Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267956/bmid_nezapomenutelna-cesta-o96-267956.jpg 4 716 172

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Walk To Remember , 1999

anetka.repova
26.06.2016 5 z 5

Nikolas Sparks mě opět dostal a chytl za srdce. Moc krásný příběh, který ve mě zanechal hluboký dojem.

Doporučuji.

hledaseniki
18.06.2016

Moje první kniha od Nicholase Sparkse a rozhodně nebude poslední, dlouhou dobu jsem se autorovi vyhýbala a to především kvůli tomu, že jde o ženské romány, které nejsou úplně moje krevní skupina. Kniha Nezapomenutelná cesta pro mě bude nezapomenutelnou knihou. Je až neuvěřitelné, co Sparks jako muž dokáže zplodit a převést na papír. Příběh není žádná klasická romantická slaďárna a úplně bych knihu neoznačila jako odpočinkovou, ale byl to rozhodně zážitek. Kniha je hubená, má něco okolo 200 stránek, takže jí slupnete jako malinu a ještě si z ní něco odnesete, což se mnohdy nedá říct o jiných obsáhlejších románech.
Silný příběh u kterého i mé cynické srdce poskočilo, víc není potřeba dodávat.

Elis1317
04.06.2016 5 z 5

Pohodové a příjemné čtení..prostě Sparks :)

Tess.96
02.05.2016 5 z 5

Nicholas opět nezklamal, ale spíše překvapil. Ze začátku je to takové pomalé a chvilku mi trvalo než jsem se do toho pořádně rozečetla, prostě se hlavní hrdinové do sebe zamilovávají po malých momentech, takže to trvá o trochu déle, ale ve výsledku je to nádherný, dojemný příběh, plný mladé lásky. Měla jsem i slzy v očích a hned po přečtení jsem o samotném příběhu hodně přemýšlela.

Safienka
01.05.2016 5 z 5

Moc hezký příběh, i když na můj krátký. A o dost rozdílný oproti filmu. Moje první dílo od pana Sparkse a určitě ne poslední :-)

MonikaV
19.04.2016 2 z 5

Četlo se to lehce, ale přijde mi to tak nějak chudé. Jednoduchý příběh, jehož průběh i konec je zřejmý od začátku. Považuji za slabší dílo autora.

zdehan
11.04.2016 5 z 5

Kniha se moc dobře četla i slzička ukápla no prostě Sparks to umí za mě se líbila

mkarajda
24.03.2016 4 z 5

Knihu jsem dočetla před třemi dny a pořád jsem přemýšlela, co za komentář sem napíšu. Děj příběhu se dal odhadnout z prvních pár stránek. Autor vsadil na jistotu dojemného konce, který vezme za srdce skoro každého. Mě si kniha získala divadelní hrou, která v sobě ukrývá obrovskou myšlenku a díky které se ke knize ještě určitě vrátím.

Veeria
18.03.2016 5 z 5

,, Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá."

Pro mě krásné čtení, při kterém má romantická duše tančila. Jamie a Landona jsem si zamilovala. Jsem vděčná autorovi za tak dojemné příběhy, které jsou tak lidské, až se výrazně přibližují realitě. Děkuji a doporučuji!

Vendulik
11.03.2016 3 z 5

U této knihy jsem sice brečela v závěru jako želva ale byl to jedna ze slabších knih autora.

Peťulka3
03.03.2016 5 z 5

Sparks to prostě umí :-)

v.nova
16.02.2016 4 z 5

Přesto, že má knížka necelých 200 stran, první polovina mi přišla trochu zdlouhavá. Pak ale došlo k zvratu, děj mi začínal dávat smysl a postupně začaly zapadat i ty nejmenší detaily. Nakonec to bylo krásně dojemné čtení. Dala bych plný počet, ale přeci jen mám výtku, která mi v tom brání. Je to neustálé nahrazování slov frází "s to". (Např.: ...že nebyl s to něco říct.) Na mě toho v knize bylo až příliš a docela brzy jsem na to začala být alergická. Jinak pěkné čtení a závěr dodal knize třešničku :)

Týnka1998
15.02.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Četla se velice pěkně, ale čekala jsem maličko víc. Takže za mě čtyři hvězdičky :)

kalinkacz
08.02.2016 3 z 5

Nicholas Sparks patříval mezi mé nejoblíbenější autory... Jenže jsem po přečtení většiny jeho knih zjistila, že všechny příběhy jsou obdobně smutné, tragické nebo přehnaně sladké... Co se týče Nezapomenutelné cesty, tak k té jsem se dostala po shlédnutí jejího filmového zpracování, které bylo sice docela průhledné, ale dojemné.... Jenže knižní zpracování mi přijde na to, jak zajímavý příběh to je, moc krátký.... Takže jsem se do příběhu ani začíst nestihla a už byl jeho konec...

Petra17
04.02.2016 5 z 5

Krásné, dojemné, k zamyšlení...

Mišule_11
29.01.2016 5 z 5

Krásná kniha, i když trošku smutná. Ale přečetla jsem ji na jeden nádech a nezklamala mě! :))

Anne97
23.01.2016 5 z 5

Krásná knížka. Přečetla jsem jí jedním dechem :)

Peace
22.01.2016 3 z 5

"Jak jsem měl tu čest poznat, život nikdy není spravedlivý. Pokud nás ve škole něco učí, měli by nás učit právě tohle."

Dávno před tím, než se mi do rukou dostala tato kniha, jsem viděla film, který je mou velkou srdcovkou. Na literární předlohu jsem proto byla zvědavá. Po jejím dočtení však taky bohužel zklamaná. Není to nijak zásadně špatné, ale musím napsat něco, co mě nenapadlo, že si někdy byť jen pomyslím: film byl daleko LEPŠÍ!

lucy.sankova
22.01.2016 5 z 5

Já tomu prostě nemůžu přijít na kloub. Vždy mě dostane. Vždy u jeho knih brečím jak želva. Pan Sparks je spisovatel s velkým srdcem a jde to vidět, především v jeho příbězích.

pavla9879
16.01.2016 5 z 5

Nádherný příběh... Často se to nestává, ale musím říct, že film se mi líbil o trochu víc, byl lépe zakončený, ne utnutý jak v knize.
Jeden z nejkrásnějších příběhů, co Nicholas Sparks napsal...