Nezdárná dcera

Nezdárná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439557/bmid_nezdarna-dcera-zT7-439557.PNG 4 8 3

Souborné vydání obou dílů z edice Román s večery pod lampou. Mladá Anka se vrací z města na rodný statek a přiváží si s sebou dítě. Není ale vdaná, proto ji většina lidí zavrhne jako svobodnou matku. Nakonec se však ukáže, že není vše jak se na první pohled zdá... Nemanželské dítě bylo v době kdy se děj odehrává (asi 20.-30. léta 20. stol.) něco strašného, nemorálního a táhlo se to jak s matkou, s její rodinou i se samotným dítětem po celý život.... celý text

Monike
15.10.2022 5 z 5

Knihu jsem dostala od sve 94lete babicky. Dlouho mi lezela na stole az nyni nastal cas si ji precist a za me krasny a velmi emotivni zazitek ze cteni. Dekuji babicce, ze mi ji venovala.

Pivka1
22.08.2014 4 z 5

Trochu červená knihovna, ale přesto jsem si ji ráda rozečetla znovu. Příběh svobodné matky z bohatého statku v době, kdy mít dítě bez řádně uzavřeného manželství byla neuvěřitelná potupa pro celou rodinu. Rozuzlení zajímavé, kniha je čtivá.

maryzka
27.10.2013 3 z 5

Kniha, která ukazuje předsudky, odvržení lidí, kteří se provinili proti božským i lidským zákonům