Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342129/bmid_zivot-po-tobe-cxS-342129.jpg 4 2881 701

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

bezzink
13.05.2021 4 z 5

Prvni dil jsem cetla hodne davno a teprve pred tydnem jsem zjistila, ze existuje pokracovani. Sice me pomerne odrazovaly ne moc dobre komentare, ale zajimalo me pokracovani pribehu, takze jsem to riskla. Musim rict, ze na to, jak slaby to byl pribeh, tak to Jojo svym spisovatelskym umem fakt zachranila. Za me to ma ohromnou ctivost, preklad je skvelej, linka s rodici me vazne bavila. Jen teda ta Lili mi pila krev. Ano chapu, pubertak s depkama je proste zlo, ale ta Lou nemusela byt tak tezce submissivni. Iritovalo me, jak se k ni Lili chovala, a vubec, ze Louisa mela dojem, ze jako snad Lili neco dluzi. To jsem uplne nepochopila. Na druhou stranu, myslenka hezka v tom, ze nakonec prece jen neco z Willa na tom svete zbylo.

zdenaR
05.05.2021 4 z 5

Oproti první knize trochu slabší, dějově nic moc, ale čte se dobře.
Příjemná kniha pro odpočinek.

zdenek118
19.04.2021 4 z 5

Třetí kniha od této autorky. Po přečtení předchozího příběhu "Než jsem tě poznala" jsem byl zvědavý, jakým směrem se bude ubírat život sympatické Lousy. Musím však podotknout, že jsem očekával více. Lousa se v tomto díle nemůže vyrovnat se ztrátou své velké lásky Williho až se za jedné dramatické situace, kdy sama přijde k těžkému úrazu, setká se záchranářem Samem, který se ji postupně snaží vrátit do normálního způsobu života. Trochu mě vadilo, jak Lousa se ochotně ujala opatrovnictví nad nezkrotnou Lily, dcerou Willa z jeho studentského mládí ikdyž ji to dělalo velké problémy v jejím soukromém životě. Kniha je jinak čtivá, způsob autorčina psaní mě velmi vyhovuje. Rád si určitě přečtu i další pokračování příběhu. Hodnotím 4*

Jessybelle
15.04.2021 4 z 5

Nebylo to rozhodně špatné, ale něco tomu přece jen chybělo...

Nika151
12.04.2021 5 z 5

Začátek takový rozpačitý, trochu jsem se bála, abych se začetla. Zvlášť když jsem právě skončila s Jako hvězdy v temné noci (a to je fakt pecka). Líbilo se mi číst si o Lou, je taková sympatická a těším se na další díl. Každopádně Jojo má lepší knížky ;)

Kristy.Seb
06.04.2021 5 z 5

Když spadnete z velké výšky, nikdy nevíte, jak to dopadne.

Jaké to je, když se vám přihodí nějaká tragédie, která vám změní život. Myslíte si, že se budete muset vypořádat jenom s tou tragickou událostí: pořád se vám to vrací ve vzpomínkách, v noci nespíte, donekonečna si to všechno přehráváte v hlavě a ptáte se sami sebe, jestli jste udělali správně, jestli jste řekli všechno, co jste říct měli, jestli jste nemohli něco změnit, kdybyste něco udělali jen o malinko jinak.

Právě pocit viny nám často brání jít v životě dál.

Zármutek v člověku dokáže probudit chování, které ani sám nechápe.

Nemusíš dovolit, aby ta jedna jediná věc určovala, kdo jsi.

Pokračování se mi líbilo. Každý se se ztrátou vypořádává jinak.

byvalyknihovnik
19.03.2021 4 z 5

Viděl jsem film "Než jsem tě poznala" a ohromně na mě zapůsobil. Ta filozofická myšlenka (ne)bytí mě upoutala a chtěl jsem vědět, jak se s tím Luisa poprala. Navíc ta postava mi byla neskutečně sympatická - prostořeká, upřímná, dobromyslná, extrovertní, pozitivní dívka s dobrým úmyslem za každých okolností.
Život po tobě se dá charakterizovat krátce - sebe trýzeň. Luisa se v tom smutku plácá, má problém někomu zase důvěřovat, přestože bytostně touží po lásce. Kapitolu po kapitole čekáte, když už to konečně přijde a držíte jí palce. :-) Děj ubíhá svižně, vtipné dialogy, vcelku uvěřitelný příběh. Pohodové čtení, doporučuji.

katerina.marko
19.02.2021 4 z 5

Jako pokračování dobré. Jak již někdo psal níže - příjemná výplň mezi povedeným prvním a posledním dílem.

Šárka_D
19.02.2021 3 z 5

Po skvělé jedničce trochu zklamání s přespříliš pohádkovým koncem, neurazí, nenadchne, což je na tuto autorku přece jen trochu málo.

Alnima
11.02.2021 3 z 5

Chtěla jsem vědět, o čem bude pokračování, ale kéž bych to neudělala. Jak jsem byla z prvního dílu i přes jeho závažnost tématem nadšená, z tohoto jsem byla pouze v těžké depresi. Do teď vlastně nevím, proč toto pokračování. První díl obsahuje vše, co bylo potřeba.

RHorse
08.02.2021 3 z 5

Tento díl byl asi výplní mezi prvním a posledním. Něco dobré, ale celý ten příběh na mě působil moc vykonstruovaně a chování postav bylo takové nucené, Luisa navíc ztratila tu svoji vtipnost, možná cíleně. Další věc, která mě štvala a nevím, jestli za to může jen špatný překlad, ale spousty dialogů začínalo slůvkem "no". To už jsem se naučila na střední při psaní detektivky, že to působí hrozně v psaném dialogu, a to nejsem žádný spisovatel. Ale jinak nemůžu autorce upřít čtivost knihy, zase slupnuto během chvilky. A třetí díl mě určitě zajímá!

Parwana
23.01.2021 odpad!

Dle komentářů jsem čekala čtivou oddechovku, tohle bylo absolutně bez děje, bez invence, jako kdyby autorka blila písmena na papír. Moyesová zřejmě nebude moje oblíbená spisovatelka.

trimama09
21.01.2021

Pěkná oddechovka, Moyesová nezklamala, vtipná, nenudí, knihu jsem přečetla velmi ráda

Makyyy
04.01.2021 5 z 5

První díl byl TOP, ale i tak jsem spokojená. Příjemná kniha na víkend.

jaja10
03.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Spoiler: Musím říct, že se mi kniha líbila. Ze začátku mě naštvalo, že autorka z Louisy udělala pomalu trosku(jasně, aby bylo o čem psát) a taky kolik toho v tomto díle "zažila". Neuvěřitelné. Ale přenesla jsem se přes to a kniha se mi i tak líbila.

Raislin
02.01.2021 5 z 5

Nádherná, ale ach jo. Těším se na třetí díl. U knihy Než jsem tě poznala jsem bulela, jak želva. A naivně jsem si myslela, že u druhého dílu to bude lepší, ale také slza ukápla. 100% stojí to za přečtení!

Peyka
30.12.2020 2 z 5

Tady platí pravidlo, že většina pokračování světových trháků nestojí za nic. Kniha mě zklamala ve všech ohledech, dějově, vývojem postav i kompozičně (čteno v originále), zápletka s nalezenou dcerou přes čáru. Nikdy mě Jojo Moyes nevtáhla do svého světa, pouze u románu Než jsem tě poznala, a to spíše přisuzuji filmovému zpracování, na jehož úkor jsem sáhla po knize. Autorka má fanoušky po celém světě, její knihy jsou jedny z nejprodávanějších, česká vydání lákají svými překrásnými obálkami, bohužel já se fanouškem nikdy nestanu.

KatyM.
26.12.2020 4 z 5

Trošku slabší než první díl, přesto se kniha četla dobře a líbila se mi.

michaela3618
20.12.2020 5 z 5

Od autorky jsem precetla vsechny tri dily teto serie a za me proste top. Knizka ma velmi mnoho do sebe a i kdyz jeden hlavni hrdina nezije stale s nama v knizce je a muzeme vzpominat. Je to velice pohodove romanticke cteni. A uz se tesim az prectu i dalsi knizky od autorky ☺️

Petoklad
15.12.2020 3 z 5

Snaha o emoce zůstala snahou, kniha je plochá a plytká, charaktery mě nebaví a děj je nezáživný.