Nezapomeň na mě

Nezapomeň na mě https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32500/nezapomen-na-me-32500.jpg 4 47 5

Psychologický román pro ženy s dobrodružnou zápletkou se odehrává převážně ve vysokých horách ve Wyomingu. Tam hlavní hrdinku potkala dramatická nehoda, která ji málem připravila o život a při níž se zabil její manžel. Mladá žena šokem ztratila paměť, nevzpomíná si, co se během kritických dnů odehrálo a její podvědomí odmítá vydat podrobnosti o hrůzném zážitku. Vrací se proto na bratrův ranč a na místě tragédie doufá, že se její paměť obnoví. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Forget Me Not , 1984

petraj30
18.05.2021 3 z 5

Byla to taková lepší harlekýnka. Nijak dlouhá, šlo jen o ztrátu paměti a hledání sebe sama. Ale jako každá harlekýnka i tahle byla strašně přeslazená.
Hlavní hrdina byl naprosto skvělý, ale u této spisovatelky to není výjimka. Hlavní hrdinka zažila jisté trauma a musela se s tím vypořádat, z části po svém a hlavně s pomocí jiných.
Nebylo to špatné, ale zřejmě nejsem cílová skupina, protože to na mě nijak velký dojem neudělalo. Vím, že spisovatelka má rozhodně lepší knihy. Jediné, co se mi moc líbilo, byl nádherný popis krajiny a okolí.

havrmoni
05.06.2018 5 z 5

Já nemohu jinak než souhlasit s moudivlacek. Tady už není co dodat snad jen, že mě to dost bavilo. Jen mě tak při popisu hrdiny napadlo,že ve všech knihách co jsem zatím četla, autorka dává přednost tmavovlasým a kníratým hrdinům.

moudivlacek
17.03.2016 5 z 5

Toto není klasická červená knihovna, ale klasický psychologický román, a to na velmi skvělé úrovni. Ztráta paměti je vždy nepříjemná a lidi, které to poslechne, to velmi trápí, byť by si nemohli vzpomenout jen na pár hodin. Zde hrdince zmizí šest dní. Hlavní hrdina má můj obdiv, jak skvěle si vedl v jejím "uzdravování", možná to bylo tím, co zažil sám.
Prostě napětí až do poslední chvíle, super popsané momenty, kdy se hrdince vracejí střípky paměti, a kdy automaticky a pudově se brání něčemu, co sama nedokáže pochopit. Bratr by chtěl pomoci, ale nemůže. Čiší z něj beznaděj, ale zároveň láska k sestře a snaha ji pomoci stůj co stůj.
Super, super, super.

Evaevelína
23.12.2012 3 z 5

kniha mě moc nebrala, ale nechci nikoho odrazovat.Četla jsem lepší knihy od této autorky.

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Na začátku tragiská smrt a pak jen tvrdý boj se žiivotem.Nakonec i nová láska.

Ann Maxwell
americká, 1944
2000  81%Jantarová pláž
1999  84%Nevěsta z Blackthornu
1998  83%Jenom on
2010  73%Nepokojná láska
2009  80%Podzimní milenec

Kniha Nezapomeň na mě je v