Nezastaviteľná mrcha

Nezastaviteľná mrcha https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254723/mid_nezastavitelna-mrcha-254723.jpg 3 22 7

Soranovci série

Dokáže sa Lea preniesť cez minulosť, ktorá jej tak ublížila? Spozná Lev odvrátenú stranu povahy svojej manželky? Kto je Havran a prečo má z neho každý strach? Čím všetkým si musela Lea prejsť, aby sa zmenila na manipulatívnu mrchu, ktorá má v mysli len jedno: POMSTU. Čo ak pomsta nie je? Možno je to len vykúpenie z pekla.

januska82
13.05.2023 4 z 5

Hodnotím naraz obe knihy Nevyspytateľná /Nezastaviteľná mrcha

Za mňa super knihy Knihy sa čítali samé.... Za pár dní som to zmákla, ani neviem ako.

Hlavná postava - Lea Soranová. Na povrchu cynická, arogantná mrcha, ale vo svojom vnútri láskavá, milujúca osoba.

Hneď na začiatku príbehu sa do deja pripletie Viktória, ktorá si prežila vo svojich 18-tich rokoch to najhoršie, čo si môže žena prežiť.

Emo je zlatíčko milý, pozorný a v prvom rade starostlivý. A aj napriek tomu, že Viky sa mu páči, musí sa "držať na uzde". Má sa o ňu v prvom rade postarať, aby sa jej nič zlé nestalo.... A to robí dokonale.

Havran.... Teda tak to je osoba, o ktorej do konca oboch kníh človek nemá ani najmenšie tušenie, kto môže byť.... A keď príde k jeho rozuzleniu - prekvapenie, ktoré by nikto nečakal... Ja teda ani v najmenšom.

Knihy z mafiánskeho prostredia som si obľúbila už dávnejšie... Tieto boli o čosi menej akčné, grády to nabralo až niekde v trištvrtine druhej časti. A čo sa mi páčilo, že autorka ku koncu vsunula aj príbeh Lei z minulosti, nedávnej, ale predsa..... Ale kľudne toho mohlo byt aj viacej popísané....
Celkovo hodnotím knihy kladne a určite si prečítam aj ďalšie diely

Dandulka
07.12.2021 4 z 5

námět a děj knihy byl zajímavý, samotný děj měl spád. Jen ten překlad ze slovenštiny!!!!! Předně nechápu, proč vůbec někoho napadlo překládat slovenštinu do češtiny, navíc, pokud to vůbec neumí!!!!!! Působilo to na mně jako by to někdo překládal přes překladač google, některá slova naprosto nedávala smysl!!!!! Celou knihu to tak pokazilo!!!! Prosím, příště nepřekládat!!!!

Vknihách
30.11.2021 4 z 5

(Recenzia na nové vydanie!)

Nové vydanie dilógie Nevyspytateľná mrcha a Nezastaviteľná mrcha sa spojilo do jedného diela v nádhernom šate. Pevná väzba s matnou obálkou robia knihu príjemnú nie len na dotyk,ale aj na prvý pohľad. Malinké mínus je,že práve takéto obálky sa dosť ucapakjú,ale vyrieši to jedna vlhčená utierka.

Mrchou v tomto príbehu je hlavná postava Lea Soranová. Žena mnohých tvárí- cynická,arogantná, silná. Ale je to naozaj tak? Počas čítania týchto necelých 400 strán nám odkrýva aké veľké je  jej srdce a čo všetko je ochotná urobiť pre bezpečnosť svojej rodiny\svojho klanu. Nakoľko je dej zasadený do mafiánskeho prostredia očakávajte neľahké čítanie. Hneď v úvode sa do deja pripletie Viktória, ktorej minulosť ma veľmi zaujímala a autorka píše skvele, pretože tušíte čo sa jej stalo,no na konkrétne spomienky Viki si budete musieť počkať. Brutalita,zbrane, vulgarizmy, tomu sa autorka vôbec nevyhla, myslím, že sa týchto tém zhostila úctyhodne. Nakoľko bolo v príbehu veľa postáv,naozaj veľa, občas som sa strácala- tápala som a nevedela kto je kto. Vstupom na scénu Havrana som mala toľko teórií kto sa skrýva za touto postavou,no neuhádne to určite nikto,a práve preto je tento fantóm a jeho úloha v deji veľmi dobre prešpekulovaná. Lea voči svojmu manželovi Levovi prechováva naozaj silné city,no stratou blízkej osoby aj veľmi protichodné, čo je podľa mňa pochopiteľné. Malinké ALE, ktoré som už avizovala po dočítaní knihy, je jedine to, že autorka používa opakované frázy. Niekomu to nevadí,mne to občas už prišlo rušivé- oddanosť a láska ku klanu, milujem manžela, musím sa s ním rozviesť... Niektoré vnútorné monológy boli opakujúce sa, aj keď chápem,že autorka chcela dať dôraz na jej vnútorné pocity a prečo koná ako koná,ale miestami ma to naozaj vyrušovalo. Mne osobne sa veľmi páčili postavy Viki a Ema, dúfam, že sa mi naskytne príležitosť prečítať si aj ich príbeh. Síce boli v tejto knihe len vedľajšími postavami,ale veľmi rada by som sa o nich dozvedela viac.
Pokiaľ vám mafiánske prostredie bez "cukrovej vaty" nerobí problém, neváhajte

Knihajeradost
08.05.2021 4 z 5

I v této knize jsem se párkrát ztratila, ale byla napsaná mnohem lépe, než první díl. Taky mě více bavila, protože jsem se konečně dočkala nějaké akce. Jestli jste měli, v prvním díle, jakékoliv otázky, tady se všechno dozvíte a vše vám začne dávat smysl. Nemůžu si pomoct, ale stále mě více baví dvojice Emo a Viktória a ten konec? To byla jiná jízda. Přiznám se, že mi i slza ukápla. Dala bych 4,5 hvězdičky, kdyby to šlo.

Jiřina18
28.07.2020 5 z 5

Četla se daleko líp než první díl. Tahle kniha mě i bavila u prvního jsem přečetla, ale říkala jsem si nic moc

Johhanka79
11.11.2019 3 z 5

Lepší než první díl, ale ne o moc. A chyby. Až přespříliš chyb. Hlavně časových. Na jedné straně se dva lidé znají dva měsíce, o pár stránek dále již jen měsíc a podobně. Autorka píše špatně. Téma knihy se mi líbilo. Jen podání nic moc, spíš nic... než moc...

Mark.
07.07.2018 4 z 5

Děj byl dobrý, ale rozčilovaly mne skoky, že Lea je největší tvrďačka a pak se hroutila a brečela. Čekala jsem něco o trochu víc. V některých úsecích jsem se těšila až je dočtu. Ale celkový pohled na knihu je kladný.

Gabrielle Bernátová
slovenská, 1991