M z roku 1993 jsou ilustrace reprodukovány dost mizerně. Lepší je vydání z nakladatelství Návrat. Bez ohledu na vydání rozhodně špička žánru.

harena
harena
18.04.2018 5 z 5

Ano, krásná a nezapomenutelná knížka z mého mládí, právě čtenářka Atanone mi ji připomněla, to byla knížka, která mě vzala za srdce. Jsem z té vzpomínky dojatá, i na divoké husy jsem si vzpomněla. Jestli byla naivní - to už se nepamatuji, ale teď vím, že si ji ještě jednou přečtu.

Atanone
Atanone
18.04.2018 5 z 5

Bylo mi asi tak sedm,nebo osm a hrozně mě ten příběh vzal..stejně jako Dan jsem si musela svoje místo často vybojovat,protože jsem se lišila od jiných dětí,takže jsem mu rozuměla,jak jen jsem v tom věku rozumět mohla.
Kniha se mi nedávno naskytla v e-formátu,takže jsem ji dala do pořadníku a doufám,že se k ní někdy vrátím.

Babo
Babo
07.02.2018 5 z 5

Knihu jsem četla hrozně dávno. Už si vlastně nepamatuji o čem byla,ale ten pocit ve mně zůstal Prostě jsem Dana milovala , tak jako jiné hrdiny,kteří byli vyloučeni z normální společnosti .
Jojo,jak se s lety mění pohled na "vyloučené "
I když není vyloučený jako vyloučený .

RemiBlack
RemiBlack
10.12.2017 4 z 5

Pěkné. Sice jsem chtěla jiný konec, ale líbilo se mi. :) Místy dost úsměvné (nebyli ti bandité čestní až trochu moc?), mile naivní. Taky jste zkoušeli vyhlížet z okna, jestli nepoletí divoké husy? :)

Tazz1
Tazz1
29.03.2017 5 z 5

Klasika dětství, hltal jsem společně s knihami Boba Hurikána.

mariva
mariva
15.06.2016 4 z 5

Po knize jsem sáhla jako po vzpomínce na oblíbenou knihu z dětství pro splnění letošní Čtenářské výzvy. Knihu jsem četla před spoustou let ještě v sešitovém vydání, v té době se podobné knihy těžko sháněly a já, odrostlá na mayovkách, jsem byla Hvízdavým Danem nadšená. Teď už to byla trochu nostalgie, ale pořád ještě dokážu pochopit, proč se mi kniha tenkrát tolik líbila.

čohynka
čohynka
21.04.2013 5 z 5

"Divoké husy se vrátí...." Westerny moc nemusím, ale tahle knížka mě prostě dostala...

Francoa
Francoa
02.11.2012 4 z 5

Knihu jsem četl asi ve 14,je to první díl o Hvízdavým Danym,další je Noční jezdec,Sedmý muž a Dcera Dany Baryho.Vše jsem četl mezi 14 a 17 roky.Už léta jsem se k těmto knihám nedostal,ale pamatuji se,že se mi to docela líbilo.

americká literatura westerny Divoký západ dobrodružné romány

Max Brand (p)
americká, 1892 - 1944