Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342129/bmid_zivot-po-tobe-cxS-342129.jpg 4 2881 701

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

Laf
28.10.2022 3 z 5

Na pokračování jsem se těšila, bohužel mi přišlo slabší. Sice se to četlo skoro samo, jak je to dobře napsané, ale něco mi tam chybělo. Naštěstí se tam objevil záchranář Sam a celé to dostalo jiný spád. Ale bylo zajímavé sledovat cestu Lou, jak se vypořádává se životem po Willovi. Ať je kniha, jaká chce, pokračování stojí za to si přečíst :)

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Vůbec jsem netušila, že je druhý díl a přečetla jsem to jedním dechem :) Je Zajímavé sledovat, jak se s tím rozhodnutím každý vypořádává po svém.

Ivanule
03.10.2022 5 z 5

Tak opět po asi dvou letech se setkáváme s Lou,která se vyrovnává s odchodem Willa, prožíváme s ní její všední dny v práci, chození do skupiny,ale také jednu novinku, kterou se dozvídá tak nějak náhodně...A nakonec můžeme zjistit,jak se jí to všechno povede vyřešit...

tatana2977
25.09.2022 5 z 5

První díl se mi líbil o něco víc, ale tento druhý jsem přečetla s chutí

Stephaniee
22.09.2022 5 z 5

Co jsem si tak četla komentáře, tak se druhý díl moc lidem nelíbil, ale mně právě naopak. Stále čtivý příběh a sám mě překvapil po tolika negativních komentářích.

klaraj093
15.09.2022 3 z 5

Ačkoli jsem první knihu nečetla, ale viděla film tak se mi tato druhá docela líbila…A tak nějak jsem věděla o co jde, i když tam byly některé pasáže z první části které ve filmu nejsou ..Bylo to sice někdy zbytečně zdlouhavé a četlo se to pomalu, ale zároveň napínavé a chtěla jsem vědět co se uděje dál..

Janca001
12.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Na druhý díl jsem se moc těšila. Nebyl už tak nádherný jako ten první, ale pořád to bylo hezké čtení. Pokračování života Luisy Clarkové a její kroky k lepšímu já. Byla jsem ráda, že už přestala truchlit a začala trochu žít. Doporučuji si přečíst!!

Make20
21.07.2022 3 z 5

Na pokračování knihy Než jsem tě poznala jsem se velmi těšila. Bohužel tato kniha zdaleka nebyla tak krásná jako ta předchozí. Hlavní hrdinka Louisa mě štvala svým chováním. Jsem ale fakt ráda za to, jaký konec si autorka vymyslela. Hlavně díky tomu a pěknému popisu New Yorku dávám plný počet hvězdiček.

krejcovka76
09.07.2022 3 z 5

Na pokračování knížky Než jsem Tě poznala jsem se opravdu těšila. Čekala jsem, jak se vypořádá s odkazem Willa a se svým životem. Asi jsem očekávala moc. Luisa, která mi byla v první příběhu sympatická, tak teď byla přesný opak. Ukňouraná, nerozhodná, věčně vzdychající. Nové postavy byly zajímavé jen některé - Sam. Lily mě neskutečně štvala. Pocity po dočtení rozporuplné, konec otevřený.... Takže ani nevím jestli doporučit k přečtení.

Vivetkav
25.06.2022 3 z 5

No na první díl to nemá, ale bylo to taky čtivé a chvilkami hodně vtipné.. jdu dát hned 3 díl

Sixtínka
20.06.2022 4 z 5

Nebolo to také super ako prvá časť, čo sa však dalo čakať. Will bol preč a Lou jeho strata celkom položila a aj poznačila, takže to nie je tá Lou, na akú sme zvyknutí - čo je tiež pochopiteľné. Táto časť je skôr o zvládaní bolesti a smútku po strate milovaného človeka. Chvíľu trvá, kým sa s tým človek vyrovná - je to dlhý proces, má svoje štádiá a tento príbeh nás nimi prevádza krok po kroku.

No... a Sam a Lily do toho vnesú závan čerstvého vzduch. Nech nám Lou opäť trošku ožije. :)

Sabča817
03.06.2022 3 z 5

Tenhle díl byl velké sklamání. Ze začáku super, pak jsem se musela dost nutit, abych to dočetla do konce. Zbytečně dlouhé.

VendulaB
01.06.2022 3 z 5

Slabší než předchozí (ne příliš dobrý) díl. Jediné plus knihy je v tom, že se čte skutečně rychle a děj odsýpá. Kniha by přesto mohla být tak o 100 stran kratší. Samotný příběh je dost slabý, nepřišel mi příliš reálný. Postavy byly spíše nesympatické a jejich chování nebylo vždy pochopitelné a přirozené.

Pauvka
25.05.2022 5 z 5

Krasne pokracovani teto serie. Uz se tesim na treti dil

kristyna.havlov
09.05.2022 5 z 5

Naprosto skvela kniha, ktera se snadno cte, jeji pribeh je opravdu hodne ctivy, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Hltala jsem kazde sluvko. Narazila jsem na ni diky ctenarske vyzve + jsem videla zfilmovany prvni dil a moc se mi libil, proto me zajimalo, jak zije Lou nyni. Vsem doporucuji! Davam 5 z 5.

mataaskorice
11.04.2022 5 z 5

Knížky Jojo Moyes se čtou fakt dobře. Za popis života Lou po smrti Willa jsem ráda. Myslím, že se autorce podařilo zachytit prázdnotu po smrti někoho blízkého, depresi, která člověka přiměje nedělat nic, maximálně nějak přežívat. To, jak těžké je z kruhu deprese vystoupit, jak náročné je uchopit svůj život opětovně do svých rukou. Knížka není nic mimořádného, s čistým svědomím bych jí lupla čtyři, případně i tři hvězdy. Ale čte se vážně skvěle, děj je celou dobu zajímavý, a to je pro mě u oddechového čtení to zásadní.

Elapheg
03.04.2022 4 z 5

Po více než roční pauze jsem se pustil do druhého dílu série Než jsem Tě poznala a sice do knihy Život po tobě. Opět se tu setkáváme s Louisou Clarkovou, která pečovala o kvadruplegika Willa Traynora, který se rozhodnul svůj život ukončit asistovanou sebevraždou. Louisa se těžko prokousává životem, poněvadž život bez její lásky Willa ji netěší. Nakonec se po delší době seznámí se sympatickým záchranářem Samem a s dívkou jménem Lily, která se ukáže být Willovou dcerou. Louisin život tak dostává nový směr, ale nic nebude tak jednoduché. Druhý díl je opět předstupněm ke knize Sama sebou a i když to nebylo náročné čtení, místy trochu nudné, byl to start do nového začátku, takže prvních 200 stran je celkem rozjezd, pak je to dramatičtější a zajímavé. Druhý díl hodnotím na poctivé čtyři hvězdičky a budu se zase těšit na třetí díl, který bude mít opět ty správné grády. :-) Paní autorce děkuji, že napsala pokračování Louisy a rodiny Traynorových, dobře se to četlo a často to bylo dojemné. :-) Doporučuji všem, kdo mají rádi romány s dramatickými prvky a ponoukám všechny, aby měli s knihou první půlku trpělivost, pak se to rozjede. :-)

mia.com
16.03.2022 4 z 5

Postavu Louisy jsem si uz v prvnim dile hodne oblibila a Emilia Clarke ji ve filmu zhmotnila famozne. Myslim, ze pokracovani Louisina pribehu je obstojne, bavilo me to a hlavne jsem se totalne zamilovala do Sama! Kez by i tento dil zfilmovali a mohl by ho hrat Joe Manganiello :D.

Péťa Z.
12.03.2022 5 z 5

Samozřejmě, že by příběh Lou mohl skončit s první knihou. Ale musím uznat, že Jojo to navázání dalšího osudu vymyslela skvěle. Pro mě to bylo uvěřitelné a příjemné čtení.

Ketrin.TR
08.03.2022 3 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování života Lousi poté, co ji a celý svět Will opustil, ale bohužel knížka mě tak moc nenadchla. Vyprávění autorky je super, ale občas jsem se už nutila do čtení. Louisa mi přišla jako úplně jiná postava, lezla mi na nervy a jakmile se v příběhu zjevila i Lily, už jsem jen vztekle skřípala zuby. Louisa si od ní nechala všechno líbit a její pocit, že Willovi pořád něco dluží, mě vyloženě štval. Stránky zaplněné průběhem skupinové terapie jsem už přeskakovala. Někdy je prostě lepší už nechat příběh spát a dál nic nevymýšlet...