Než jsme byly tvoje

Než jsme byly tvoje https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390809/bmid_nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4 650 227

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wingate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celou Amerikou.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Before We Were Yours , 2017

DominaCZ
01.06.2020 4 z 5

Četla jsem tu historickou linii, ta moderní o pátrání a neustálém čumění do fotek alá KDO TO JE BABI, POZNÁVÁŠ JI? mě nezajímala.
Silné téma, bezesporu, ale Rill se svou drzostí, nevděčností ke svým "novým pěstounům" a poté zase nerozhodností, kdy sotva ji přátelé zachránili, vydupala si, že je musejí vrátit zpět k boháčům, byla na ranu.
Jinak dobré.

ywettal
22.05.2020 odpad!

Knihu jsem ani nedočetla. Nutila jsem se pár večerů přečíst alespoň pár stránek. V půlce knihy jsem to vzdala.

lištička123
15.05.2020 5 z 5

Výborně napsána kniha, od které se jen těžko zatrhněte. A opět informace navíc jako bonus. Opravdu silný příběh, doporučuji.

evavolavka
13.05.2020

jo, síla

xena2711
11.05.2020 5 z 5

Nedovedu si vůbec představit, že se něco takového dělo. Obchod s dětmi, které brali rodičům a pak prodávali do "lepších" rodin. Kniha je moc hezky napsaná a dobře se čte. Jen škoda těch chyb v textu. Jinak doporučuji. Stojí za přečtení.

IvčaB2
10.05.2020 5 z 5

...člověka zamrazí ,když si představí,že děj vychází ze skutečných událostí...

hanicka258
03.05.2020 4 z 5

Příběh byl velice emotivní a dramatický, byla jsem z něj docela rozhozená. Úplně mimo příběh ale musím poukázat na množství gramatických chyb a překlepů, které mi četbu docela kazily.

Surikata369
28.04.2020 3 z 5

Můj první dojem z knihy nebyl teda vůbec pozitivní - tolik chyb v textu jsem málokdy v knize viděla! Až mě to, skoro na každé druhé stránce, odvádělo pozornost jenom tímto směrem, opravdu hodně odfláklá práce překladatelky. To mně vadilo opravdu hodně. Když jsem si na to trochu ,,zvykla", tak jsem se už ponořila ráda do příběhu říčných nomádů a nechtěných adopcí. Avšak i tady musím uznat, že to čtení nešlo úplně jako po másle, takové téma se dalo, dle mého, zpracovat záživněji. Ale faktem zůstává, že je moc dobře, že na toto vznikla kniha. Jinak chaos v postavách u mě teda vůbec nebyl, části s Avery mě bavily o mnoho méně, vadí mi, že nevím co se stalo s Camelií, ale konec knihy byl dost obstojný. Za mě? Trochu lepší průměr.

Danka22
21.04.2020 5 z 5

Plný počet hvězdiček dávám málokdy ale tahle kniha si je zaslouží. Silný příběh, který je založen na skutečné události. Byl to strašný spolek a je jen škoda že nebyli všichni aktéři odsouzeni. Tím co dělali odsoudili k neštěstí spoustu nevinných dětí. Dejme tomu, že si někdo polepšil a dostal se do bohatší rodiny, ale na druhé straně zůstali nešťastní rodiče, kteří se nikdy nesmířili se ztrátou svých dětí. Proto je kniha tak smutná a dojemná, protože poukazuje na mj. na nespravedlnost a krutost našeho světa.

Ivanule
07.04.2020 4 z 5

Krásná kniha,protkaná rodinným tajemství,pořád jsem přemýšlela o tom,koho se to týká,kdo je kdo :)

cerna7151
04.04.2020 5 z 5

Kniha se četla sama, hezky napsáno, zajímavý příběh.

Lily-fairy
01.04.2020 5 z 5

Kolik podobných temných tajemství skrývá nedávná historie?

eva3992
22.03.2020 3 z 5

Malá Rill i s jejími sourozenci je násilně odvedena do sirotčince, kde se brzy ukáže, že se stala součástí krutého obchodu s dětmi.
O několik desetiletí později se Avery, mladá právnička s privilegované rodiny náhodou setkává se starou May, díky níž začne pátrat po tajemství své rodiny.

Velice silný příběh o obchodování s dětmi v letech 1940-1950. Jelikož se to zakládá na pravdě, je opravdu hrůzné číst, co se tenkrát všechno dělo a čemu spousty lidí jen nevinně přihlíželo.

Sice zajímavý příběh, ale knížka jako taková mě moc nechytla. Trvalo mi opravdu dlouho se začíst, ze začátku jste zahlceni jmény a postavami. A i potom to bylo rozvláčné, zvláště příběh ze současnosti, který byl navíc i hodně předvídatelný. Na to, že já brečím téměř u každé knihy, tak u takového tématu bych předpokládala, že probrečím celou knížku, bohužel stylem psaní se mě to vůbec nedotklo. Škoda.

3,5*/5*

labupor
19.03.2020

Nádherná kniha, krutý příběh, rozumný konec:-)
Dala bych 6 hvězdiček, protože i slza ukápla, a to se mi dlouho nestalo!

parvitas
08.03.2020 5 z 5

Od knihy Kým sme boli vaši som sa nevedela odtrhnúť. Mám rada príbehy kde sa minulosť strieda so súčasnosťou, ale príbeh z roku 1939 je neskutočne smutný... ,,Srdce si stále pamätá."
Jill so štyrmi mladšími súrodencami žijú na lodi, na rieke v Mississippi. Mamu v pôrodných bolestiach kvôli komplikáciám odvezie otec do nemocnice, Jill sa má o deti postarať. No kým sa rodičia vrátia, objavia sa tam muži a všetky deti odvezú do sirotinca. Dajú im iné mená a ponúkajú ich na adopciu. Tennessejská spoločnosť pre deti bolo strašné a kruté miesto, kde sú deti v ohrození. Jill nezmôže nič... Súrodencov si postupne berú adoptívne rodiny preč. Príbeh má základ v skutočnosti, kde riaditeľka adopčnej agentúry v Memphise Georgia Tannová unášala deti chudobných rodičov a predávala ich rodinám, ktoré si za ne zaplatili.
Príbeh zo súčasnosti sa týka dcéry z zo známej a bohatej rodiny politika, meno jej otca otvára všetky dvere. Avery má pred svadbou, otec je vážne chorý a zároveň to vyzerá, že sa okolo neho objavuje akási aféra týkajúca sa domova dôchodcov. Ona však náhodou objaví rodinné tajomstvo a začne pátrať.
Knihu odporúčam, chytila ma za srdce...

Alexxxka
05.03.2020 4 z 5

Moc hezky vystavěný příběh, smutný a otřesný když člověk vezme v podtaz, že se takovéhle věci opravdu děly :-(. Ale že je to světový bestseller a je tam tolik chyb.... Tak to je ostuda.

sabca
05.03.2020 5 z 5

Příběh Rill a jejich sourozenců byl smutný. Přesto se mi kniha četla dobře a držela jsem jim palce. Ještě ke všemu když si představím že je to podle skutečných události tak mě mrazí. Knihu doporučuji.

denisa7430
03.03.2020 4 z 5

Neskutečné, co se všechno může dít bez jakéhokoliv potrestání...

Kulhavá
02.03.2020 3 z 5

Silný příběh, ale ztrácela jsem se v postavách. Knihu jsem rozečetla a odložila, pak jsem se k ní opět vrátila a dočetla. Ztracená v postavách jsem v podstatě zůstala až do konce.

Pettinka
01.03.2020 4 z 5

Moc hezky pribeh :) Byly chvile, kdy jsem se nevyznala v postavach. Kor kdyz se menila jmena detem a tak. Ale po dlouhe dobe knizka, ktera me opravdu dojala :)