Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267956/bmid_nezapomenutelna-cesta-o96-267956.jpg 4 716 172

Když bylo Landonovi sedmnáct, život se mu navždy změnil. Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Walk To Remember , 1999

Ydisara
10.06.2018 1 z 5

Film (i když zasazený do jiné doby) mi přišel realističtější...
Kniha byla přeslazená (takhle mě bolely zuby je u těch dvou knížek, co jsem zkusila od Steelové), hlavně na konci... spousta slaďoučkých řečí...
A nedozvěděla jsem se skoro nic o Landonově životě potom...

baru_vosh
08.05.2018 5 z 5

Jako první jsem viděla filmové zpracování až poté četla knihu. Věděla jsem oč půjde a přece mě kniha upoutala a vtáhla do děje.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a jistě si ji někdy opět přečtu. Díky své "tloušťce" netrvalo její přečtení dlouho.
U Sparksovek jen škoda, že to vždy končí hořko-sladce.. člověk by si občas přál trochu jiný konec.

Elsa14
06.05.2018 5 z 5

Tuto knihu mi na přiblžně dvacet minut půjčila kamarádka, jelikož jsem momentálně neměla co ve škole číst. Dostala jsem se asi na třicátou stránku a věděla jsem, že chci tuto knihu vlastnit. A tak se za chvíli nacházela v mé knihovně. Moc se mi celý příběh líbil, ale na rozdíl od mé maminky mě nedojímala k slzám. Určitě si knihu přečtu znovu. Doporučuji.

hana.hanigerova
22.03.2018 3 z 5

Ke knize mám spoustu výhrad. Příběh není ničím zvláštní, je velmi předvídatelný a začátek je rozvleklý. Nedochází k žádnému velkému zvratu a konec je zase naopak velmi rychlý. Chování hlavního hrdiny mi připadá dost zvláštní. Najednou se zamiluje do Jamie, což se dalo očekávat, ale ty emoce z knihy prostě necítím. Celé je to takové nijaké. Kniha na mě působí trošku jako Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, i když tam je těch zvratů o něco víc.
Ač jsem Nezapomenutelnou cestu právě strhala, tak se mi přece i líbila. Velmi dobře se četla - zhltla jsem ji za den a půl - a ač ji přirovnávám ke Greenovi, Sparks má přeci jen jazyk vytříbenější. Jamie byla velmi zajímavá a inspirativní postava. Na konci jsem si pobrečela, i když jsem byla přesvědčená o tom, že když vím jak skončí, tak plakat nebudu.

A jak píše Týna níže, to "víte jak to myslím" mi taky dost lezlo na nervy.

Tyna2324
04.03.2018 5 z 5

Co říct..Ze začátku mě kniha malinko nudila. Jamie mi přišla strašně zvláštní a Landon nápodobně. Štvali mě opakujicí se slova ,,Víte, jak to myslím," na druhou stranu to knihu ale udělalo zajímavější. Bylo to Landonovo myšlení, které se pak díky Jamie změnilo.
Úplný začátek mi přišel ZBYTEČNÝ, dlouhé popisovaní a NIC MOC. Ale jak na řadu přišla scénka divadelní hry, příběh nabral jiného směru. Usmívala jsem se, kapička taky padla. Ač možná předvídatelný děj, rozhodně nelituju přečtení a vřele doporučuju. Sparks nezklamal. :)

nikol1774
01.02.2018 5 z 5

Co napsat? Nicholas Sparks je trefa do černého. Není nic co bych mohla knize vytknout. Postavy mi byly sympatické, Jamie byla dokonalá, minimalně dle mé představivosti. Vadilo mi asi jenom to, že už mě tento spisovatel nepřekvapí. Ve většině jeho knih je zamilovaný příběh, kterému brání nemoc. Ale to nic nemění na tom, že kniha byla skvělá.

Kekik
06.01.2018 5 z 5

Nemohu napsat, že mám p. Sparkse načteného, jelikož jsem přečetla zatím jen 3 jeho knihy. Ale mohu napsat, že mám jeho příběhy upřímně ráda. Víte, jak to myslím. Jeho příběhy jsou prostě neskutečně krásné. Víte, jak to myslím :).
Nezapomenutelná cesta je kniha, s kterou strávíte jen pár chvil, ale v mysli vám zůstane navždy. Však vy víte, jak to myslím. Doporučuji !!!
'Jamie nebyla jen andělem, který spasil Toma Thorntona. Byla andělem, který spasil nás všechny.'

Lemurka
18.12.2017 2 z 5

Na tak krátkou knihu příliš dlouhý a nezáživný rozjezd. Za mě jedna ze slabších od autora.

nikiem
04.11.2017 3 z 5

Příběh je to velmi krásný, velmi smutný. O to více se mi zaryl pod kůži, protože je psaný podle skutečnosti. Prvně jsem viděla film a je to můj nejoblíbenější romantický film - načež jsem si koupila knihu, abych si doplnila informace. Musím ovšem konstatovat, že film se mi líbil o dost víc.

Maki7
27.10.2017 3 z 5

Musím přiznat, že jsem byla celkem zklamaná. Miluji ten film (A walk to remember) a na knihu jsem byla opravdu natěšená. Kniha se četla tedy sama, což je rozhodně plus, ale všechno v ní bylo tak nějak šup sem šup tam. Ke konci knihy už to bylo o něco lepší a i slza ukápla, ale to při takovém silném citovém příběhu asi každému.

Suzie1994
25.10.2017 3 z 5

Nazvala bych to jako slabší článek Sparkse. Tuto knihu jsem četla v pořadí 4. ze Sparksových děl. Po přečtení jsem byla zklamaná.

Barbona
26.09.2017 2 z 5

Bohužel pro mě zatím nejslabší ze všech knih od N. Sparkse. V jeho knihách se prakticky vždy vcítím do hlavní postavy a prožívám s ní všechny pocity. Bohužel zde jsem prostě četla a u toho jsem ,,neuronila ani jednu slzičku'', ač vždy posmrkám x kapesníčků...

Pechule
11.09.2017 3 z 5

Po knize od N. Sparkse jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy a hodnotím ji jako průměr. Četla se celkem dobře, ale chyběla mi tam ta pověstná třešinka na dortu, něco, co bych si řekla "waw". Souhlas s Hanou86 - po úvodu a prologu už se nic nového, zajímavého a překvapivého nedočtete.

KnihomolTerka
26.08.2017 5 z 5

Nádherný , dojemný příběh ♥♥♥♥

Ziva22
04.08.2017 5 z 5

Knížka je krásná. Doporučuji :-)

Barunka-Rocky
03.08.2017 2 z 5

Asi nejslabší kniha Sparksovy tvorby. Chyběl mi tam ten jeho typický styl psaní a neměla jsem potřebu ani chuť číst dál. Příběh jako takový je dobrý, ale myslím si, že na popisu autor tentokrát moc nezapracoval. Nedokázala jsem se s postavami sžít a to se mi u Sparkse stalo poprvé. Je to škoda.

ahojky1
26.07.2017 5 z 5

Kniha se četla velmi rychle a i přes ten smutný konec byla super. Vřele doporučuji ☺

NachlJ
25.06.2017 5 z 5

Kniha se četla velice dobře. Jelikož v tom bylo něco s čím se kdokoliv může setkat tak to má veliké plus. Příběh není nijak přeslazený a ani není nijak jasné jak to skončí. Nezapomenutelná cesta je kniha která se může přečíst i mnohokrát.

martinaandulka
12.06.2017 5 z 5

Mám ráda knihy od Sparkse a tato není výjimkou,je nádherně napsaná s krásným i když smutným příběhem,který jsem na konci knihy probrečela.Hlavní hrdinové mě byli sympatičtí.

Rodaw
10.06.2017 5 z 5

Úžasná záležitost :) A co se týká filmu - Dlouhá cesta - tak ten už jsem viděla několikrát a je mou srdcovkou.. v tomto případě možná i film lepší než kniha.
Tento příběh musíte prožít!!