Nezbedné pověsti

Nezbedné pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/586/nezbedne-povesti.jpg 4 46 8

Autor zde vypráví v rozmarném boccacciovském tónu pověsti z Prahy a dalších českých měst.

Lac
25.09.2023

Nehodnotím, není to můj šálek čajový.
Ilustrace jsou velmi povedené, Jan Kudláček 4 *

ujira
29.08.2021 4 z 5

Knize ,nad kterou se lehce rdím, pozvedají úroveň ilustrace Jana Kudláčka.

m_martina
18.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jako poměrně mladá děvčica a líbila se mi. Trošku hambaté, ale co už?

Corso
31.01.2020 3 z 5

Uchmatol som v antikvariate prve vydanie. To je milucka mala krasne urobena knizocka! Plna peknych ilustracii a lechtiveho lec vkusneho poctenicka. Hoci neviem ci vznikli ako vedlajsi produkt autorovej rozpravkovej tvorby pre deturence, kludne by som to predaval ako detsku knihu. K Dekameronu alebo tisic a jednej noci to ma daleko, ale zase... bezhlavy kostlivec, vodnik, sikovne devecky, tovarisi, ctihodni mestanoste, remeslnici, certi a strasidla, pekne rozpravky.
Citat: A když dopočítal, z radničního komína pšouklo, jako když si andělíček zapomene vzadu postavit vartu.

chlo0opek
13.12.2019 2 z 5

Bohužel velké zklamání. Tento styl autorovi vůbec nesedí. Marná sláva, Václav Čtvrtek je prostě dobrý pohádkář, ale spisovatel pro dospělé nikoliv. Tím, jak psal, je to spíše jako kdyby vyprávěl právě pohádku - je to taková jednodušší forma, zároveň však místy starou češtinou zase složité na čtení. Co je však největší mínus této knihy, je gradace povídek. V podstatě pokaždé, když jsem otáčel stránku během příběhu, který se již nějakou dobou odehrával, jsem mohl hádat, jestli to už bude konec, či ne. Ona totiž v naprosté většině povídek žádná nebyla. Prostě čtete, děj pokračuje a skoro uprostřed věty náhle jakoby končí. Jedna jediná povídka o lvovi nad vchodem domu byla opravdu spisovatelsky taková, jaká má být, navíc i vtipná, ale zbytek bohužel nic, co by stálo za opětovné přečtení:(.

zdennyrakky
14.04.2019 3 z 5

Sprosťárničky. Ale i tak typický Václav Čtvrtek: příběhy příšerné, ale vyprávěné tak nádherným a vtipným jazykem s tak neuvěřitelnou slovní zásobou, že za to Čtvrtka musíš milovat. "A když dopočítal, z radničního komína pšouklo, jako když si andělíček zapomene vzadu postavit vartu." No prostě Čtvrtek :-)

maryzka
07.04.2015 3 z 5

Usměvné pověsti, jejichž jádro pochází i z pohádek.

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Měla jsem tuhle knihu ráda už jako malá, maminka mi z ní musela číst, moc se mi to líbilo.