Nezačínejte si s drakem

od:


KoupitKoupit eknihu

Rok 2050: svět se změnil. Věky dřímající magie procitla a s ní se na Zemi vrátily prastaré rasy. Elfové, trpaslíci, orkové i dravci vládnoucí kouzelnou mocí se mísí s technologickou civilizací gigantických hi-tech metropolí i slumů, skrčených v jejich stínu. Mocnými tohoto světa jsou nadnárodní megakorporace, které shromažďují to jediné, co má skutečnou hodnotu – informace. Zajištěná existence Sama Vernera v lůně mamutího koncernu Renraku končí v okamžiku, kdy se mimoděk připlete do soukolí boje o moc. A pokud chce Sam uniknout doživotním okovům světa, ve který již nevěří, musí proklouznout jako stín mezi dlouhými prsty korporací do míst, kde první chybný krok může zároveň být i posledním, ztratit se mezi tisíci jemu podobných a vybudovat si novou identitu vhodnou pro běh mezi stíny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31696/nezacinejte-si-s-drakem-jGw-31696.jpg 428
Orig. název:

Never Deal with a Dragon (1990)

Žánr:
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Blackfire Games
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
ludek.n
12. února

Je možné smysluplně spojit vyspělou technologickou hi-tech civilizaci se světem magie, čarodějů, draků, elfů, trpaslíků a jiných podobných bytostí? Odpověď dává tato kniha. I když jsem měl při četbě často pocit, že ji autor psal na schizofrením tripu, musím připustit, že mě děj nakonec vtáhl a zaujal. Na druhou stranu si ovšam také myslím, že onen průnik kyberpunkového světa do fantasy (nebo naopak, chcete-li) notně skřípe a není ani trochu povedený. Navíc motivy jednání některých klíčových postav jsou jen těžko pochopitelné, ne-li úplně zmatené. Ale pro ty, které zajímá jak dopadne souboj mezi opeřeným létajícím hadem a obrněným bitevním vrtulníkem, je to určitě dobrá volba.

OldaB
12.06.2016

Shadowrun jsem nikdy moc nehrál, ale strašně se mi líbilo to pozadí - historie, různé příběhy. Tuhle knihu si pamatuju, že se o ní v devadesátkách hodně mluvilo, ale nikdy jsem ji nečetl. Takže se k ní dostávám až v roce 2016, dvacet let po jejím vydání v ČR. A dávám palec nahoru, tohle se čte samo. Hodně hutné, množství zajímavých postav a celkový parádní dojem alternativní historie.

panwitz
14.06.2013

Nevím, jak může tato kniha vyznít člověku, který neochutil zážitek RPG hry Shadowrun. Já jsem hru na stíny v 90. letech prožil a jsou to nádnerné vzpomínky, proto takové hodnocení.

Autor a jeho další knihy

Robert N. Charrette

Robert N. Charrette
americká, 1953

Uživatelé mají knihu

v Přečtených35x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce33x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit1x