Než jsme byly tvoje

Než jsme byly tvoje https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390809/bmid_nez-jsme-byly-tvoje-M4C-390809.jpg 4 650 227

Píše se rok 1939. Dvanáctiletá Rill Fossová a její mladší sourozenci si žijí bezstarostný život na Mississippi. Jenže vše se změní, když jejich otec musí odvést matku do nemocnice - a na dveře zabuší podivní cizinci, kteří sourozence odvlečou do krutého sirotčince. Rill bude muset najít způsob, jak ochránit sebe i své blízké, ale před krutou pravdou nebude moct zavírat oči dlouho. V současnosti se mladá úspěšná návladní vrací vypomoct rodičům s opravami domu a náhodou odhalí stopy dávného rodinného tajemství, které může vést jak k zatracení tak k vykoupení... Lisa Wingate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celou Amerikou.... celý text

Romány , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Before We Were Yours , 2017

Hakate
05.02.2023 4 z 5

Velmi smutný příběh. Tentokrát jsem sáhla po audiu v podání Dany Černé, která příběh posunula ještě o kapku výš. Román, kde se střídá minulost a přítomnost, je nabitý emocemi, opírající se o skutečný příběh. I přes krutost tohoto příběhu, má však i láskyplné části a i téměř šťastný konec.

AndreaTH
31.01.2023 3 z 5

Kniha napsaná dle skutečného příběhu. Podle názvu i podle obálky jsem čekala trochu něco jiného. Bylo to zajímavé, ale tentokrát si nemohu odpustit několik výtek. V knize je velké množství postav, ve kterých se čtenář zejména na začátku ztrácí. Střídání minulosti a přítomnosti je v této knize také poměrně zvláštně poskládané a způsobuje nepřehlednost děje. A nakonec to obrovské množství chyb a překlepů. Dělá to z knihy úplně zbytečně knihu druhé kategorie.

ujira
11.01.2023 4 z 5

Konečně nové zajímavé téma z historie USA, docela čtivě zpracované díky dvěma dějovým a časovým linkám, místy dramatičnost trochu vynucená, ale celkové dobrý román.

Ajinka126
05.01.2023 3 z 5

Zklamání. Je to dlouhé, zbytečně táhlé. Tajemství bylo pro mě prozrazeno už na začátku. Pak už mě detaily nijak nešokovaly. Možná, kdyby ta časová linka příběhů byla jena poskládaná, tak bych byla víc v napětí. Navíc mě postavy nepřirostly k srdci. Asi jsem necitlivá.

danielavachova
29.12.2022 3 z 5

Téma knihy velmi zajímavé,čtivě napsáno, i když parkrát jsem se v textu ztratila a musela se o pár stránek vrátit,abych si ujasnila kdo je kdo.

Belanna
18.12.2022 4 z 5

Smutný příběh, o to víc smutnější, protože byl inspirován skutečností.
I když podle názvu jsem čekala něco trochu jiného, nespokojená jsem rozhodně nebyla.
Autorka svým stylem docílila, že jsem se dokázala do příběhu vžít a sdílet pocity zúčastněných, ať už ty mrazivé a nebo ty šťastné.
Užití retrospektivy mám v knihách ráda. A jak se dost často stává i tu byl příběh z minulosti poutavější.

ANDY28
21.11.2022 5 z 5

Tak klobouk dolů před autorkou, skvělý překlad, napínavé až do konce, bomba!!!

JaninaV.
02.11.2022 5 z 5

Poutavá kniha a i příběh. Neměla jsem ponětí, že se toto v Americe dělo. Každopádně podle titulní strany a názvu knihy jsem si představovala úplně něco jiného. Ale nevadí, i tak hezké čtení, teda až na to, že mě drtily chyby, překlepy, občas věta nedávala smysl - jako by to po překladu nikdo nekorekturoval.

kreira
10.09.2022 5 z 5

Silný příběh.

Marika Vanova
01.08.2022 4 z 5

No, po dočtení úplně nechápu název, jakým způsobem se váže k této knize konkrétně. Příběh s dvěmi časovými rovinami, z nichž ta v minulosti mě bavila o hodně víc. Linka ze současnosti se pohybovala mimo jiné v politice a to mě nebaví, narušovalo mi to celý příběh. Něco jsem úplně nepochopila, jestli jsem to přehlédla nebo? Jinak celkově se to četlo dobře.
Škoda té spousty překlepů, někdo to dost odbyl.

uzivatel6305
24.07.2022 4 z 5

Velice silný příběh, doslova proti lidskosti. Vůbec jsem netušila, že se něco takového mohlo dít, obzvlášť v USA a v minulém století. Přišlo mi to trošku Dickensovské. Jsem ráda, že jsem na ni narazila. Obě linie vyprávění se mi líbily, hezky do sebe zapadaly. Ubírám jednu hvězdičku za chvílemi zbytečné natahování děje, ale hlavně za to, že není snad stránka, na které by nebylo hned několik chyb, což velmi ruší v požitku ze čtení (e-knihy). Jinak zajímavé, dojemné a čtivé. Doporučuji.

lucie.dc
24.07.2022 2 z 5

Soucasnost byla spis rusivy element, preskakovala jsem u nej cele odstavce, presto mam dojem, ze jsem i tak knihu cetla prilis dlouho. Existuje o tomto i film (Uloupene deti), tak na nej kouknu, protoze kauza ma zajimave, byt hrozne, tema, ale zpracovani v teto knize me nijak neoslovilo.

jindra13
19.07.2022

Moc pěkná kniha až mě mrazí a všem vřele doporučuji

Jaqueline
16.06.2022 4 z 5

Kniha je nesmírně poutavá, vždy mě pohltí příběhy inspirované skutečnými událostmi i z takovýchto prostředí (např. Kde zpívají raci).
Musím ale přiznat, že mě po celou dobu ukrutně iritovalo množství a stupidita gramatických chyb - i/y, skloňování,chybějící písmena, s/z atd.,od první strany... Věřím že pro mnoho čtenářů nepodstatné, já se však vztekala téměř co stránku... Nepochopím vydavatele...

markettH
01.05.2022 4 z 5

Zajímavý a silný příběh. Ani jsem netušila, že se něco takového v Americe odehrálo. Kniha mě velice zaujala, jen ten název mi nějak nesedí.

Johanka1956
26.04.2022 5 z 5

Tak za mne pecka. Sice velmi smutné , obzvlášť proto, že celý příběh je sepsán podle skutečných událostí, ale skvěle zpracované. Doporučuji toto strhující čtení.

Termaap
12.04.2022 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha v podání Dany Černé, kterou společně s Jitkou Ježkovou řadím mezi své top interpretky. Její hlas se poslouchá opravdu velmi příjemně, díky lehkým změnám hlasu hned přesně víte, kdo je autorem právě čtené přímé řeči.

Příběh mě zaujal už od samotného začátku a ono zaujetí se mě drželo až do konce. Poslední kapitoly jsem marně zadržovala slzy dojetí. Tohle putování do minulosti, pátrání po ztracených rodinných vazbách, to já proste můžu.

Jediné, co se nečetlo úplně příjemně, byl popis chování některých postav k dětem. Člověk má chuť vrátit se do minulosti a všechno tohle zlo odhalit, zarazit a už nikdy nepřipustit.

JJJ007
04.04.2022 5 z 5

Tuto knihu všem doporučuji. Po přečtení jsem dlouho v hlavě měla jména sourozenců a jejich kamaráda. Je nepochopitelné a strašné čeho všeho jsou lidé schopni.

Lucie21352
31.03.2022 3 z 5

Musím říct, že jsem se ze začátku nemohla začíst do děje, ale potom se ve mně mísil děs se zvědavostí, jak jsou ty dvě dějové linky vlastně propletené. Po neustálém udržování v napětí mi konec udělal velkou radost (aspoň kousek happy endu). Doporučuji všem.

KatyM.
09.02.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, motivovaný skutečnými událostmi. Prolínají e dvě dějové linky. Dějová linka ze současnosti, kterou vypráví Avery je trochu nudná, ale linka vyprávěna v minulosti Rill je šokující. Gramatické chyby a překlepy v knize dost "ruší". Určitě doporučuji.