Než jsme byly tvoje

Než jsme byly tvoje https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390809/bmid_nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4 650 227

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wingate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celou Amerikou.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Before We Were Yours , 2017

Květi62
26.02.2020 5 z 5

Hodně silný příběh.

Hanjimka
26.02.2020 5 z 5

Pomalý rozjezd příběhu vynahradil krásný konec.

Ivana11
12.02.2020 5 z 5

Když přejdu tu velkou spostu chyb v textu, jsem knihou nadšená. Jakmile jsem se začetla, nechtěla mě pustit. Jak je možné, že se děly takové věci?

Janca007
08.02.2020 4 z 5

Ze začátku jsem knížku chtěla odložit, ale prokousala jsem se a nelituju. Knížka postavená na skutečných událostech. Nedovedu si představit, co pro rodiče musí být, když jim je ukradeno dítě a adoptováno jiným lidem... smutný a drsný příběh, knížka, kterou se nakonec nedalo nedočíst.

kape97
28.01.2020 5 z 5

Ani si nedovedu představit, co musely zažívat děti a jejich rodiny v této situaci. Nechápu, jak je možné, že se tohle děje a my to nevidíme. Kolik se toho podobného může dít dnes a my o tom jen nemáme tušení? Kniha byla skvěle napsána, ze začátku jsem měla trochu problém orientovat se v postavách, ale to se postupem času vyřešilo. Líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti. Dlouho na knihu budu vzpomínat.

Barča9
28.01.2020 4 z 5

Kniha s velmi ošemetným tématem. Napsaná podle skutečných událostí. Ani si nelze představit co rodiny zažívaly,když se do této situace dostaly.
Příběh samotné Avery je jen ukázkou toho,že spousta lidí touží po pravdě ať už je jakákoli,i s ohledem na jejich společenské postavení.
4 * jen proto,že v knize je spousta překlepů,které mi často kazily zážitek ze čtení. Ale jinak doporučuji!

Bonbonierka
27.01.2020 5 z 5

Luxusni kniha, velmi silny drsny pribeh, ktery vas vtahne do deje a nepusti dlouho po precteni, pro me jedna z nejvzacnejsich a nejlepsich knih.

RADOST
26.01.2020 3 z 5

Poutavé čtení pro ženy o společenském problému, který se v různých podobách táhne staletími. A ani dnes není vše tak čisté a dobré, jak bychom si přáli. Všude na světě.

Petruš999
22.01.2020 5 z 5

Strhující příběh na pozadí skutečných událostí, to mám ráda. Po pomalejším začtení jsem se nemohla odtrhnout.

Terka1975
17.01.2020 5 z 5

Velmi silný příběh pěti sourozenců, které jsou násilím odděleny od sebe a svých rodičů. Velmi dojemně napsané a jako bonus hodnotím kladně, že do poslední chvíle nevíme, kdo je babička Judy.

hanka616
13.01.2020 5 z 5

Opravdu krásná kniha, ale první strany nudné, pak už jsem knihu četla jedním dechem, vyprávění z minulosti bylo o poznání lepší, ale také mnohem smutnější. Je pro mě naprosto hrozné, co se dělo a jako matky dvou dětí se mě to velmi dotýkalo.

Kopretina_aku
13.01.2020 3 z 5

Asi jsem měla moc velké očekávání. Prvních 50 stran neskutečně nudných, tak jako celá část ze současnosti, která se týkala senátorské rodiny. Příběh dětí zajímavý, ale jistě mohla být kniha jen o minulosti a příběh dětí mohl být lépe uchopen. Chyby a překlepy v textu jsou ostudou vydavatele, bylo jich opravdu mnoho.

Adriassa
05.12.2019 5 z 5

Velmi silny a smutny pribeh. Cast z minulosti velmi ctive napsana. Soucasnost o trochu mene a obcas jsem i kousek preskocila. Diky knize jsem se dozvedela o nelegalnich sirotcincich v USA, do ted jsem nemela tuseni. Urcite stoji za precteni

Bara52
01.12.2019 5 z 5

Mam rada pribehy zalozene na skutecnych udalostech,i kdyz tento byl teda extremne smutny a drsny. Pripomina mi Kvety z pudy od V.C. Andrews,s tim rozdilem,ze tyto udalosti se skutecne staly. Jedine co mi vadilo, ze tolik gramatickych chyb jsem snad v knizce v zivote nevidela!Chybejici pismena, spatne sklonovani, dlouha pismena misto kratkych.Chvilemi me to docela rusilo, mozna proto jsem se do knizky nezacetla tak,jak by si zaslouzil pribeh.

novina
23.11.2019 5 z 5

Mám ráda knihy kde se střídá současnost s minulostí. Tenhle silný příběh se mi jako mámě dostal pod kůži. Je hrozné, že tohle Tenessenskému spolku pro umísťování dětí procházelo tak dlouho.

dark.ma93
22.11.2019 4 z 5

Možná je to můj problém, ale občas mi nesedne střídání se minulosti a současnosti. TAdy mě vůbec současníci nechytli za srdce a s hrdiny jsem nebyla na stejné lodi a proto, proto jsem přeskakovala tuto pasáž, nicméně je faktem, že tam je spojitost. Vysoce postavená žena je pouhá říční naplavenina. Ovšem ta pasáž z minulosti, z obchodu s dětmi. Nemohla jsem ani dýchat, že je něco takového možné.

micha-ella
19.11.2019 3 z 5

Začátek mě skoro odradil - tolik postav! Začala jsem si zapisovat jména, abych se líp orientovala, potřebuji se při čtení vyznat i ve vedlejších rolích. No, ztrácela jsem se. Prolínáni dvou časových linií bylo důvodné a logické, ale já nemám tento styl ráda, tajemství bylo taky zřejmé, škoda. Asi jsem čekala něco jiného, protože i příběhy těch dětí se mi zdály jako sesbírané z jiných knížek o sirotčincích, celkově mě to docela zklamalo.

CleoXandra
15.11.2019 4 z 5

Pozoruhodný příběh, vzniklý na základě skutečných událostí. Inspiroval mě ke krátké recenzi.

jasmína
11.11.2019 5 z 5

Silná a smutná kniha, kterou jsem nedokázala přečíst najednou.

A je šílené, že se tohle tak dlouhou dobu vůbec dělo.....

Allla9
11.11.2019 5 z 5

Peníze a moc. Proti tomu stojí chudí lidé, kteří však mají největší bohatství - děti. Příběh vycházející ze skutečných událostí vás chytne za srdíčko.