Nežádané neštěstí

Dva romány (Krátký dopis na dlouhou rozloučenou, 1972; Hodina opravdového vnímání, 1975) a novela (Nežádané neštěstí, 1972) předního rakouského spisovatele o vnitřní situaci člověka v konzumní společnosti. První líčí životní krizi třicetiletého Američana, jemuž se rozpadlo manželství, druhý rozvíjí příběh člověka, který zpřetrhal svazky se světem konvenčních životních automatismů a místo smrti nalezl znovuzrození. V novele vypráví autor o životě své matky, která spáchala sebevraždu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129333/nezadane-nestesti-kyR-129333.jpg 3.89
Literatura světová, Novely, Romány
Vydáno, Odeon

Der kurze Brief zum langen Abschied / Die Stunde der wahren Empfindung / Wunschloses Unglück, 1980

Kniha Nežádané neštěstí

Bassquiat
31.12.2019

Exaktní psychologická a sociální analýza rakouského venkova pohledem jednoho z "divochů, který však již viděl bílé muže". Vskutku technický perfekcionismus: chirurgický popis, minimum emocí. Výsměch přecitlivělé a sentimentální próze 19. století, současně však i ostré vymezení vůči beatnické rozervanosti, absurditě či politicky angažované literatuře. Pro fanoušky červené knihovny může mít četba Handkeho zdravotní následky.

Vera Silent
08.04.2013

Sokujici a smutne vypraveni. Tak mi pripadalo, ze zivot Handkeho matky za tak moc nestal a zase sem si jednou rikala, jak se ja mam oproti tomu dobre... A ta jeji duslednost v priprave vlatni sebevrazdy me prijde docela desiva. Take jeho reakce na jeji smrt mi prijde minimalne trochu zvlastni, ale text pusobi celkove vecne a realne, a je to zajimave i kdyz smutne cist.

My proti vám
My proti vám