Nezbytné věci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V malém americkém městečku Castle Rock ve státě Maine si otevře sympatický cizinec na hlavní třídě obchod s podivným názvem "Nezbytné věci". Každý tu objeví věc, po které zatouží tak, že bez ní nemůže být, a dostane ji za směšně nízkou cenu. Ale neplatí se pouze penězi. Zákazník, který vytouženou věc získá, musí zároveň obchodníkovi slíbit, že provede nějaký "drobný žertík" jinému obyvateli městečka. Tak s plynoucím časem stoupá hladina vášní a nenávistí a stačí již jen drobný impuls, aby byl uveden do chodu mechanizmus vyřizování účtů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1145/nezbytne-veci-1145.jpg 4.41595
Série:

Castle rock (4.)

Orig. název:

Needful Things (1991)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (209)

Kniha Nezbytné věci

Přidat komentář
mirkavranka
včera

Tuhle miluju....

ManitraM
04. dubna

Prostě Kingova klasika... i když ten konec jsem asi čekala lepší...

oxiduji
04. dubna

Kniha čtivá, paradoxně mi nejvíce vadilo, že jsem se nebyla schopna zorientovat v Castle Rocku, zvlášť, že je kladen důraz v jaké části městečka se co děje. Budu si muset vygooglit nějakou mapku :) Ovšem příběh vystavený na lidské potřebě vlastnit "nezbytné" je skvělý

SeanFifield
31. března

Další velmi povedený starší King. Tady je cítit, že o tu hrůzu stál. Že je to poctivě krvavé a manipulace z lidmi je surová a destruktivní. Hlavní postava se prostě řídí heslem "po mě potopa". Jen tak ze zvědavosti jsem se podíval i na filmové zpracování s názvem Obchodník z hrůzou. Film to není špatný a je v něm několik rozdílů, ale na psaný příběh to nemá.

neonknght
29. března

Pro mě možná nejlepší King, vysvětlím proč. Často mě zklamou jeho konce - baví mě cesta ale nebaví cíl. Tato kniha se velmi pomalu rozjíždí, pak nabírá otáčky a konec je nekonečný nářez za hranu. A finále je finále a ne nějaký štěk do ztracena.

Rihatama
19. března

Absolutní zmar. Sodoma a Gomora. Tolik zla, závisti a vražd v jednom malém městečku. Mrtvá zóna, Cujo, Temná půle a teď toto... Ještě že Castle Rock existuje jen v Kingově hlavě. Jinak bych se tam snad jela podívat ;-). Nezbytné věci jsou jen dalším dokladem hluboké Kingovy znalosti psychologie lidí. Vidí nám do hlavy, do duše i do srdce. Naše touhy nás dělají zranitelnými. Náš strach nás může zničit a my můžeme zničit ty druhé. Jak vysokou cenu jsme ochotni za naplnění svých tužeb zaplatit? Ďábel občas ožívá v každém z nás. A King je velmistr v jeho probouzení. Vlastně je jenom tak trochu poťouchlý, potměšilý. Nakonec ano, zlo lze porazit. Ale ne zničit. Sbohem Castle Rock.

Kovajda
11. února

K Nezbytným věcem mohu říct snad jen jednu výtku... a to je, že jsem ji četl dříve, než ostatní knihy ze "serie" Castle Rock! Někoho by mohlo odradit, že se prvních 200 stran toho moc neděje, ale poté vám činy obyvatel městečka Castle Rock začnou dávat smysl a zapadat do sebe. Kniha má v každém z nás probudit pocity, že závist a hamižnost jsou ty nejhorší lidské rysy (na mě to tak působilo). Vlastně ještě jednu věc knize mohu vytknout... a to je hrozně urychlený konec, jako kdyby Kinga tlačila uzávěrka a on tam fkláknul první věc co ho napadla, ale ani to mě neodradí od pěti hvězdiček, protože hloubka a vykreslení postav je tu úžasná.
Pokud jste nečetli žádnou z knih serie Castle Rock, tak bych být vámi začal pěkně od začátku - od Cujo, Mrtvé zóny, Temná půle - protože je tu spousta paralel na předchozí knihy, které pořádně neocením.
Těsím se až si dočtu zbytek "serie"!

pazdy15
05. února

Docela psycho !! Příběh postupně nabírá na obrátkách , nicméně akce přichází brzy ;) STŘÍDÁNÍ několika akčních kapitol s několika čistě výpravnými, ( kde velkou část tvoří monology hlavních postav a er forma vypravěče ), mi docela vyhovovala. 5 z 5, což je u Kinga standart :) P.S. Pana obchodníka bych nerad potkal, už jen z toho popisu ...