Nezabolí jazyk od dobrého slova: Antologie českého aforismu

Nezabolí jazyk od dobrého slova: Antologie českého aforismu https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82870/bmid_nezaboli-jazyk-od-dobreho-slova-ant-643ea76a771be.png 5 4 2

Jiří Žáček a Miroslav Huptych vydali v roce 2004 v nakladatelství Knižní klub vůbec první antologii českého aforismu pod názvem Nezabolí jazyk od dobrého slova. Jsou zde prezentovány aforismy celkem 66 českých autorů a autorek od první poloviny 19. století až do současnosti.

konicekbily
20.10.2023 5 z 5

Autoři si dali před sebe úkol prostudovat spoustu literatury a sestavit přehled, podle nich velice dobrých, aforismů od 19. století po současnost. Je v nich spousta myšlenek, většinou odpovídající době, kdy byly napsány a mnohé z nich jsou platné obecně. Nad spoustou z nich se se zamyslel.

Lele61
16.04.2023 5 z 5

Jedná se o výrazný nakladatelský počin. Jde totiž o vůbec první reprezentativní antologii českého aforismu od jeho úplných začátků až po současnost. Představuje tvorbu celkem 66 autorů. Pro příznivce aforismů je to přímo ideální četba :-) Aforismus jako nejkratší literární útvar je u nás bohužel (myslím neprávem) poněkud opomíjený.

19.-20. století antologie aforismy názory a postoje čeští spisovatelé životní moudrost

Autoři knihy

Miroslav Huptych
česká, 1952
Jiří Žáček
česká, 1945

Kniha Nezabolí jazyk od dobrého slova: Antologie českého aforismu je v