Nezapomeňme: Příběhy Paměti národa

Společnost Post bellum ve sbírce Paměť národa dokumentuje příběhy, na které se zapomnělo či zapomenout mělo, a vypráví je dál. Kniha Nezapomeňme přináší osudy ženy, která pomáhala Židům přímo v Heydrichově sídle, přeživšího Osvětim, 14leté válečné veteránky, faráře-chartisty, objevitele bratří Mašínů, který prožil mnoho adrenalinových situací v obou totalitách, či studentského rebela roku 1989. Mapuje všechny etapy naší moderní historie. Tyto skutečné příběhy jsou mnohdy napínavější než smyšlený thriller....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448937/big_nezapomenme-wrA-448937.jpg 4.29

Kniha Nezapomeňme: Příběhy Paměti národa

kikies

Příběhy menších i větších hrdinství, o kterých jsme nejspíš ještě neslyšeli, ale která by neměla být zapomenuta. Příjemně a čtivě podané, informativní a objektivní. Kniha skvěle dokresluje povědomí o naší pohnuté, smutné a nejednoznačné historii minulého století.

Alakfesoj

Za me velmi dobre zpracovana kniha. Libi se mi zpusob zpracovani. Pribehy lidi jsou prubezne doplneny relevantnimi historickymi informacemi. Diky tomu se i nehistorik snadno zorientuje v kontextu. Timto ta kniha podle me zcela naplnuje svuj ucel a predsevzate poslani.