Než odejdeš

Než odejdeš https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345035/bmid_nez-odejdes-HNk-345035.jpg 4 210 77

Láska někdy přichází pomalu. Zoe a Ed se znali od mládí, vždy si byli poblíž, ale nikdy spolu. Až po letech se mezi nimi cosi změní a jejich budoucnost se začne ubírat po stejné cestě. Ale kromě radosti je čeká nejedno klopýtnutí, a jednoho obyčejného dne Zoe řekne svému manželovi pár zlostných slov… Toho dne, který je Edův poslední. Zoe je zlomená žalem a lítostí nad tím, co Edovi řekla, a co mu naopak říct nestihla. Pak ale dostane zázračnou šanci postavit se s ním znovu na začátek. Poučí se ze svých chyb, anebo se minulost změnit nedá?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Before You Go , 2016

jarkaska
11.10.2023 4 z 5

Tuto knihu mi půjčila jedna čtenářka naší knihovny. Zpočátku jsem se nemohla začíst a tak jsem ji odložila a četla jiné knihy. Druhý pokus byl už lepší a ke konci jsem od knihy nemohla odejít. Zajímavý příběh.

Micha-Él
23.05.2022 2 z 5

Někde v komentářích jsem četla, že u knížky je zajímavý jen začátek a konec a s tímto názorem se naprosto ztotožňuju. Autorce se musí nechat, že sem zahrnula cenné myšlenky (žít den, jako by byl poslední; vážit si blízkých; vnímat maličkosti atd.). Ani to však nestačí, když se opakuje dvacet monotónních kapitol, hlavní hrdinka je pořád nejistá, pláče, váhá, opakují se situace i věty. Téma mě nalákalo, zajímalo mě, jak jej autorka uchopí, ale výsledek mě bohužel zklamal. Za ten začátek a konec dávám 2,5*.

knihomolka525
31.07.2021 2 z 5

po čtrnáctidenní úporné snaze knihu konečně dočíst, se stalo.Děj zaujme hlavně čtenářky které preferují lehké čtení.O lásce ,rozchodech a shledáních.O rozháraných duších...Na mě moc rozmělněné ve fikci a skutečnosti.A nabyla jsem dojmu ,že osa děje knihy se nápadně shoduje se scénářem filmu Only you.

Karin94
10.07.2021 4 z 5

Kniha nádherná! Veľmi sa mi páčil dej, a to ako to autorka vedela pekne vymyslieť. Ale jednoducho boli tam isté veci vďaka ktorým nemôžem dať 5 hviezdičiek. Už len tým, keď to začnete čítať viete, ako to skončí. Táto kniha je veľmi predvídateľná. Ale toto nie je ten hlavný dôvod kto ma zamrzel pri knihe, ale ten, že autorka to nenapísala trochu inak. Skoro každá kapitola sa končila slovami "a upadla som do ríše snov", ale aj kapitoly samozrejme mohla trochu inak sformulovať. Prišli mi také na jedno kopyto.

Hlavná hrdinka tam stále len plakala, samozrejme som si vedomá toho, o čom tá kniha je, ale Zoe tam plakala fakt pre také úplne hlúposti pri ktorých budete určite iba krútiť hlavou. Ale Zoe mi celkovo liezla v celej knihe poriadne na nervy, jednoducho treba si to prečítať a pochopíte.

Ale čo sa týka samotného deja a knihy, tak bol naozaj veľmi krásny. A autorka to naozaj nádherné vymyslela. Ja by som takéto niečo nevedela vymyslieť za žiadnych okolností, čiže celkovo musím povedať že to bola naozaj nádhera.

No a teraz otázka vlastne či bola táto kniha smutná?! Áno, kniha či už to má napísané v anotáci alebo v samotnom názve tak áno, smutné to samozrejme je. Ale neplakala som. Áno, pri prvej a poslednej kapitole mi išli slzy do očí, ale inak nie. Teda tým chcem povedať, že kniha je smutná, ale u niekoho plač môže vyvolať a u niekoho zas nie. Takže za mňa taký priemer ale každopádne odporúčam pretože kniha je naozaj velmi krásna i keď má svoje chybičky :)

Jurajovamaka
04.02.2021 4 z 5

Romantický príbeh o láske, porozumení so zaujímavými zápletkami. Pre mňa to nebolo to pravé orechové, čitala som ju dlhší čas ;-)

Daduna
20.01.2021 4 z 5

Kniha mi ze začátku přišla nezajímavá. Postupně se mi ale začala líbit a myslím si, že každý z nás se občas ve vztahu ocitne v krizi a je dobré si připomenout ty hezké časy. Je důležité žít tady a teď protože dnešek se už nikdy opakovat nebude. Konec knihy byl od půlky jasný, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Za mě kniha hezká a odpočinková.

Amees
10.12.2020 4 z 5

Když jsem dostala tuto knihu jako dárek, tvářila jsem se nedůvěřivě. Autorku jsem neznala a měla jsem zrovna spadeno na jiné knihy.
Ale vše si zaslouží svou šanci a tak jsem se do knihy pustila.
Od první chvíle me upoutala, snad proto, že mi v té knize přišlo tolik podobného tomu, co sama prožívám..
Dle mého názoru knihu ocení spíše ženy. Ženy které nemají jen to nejúžasnější manželství, kterým se nepodařilo ihned mít dvě úžasné děti a kterým osud občas tak trošku nepřeje.
A mě se to dotklo tak moc, že jsem knihu četla několikrát..
Doporučuji všem lidem jako jsem já, lidem kteří se hned nedokáží rozhodnout.. Víc neprozradím :-)

NicaCola
05.10.2020 3 z 5

Kniha má určitě zajímavý nápad. Ale několikrát jsem mela chuť stránky přeskočit a od začátku jsem tušila, jak kniha skončí...

Hanjimka
01.04.2020 3 z 5

Odpočinkové, čtivé, romantické. Nebylo by špatné prožít a možná opravit v životě pár věcí.

majuska88
05.03.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla tuto knihu. Proudí ve mne emoce a smutek. Né smutek z knihy, ale smutek z příběhu. Kniha mě nadchla, četla jsem ji jedním dechem. Příběh mě donitil se zamyslet nad svým životem,vážit si chvíle s blízkými.. Doufám, že až se budi rozčilovat nad maličkostmi a hádat se doma, tak si na knihu vzpomenu.

Haduwig
27.02.2020 2 z 5

Na začátek předesílám, že je to nenáročná romantická oddychovka a jako takovou ji také hodnotím. Nepotřebuji vědět jak a proč Zoe dostala druhou šanci, vezmu to jako fakt a uvidíme, co se stane dál. Jenže.... v podstatě stačí přečíst prvních a posledních 20 stran a to mezi tím je zbytečné. Pořád nechápu, proč Zoe skoro celou knihu skáče v čase, když nezmění nic důležitého? Typický příklad - jeden den jako starší verze sebe sama učiní důležité rozhodnutí, ale druhý den se její mladší já chová opět "podle původního plánu", což starší Zoe zjistí s odstupem několika měsíců? Nejspíš nám autorka chtěla přiblížit celý společný příběh Zoe a Eda, ale vybrala si k tomu nejhorší možný způsob. Takže z původních 3 hvězdiček, s nimiž jsem začala psát tohle hodnocení, snižuji na 2 a raději už končím, jinak by to také mohlo spadnout na 1.

Mondaika
14.11.2019 3 z 5

Kniha je oddechovka a boj o nápravě chyb s minulosti jenz podle predvidatelnosti prinese ke konci vytouzeneho potomka.

Hvezdicek 3,5

tess.de.veles
19.09.2019 4 z 5

Nejdříve jsem se vůbec nemohla zorientovat v ději...Jestli je to minulost nebo budoucnost, nebo jak to tedy vlastně je. Ale nakonec jsem se zorientovala a čím více stránek jsem přečetla, tím více se mi kniha líbila. Asi každý by někdy chtěl vrátit čas a udělat něco jinak, a úžasné je, že v knížkách je možné úplně všechno.

tess.de.veles
12.09.2019 4 z 5

Nejdřív mi trošku trvalo, než jsem se v ději zorientovala... Minulost.... nebo budoucnost... přítomnost.... Ale nakonec jsem se zorientovala.... Celou dobu mě to moc nebavilo..... Až teď.... Chybí mi asi 20 stránek do konce... A jsem opravdu zvědavá, Jak to dopadne :-)

Talys
11.09.2019 3 z 5

Jaké to je, když člověk dostane druhou šanci říct věci, které neřekl a zachovat se jinak, myslet víc na druhého než na sebe. Romantika jak má být, přečteno za jeden den.

bubblebut
22.08.2019 3 z 5

Knížka byla z 90 % naplněná zoufalstvím, naléhavou láskou, napravováním chyb a mírným omíláním těchto tří motivů dokola. Epilog mě ale k mému překvapení dojal. Přesto jsem ráda, že už je tento příběh za mnou.

MOu598
29.06.2019 3 z 5

Čtivé, ale - Autorka umí popsat, jak co dělat dobře, ale nepopisuje, nebo neumí, jak se ve vztazích stane něco špatně. To je moc složité.

Vandule0506
30.05.2019 5 z 5

Super knížka. Moc se mi líbila.

whiolet
27.01.2019 3 z 5

Jako oddechová knížka, proč ne,ale posledních sto stránek, kde se píše pořád o tom samém, už mi přišlo fakt otravný.
Hodnotím to jako průměrné čtení, které si si za nějaký čas nebudu ani pamatovat.

mariva
07.01.2019 5 z 5

Zvláštní a zajímavý námět, a i když konec byl předvídatelný, kniha se dobře četla.