Nezapomenutelná

Nezapomenutelná https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184147/bmid_nezapomenutelna-w0C-184147.jpg 4 272 44

Nezapomenutelná série

Krásná hraběnka Grace a její osobní strážce – mezi těmi dvěma to jiskří od první chvíle. Půvabná, v lásce zklamaná žena, jež úspěšně řídí vlastní nadaci a hospodaří se zděděnými miliony, však musí řešit mnohem více problémů, než jen přitažlivost k záhadnému, drsnému muži, jehož pravé jméno ani nezná; je tu probíhající rozvod, nesnáze s matkou, problémy ve firmě – ale v první řadě sériový vrah, který si vyhlédl Grace jako jednu ze svých budoucích obětí. V románu Jessiky Bird nechybí ani tentokrát vášeň, napětí a poutavá dějová linie; mezi bestsellery se tedy řadí plným právem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

An Unforgettable Lady , 2004

mia.com
mia.com
25.05.2023 2 z 5

Az na detektivni zapletku me to nejak nebavilo. Erotika nic moc a ten vztah hlavnich postav mi prisel vylozene pitomy. Vim, co je to za zanr, ale od autorky se mi libili jen Kralove bourbonu a Padli andele. Takze asi se s ni rozloucim a az budu mit naladu na tento zanr, zkusim sehnat jinou autorku.

Belgarion
Belgarion
01.12.2022 4 z 5

Dostala jsem všechno, co jsem od knihy tohoto žánru čekala. Obvykle bývám kritičtější (a sama autorka si to ode mě už hezky schytala), ale tahle knížka mně asi zastihla v dobrém rozmaru. Hlavní hrdina byl přesně ten typ muže, ze kterého se mi podlamují kolena, hrdinka byla sebevědomá a nezávislá a sexuální napětí mezi nimi by se dalo krájet. Příběh je od samého začátku předvídatelný, ale víte co, vůbec mi to nevadilo. Celý příběh se nese v duchu "Chcete další nášup Pretty Woman? Tady ho teda máte a bon appétit!" Autorka se v knize o Pretty Woman párkrát sama otře a mě je to sympatické. Jo, tohle jsem si užila.

Domča153
Domča153
26.10.2022 1 z 5

Jsem velice zklamaná od spisovatelky jako je Jessica Bird jsem čekala o hodně víc a ne tuhle splácanost které chybí zajímavé charaktery a pořádný děj.

V půlce knihy jsem musela překontrolovat jestli nečtu místo J. R. Ward náhodou Penelope Ward… k té by to sedělo (není myšleno zle ale takový typ knihy je proste její kategorie).

petraj30
petraj30
18.07.2022 3 z 5

Jen typická červená knihovna a dosti plochá. Bohužel jsem očekávala víc po tak kladném hodnocení.
John byl robot a suchar v jednom, a Grace... ani nevím jak hodnotit dědičku obrovského majetku s nosánkem kapku nahoru. Ani jeden z nich mi nebyl dost sympatický.
Podle mě se to strašně vleklo a toho napětí tam bylo opravdu pomálu. Kdyby se to zkrátilo na polovinu, možná by se to četlo lépe.

cukrovka
cukrovka
02.12.2021 3 z 5

Klasická červená knihovna s předvídatelným koncem. Jen v rámci daného námětu mi tam přišlo málo akce a napětí.

hana1039
hana1039
26.11.2021 4 z 5

Takové příběhy mám ráda z jednoho důvodu, že nemusím příliš namáhat mozek :-)) ,podezření na vraha jsem začala tušit celkem brzy, ani nemusíte být velký detektiv...jinak chápu postoj Johna, byl příliš dlouho sám a taky má pro tenhle postoj dost důvodů,a tím jsou lidé, kterým kdysi dávno jak se říká,, šlápl na kuří oko,,... ale opravdu mu vydrží takový důvod dlouho???

petulkapeta
petulkapeta
22.11.2021 5 z 5

Zvedl hlavu a zahlédl svůj odraz, který na něj zíral ze zrcadla nad
prádelníkem. Při pohledu na svůj obličej viděl muže, jemuž se stýská po
jeho ženě. Muže, který po ní dost možná bude navždy toužit. Muže,
který udělal chybu.
Měla pravdu. Miluje ji.
Tak co ho to sakra napadlo odejít?
Ale musím ji nechat být, říkal si v duchu. Aby zůstala v bezpečí.
Hlavou mu bleskla vzpomínka, jak ho Grace nazvala zbabělcem.
Nebo chce zůstat v bezpečí jenom on?

Neni to moje prvni kniha od autorky..mam ji cim dal raději a mam pocit že jsou tam zminěni z jine serie (kralove burbonu). Jinak se mi to libilo, nejvic asi to že jsem uhodla vraha a taky Grace byla skvěla žena a ne žadna nafoukana damička a jeji osobni stražce? No kdo by ho nechtěl...

martina1797
martina1797
23.06.2021 4 z 5

První setkání a touto autorskou a asi nebude poslední. Opravdu pěkná kniha se špetkou napětí s velkou dávkou romantiky. Moc se mi líbila.

johana3160
johana3160
05.06.2021 3 z 5

Nebylo to nejhorsi. Normalne nectu detektivky, ale tohle mi pripomnelo knihy J.Garwood, ktera ma podobne tema ale jasne jiny styl.
Kdyz jsem si uvedomila, ze jsem si pujcila knihy od autorky BCD, mela jsem chut je vratit... styl autorky v serii BCD mi absolutne nesedi (viz.me komentare v serii), ale rekla jsem si ze tohle je jiny zanr, tak snad to bude jine. A nastesti je to jine. Autorka ma sice urcity styl ale tady se deli o pohled na dej jen “ona” a “on”... neni to pro me uplne nejctivejsi styl ale pribeh byl zajimavy a jako detektivni antitalen jsem na vraha prisla az skoro na konci, i kdyz to vlastne autorka “vyrvavala” minimalne pulku knihy, ale co.
Myslim, ze to nebylo nejhorsi, ale nemuzu dat lip jak 3*. Moje ocekavani na vic * jsou nekde daleko.

MonaLisa42
MonaLisa42
05.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Velice povedená kniha, která se četla jedním dechem. Nechybělo mi tu napětí, láska, drama ani akce.
Grace mi byla velice sympatická a John je fešák, drsňák a hrdina (kdo by si mohl přát víc :-D). V ději autorka narazila na několik vážných problémů s kterými se potýká mnoho lidí (úzkosti, přepracování a neschopnost i v dospělosti odporovat rodičům a stát si za svým názorem). Příběh také donutil čtenáře přemýšlet: kdo je vrahem? S oběťmi jsme se v příběhu seznámili, a tak mi jejich smrti bylo fakt líto.
Jediné, co musím vytknout je několik nevyjasněných a nedořešených věcí (např. Jak došlo k záměně pachatelů?, To si reportéři nevšimly, že umírají tak významné ženy?, Co nakonec dělal John?...). Taktéž mi trochu vadil titul 'hraběnka', který se v dnešní době už moc nenosí.
Jinak je to skvělá kniha. Moc děkuji!!!

Myška43
Myška43
27.05.2020 5 z 5

Ano, je pravda, že téma knihy není origínální, přesto se mi moc líbila, je to tím, jak to autorka umí poutavě napsat.Takže mě příběh moc zaujal a jdu na druhý díl.

FairyD.
FairyD.
07.05.2020 5 z 5

Kniha má romanticko-detektívnu zápletku, niekto by povedal s klišé – hlavná hrdinka sa zamiluje do svojho bodyguarda – ale mne sa to páčilo. Bolo to také osobité, neraz som sa zasmiala na vtipných hláškach alebo situáciách, nechýbala ani milostná kríza medzi postavami a nejaká ta akcia pri pátrani po vrahovi. Kniha bola pútava s pekne opísaním príbehom.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
28.04.2020 4 z 5

Milostná zápletka byla dost předvídatelná, ale bavila mě. Přečteno jedním dechem, abych zjistila, kdo je vrah.

Tesset
Tesset
23.02.2020 3 z 5

Taková neurazí-nenadchne knížka. Celkem nic se tam nedělo, vrah byl jasný a ani to závěrečné vyvrcholení nebylo vůbec zajímavé a v podstatě se odehrálo na jedné stránce.

havrmoni
havrmoni
29.01.2020 2 z 5

Po prvním dílu padlých andělů ze kterého jsem nebyla moc nadšená, jsem odbočila sem. Mám ráda romance s dobrou detektivní zápletkou jako od Drake, Garwood nebo James. Tohle mě tedy, ale vůbec nenadchlo. Hlavní hrdinka mi lezla tak na nervy, že to byla hrůza. Říkala jsem si, no alespoň ten chlap jakžtakž jde. Musím říct, že autorka při psaní jeho myšlenek nešetřila papírem a nakonec i jeho jsem chtěla něčím přetáhnout. To jejich handrkování mě tak otrávilo, že když spolu hupsli konečně do postele, tak jsem to přeskočila. Bohužel jsem mezi nima necítila nic. Jindy je to hašteření to nejlepší, jiskření a tak. Tady nic. A to co ta hraběnka předvedla na konci, tak to jsem si říkala, že jí zabim sama a nebudu čekat na vraha. Bývám při hádání vraha celkem tupá, ale tady jsem ho uhodla snad hned. Bratrstvo i Odkaz i přes to, že měli slabší díly, tak se mi líbily tyhle série mnohem více.

janina66
janina66
22.08.2019 5 z 5

Hezky čtivá červená knihovna s detektivní zápletkou. Mě se to líbilo.

happy19
happy19
07.07.2019 5 z 5

Známé téma,leč velice čtivě napsané;-)
Vrhám se na další díl!:-*

georginaa
georginaa
14.04.2019 5 z 5

Řekla bych, že to chtělo víc akce, co by osobní strážce. Víc podezřelých, kontrolování osob apod. I Když toto bylo v zájmu policajtů, stejně mi přišlo, že na to neměli. A John byl tak poblázněný láskou, že přehlížel nedostatky. No asi jsme trochu vycvičeni filmy, že chceme v knize víc a víc, aby vše bylo dokonalé. No nic není dokonalé, jen dobré a špatné a toto bylo středně dobré.

LenRan
LenRan
26.11.2018 3 z 5

Moje první kniha od Ward. Téma knihy je dost neoriginální, ale autorka si s tím poradila a skvěle to napsala. Oba hlavní hrdinové mne bavili, knihu doporučuji.

Mark.
Mark.
19.03.2018 5 z 5

Není to zrovna perfektní autorčin výtvor, chybí k tomu taková ta uhlazenost a neotřelost děje. Při jemnějším kritickém oku to stálo za přečtení, prostě v tomto žánru není moc co vymyslet. Chválím charakter a procítěnost postav. A jako tradičně, bych místy postavy trochu propleskla.
Není to sice na celých 5*, ale v porovnání s ostatními knihami z daného žánru je to velmi pěkně napsané. Jediné, co mne mrzí, že Ward nikdy nenapíše pokračování dvou postav. U "Rose" by se vzhledem k jeho minulosti a práci dalo toho tolik vymyslet, ale to už by ovšem spadalo do jiné kategorie.