Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293194/bmid_zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4 2879 701

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

baty
13.07.2020 4 z 5

První díl byl určitě lepší, přijde mi, že se Lou moc babrala v minulosti. Ale fandila jsem jí, aby si našla nějakého chlapa a aby byla znovu šťastná. Tak uvidíme, jestli jí vztah na dálku vydrží nebo jak to všechno bude pokračovat dál. Jsem zvědavá...

verense
28.06.2020 3 z 5

Celkem chápu to všeobecné rozčarování z druhého dílu. Ten první aspoň přinesl člověku nějaký popud k zamyšlení, ale druhý díl je vyloženě nastavovaná kaše. Lou už celkem nemá čím překvapit, a přiznám se, že i mně občas její samaritánství lezlo až na nervy. Ale kdo máte rád nenáročné romanťárny, nenechte se odradit.

Adellll
20.06.2020 3 z 5

Tak za prvé: po dočtění Než jsem tě poznala, když jsem ještě nevěděla o existenci dalšího dílu, jsem si ani nemyslela, že by byl vůbec druhý díl vhodný...Ale po zjištění o jeho existenci jsem se rozhodla, že mu dám šanci. Už né moc kladné recenze mé očekávání dost snížily. Začátek byl teda zklamání...Z Louisy se stala totální troska (což bylo asi celkem očekávatelný:D), která mi už ani nebyla tak sympatická jako v prvím dílu. Ale postupně se příběh, hlavní postava i nějaká ta zápletka začala vylepšovat. Sice se teda kniha absolutně nemůže měřit s prvním dílem, ale i tak ke konci jsem si čtení začala i docela užívat.

KnihoMolka92
13.06.2020 1 z 5

Po prvním dílu, ze kterého jsem byla nadšená, bylo tohle velké zklamání...
Hlavní hrdinka mi začala se svým spasitelským komplexem vadit, neustále se opakující téma utápění se v žalu, všudypřítomná aura smrti (v závěrečných kapitolách vyhnaná do extrému).
Pro mě tentokrát velké ne a budu mít co dělat, abych se přiměla k poslednímu dílu série.

denisa7430
10.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Ne tak dobrá jako 1. díl, ale ani špatná. Jak pokračoval život Clarkové po smrti Willa?

Luciluc
08.06.2020 3 z 5

Jsou to už čtyři roky od přečtení Než jsem tě poznala, takže jsem musela trochu pátrat v paměti. Vzpomínám si, že se mi první díl moc líbil, těšila jsem se proto na pokračování. První zhruba polovina knihy mě ale vůbec nebavila, obzvlášť kapitoly, ve kterých Lou docházela na sezení Kruhu nového začátku. Teprve až v druhé polovině dostal děj větší spád a čtení mě bavilo. Louisino chování jsem občas nechápala (třeba proč pořád zůstává pracovat v baru na letišti a její rozhodovací procesy ohledně NY), Lily mi chvílemi lezla hrozně na nervy a chvílemi mi jí bylo líto. A záchranář Sam… to byl sympaťák, jednoznačně moje nejoblíbenější postava :) Docela zajímavá byla dějová linka rodičů Lou, Josie a Bernarda, přišli mi v tomto díle „lidštější“. Nemůžu autorce nevytknout tak trochu klišé, že si Lou uvědomí určité věci až v momentě, kdy je ztrácí…Je to snad poprvé, kdy se nemůžu rozhodnout, zda dát tři nebo čtyři hvězdičky, proto 3,5*. Další díl si určitě přečtu (už jen kdyby kvůli Samovi), zajímá mě jak si Lou dál povede a doufám, že to bude čtivé hned od začátku.

Effka
29.05.2020 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si nedokázala představit, že by příběh mohl mít ještě pokračování, a hodně dlouho jsem se odhodlávala si ho přečíst. A jsem moc ráda že jsem to udělala, je to opět nádherný příběh, tentokrát se šťastným koncem. Hned se vrhnu na třetí díl.

smejkalova.m
23.05.2020 4 z 5

Žádná topka to za mě nebyla, nebyl dotažený konec.. Louisa odletěla do NY, a co se stalo se Samem? Vztah na dálku, nebo? Občas jsem se musela do čtení nutit... Nevím úplně jestli mělo smysl vydávat další díl, podle mě stačilo tuhle knihu trochu natáhnout a příběh mohl skončit.

Anett525
17.05.2020 3 z 5

Tenhle díl byl oproti dalším dvěma nejslabší. Luisa nebyla Luisa,jakou ji máme rádi. Čekala jsem od knihy trochu něco jiného.

kyselina_24
12.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Po prvním dílu jsem se strašně těšila na to, co bude po "tom". Knížka mě trochu zklamala, ale Louisu prostě opustit nemůžu. Kdybych byla Louisa, Willově dceři bych několikrát pořádně nafackovala... Asi bych to s ní nevydržela. Každou stránkou, každou kapitolou jsem si přála, aby jí něco trklo a začala se chovat úměrně svému věku. Proto Louisu obdivuji za to, jak vše zvládá "celkem" v pohodě. Ne všechno je ale podle představ a to kniha splňuje úplně dokonale. Knížka nebyla špatná, ale na třetí díl se zatím nechystám...

Iva B.
07.05.2020 5 z 5

Když jsem si k téhle knížce přečetla anotaci, tak jsem si říkala, noooo, to bude asi dobrá slátanina všeho možného, znáte to.. druhé díly, ať jde o cokoliv, ty jsou vždycky tak nějak o ničem... Chyba lávky a JoJo mi opět dokázala, že to výborná autorka a vypravěčka. Je to krásně napsané, čtivé, na konci jsem zase měla trochu na krajíčku... A musím přiznat, těším se na ten další díl a věřím, že i ten bude skvělý.

Ronnie68
06.05.2020 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala ... první díl mě bavil o hodně více (ten příběh mě více bral za srdce ... ) .. což v tomto díle mě zásadně chybělo .... také proto jsem ji četla tak dlouho ...

munka
27.04.2020 5 z 5

Bola som zvedavá, čím má prekvapí druhý diel. A prekvapil. Pribudli nové postavy Lilly, Sam, Klub... na čele s Marcom. Všetky tieto postavy, ich konanie, prispeli k pútavému čítaniu. Teším sa na ďalší diel.

kudrdlinka
25.04.2020 4 z 5

Ani druhý díl není špatné čtení. Ráda jsem se k Louise vrátila. I když se přiznám, že chvílemi se mi zdálo, že se to zbytečně natahuje, ale zase přišel nějaký zvrat a začetla jsem se. A co se týče Lily, tak ta přinesla do příběhu příjemné oživení.
Jsem zvědavá i na další díl, jak to bude s Louisou a záchranářem Samem dál, ale i s Lily a Louisinou rodinou.

rm
15.04.2020 4 z 5

Druhý díl to má vždy hrozně těžké, zvlášť, když první byl výborný :-) Tady jsem Louise občas nerozuměl a někdy ta její "paralýza" smutkem byla na mě moc, ale jinak fajn.

AkiB
10.04.2020 5 z 5

Musím říct, že mě až překvapilo, jak moc mě kniha vtáhla do děje a bavila mě. Říkala jsem si, hm, pokračování, bude to přitažené za vlasy, ale nakonec to bylo fajn. Už zpočátku jsem si říkala, pane bože, Will má mít dceru, to bude fantasmagorie…
Bylo pro mě překvapením, že první díl – Než jsem tě poznala – pro mě nebyl tak výborný, jak jsem si myslela. Přikládám to tomu, že jsem jako první viděla film, který byl, co si budeme povídat, natočený fantasticky se skvělým obsazením. Proto mi při čtení některých částí, které byly i ve filmu, začala hrát v hlavě písnička z filmu. Takže i z toho důvodu jsem si druhý díl užila víc.
Musím říct, že když jsem šla při čtení opravdu hodně na dřeň s přemýšlením a rozebíráním části v knize, bylo to pro mě někdy až bolestné uvědomění si smrtelnosti nám blízkých lidí.
Změnilo by to něco, kdyby o tom věděl? Jak jsi mě tu mohl nechat?
Tyhle a více otázek šrotují v hlavě asi každému, kdo zažil úmrtí v rodině (a nejen v rodině). Co by na to asi říkal, kdyby tady byl. Jaký by na to měl názor. Tohle kdyby věděl a viděl. Koukáš se na mě seshora a jsi spokojený s tím, co vidíš? Kdybys o tom věděl, rozhodl by ses stejně jako tehdy?
Mně se to prostě líbilo, Jojo umí.

ujunka
07.04.2020 3 z 5

Slabý odvar předchozí knihy.. I když tam byly i vtipné situace. Ke konci už jsem se těšila, že brzo dočtu...

Ksyu
03.04.2020 5 z 5

Kniha nenadchla mě tak jako první díl. Milý příběh o tom, co se stalo potom.Bylo to dost napínavé a četlo se to dobře.
Nicméně si ráda přečtu další knihy od této autorky.

Kristyna1712
02.04.2020 4 z 5

Po přečtení velmi podařené knihy Než jsem tě poznala, jsem se těšila a zároveň obávala druhého dílu. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a autorčino psaní mě uchvátilo, ale zároveň jsem si uvědomovala, že první díl nastavil laťku tak vysoko, že ji další pokračování nemá šanci dosáhnout. Prvními sty stranami jsem se musela těžce prokousat a vážně přemýšlela, že se ke knize už nevrátím. Později mě děj opět vtáhl, zase jsem měla problémy knížku odložit a autorka mě opravdu dokázala překvapit u odhalování Samovy osoby. Nicméně, i když se mi kniha líbila a byla nepochybně poutavě napsána, něco tomu prostě chybělo. Neměla v sobě to kouzlo jako první díl - neměla pořádnou myšlenku. Kniha se velmi přiblížila obyčejnému romantickému románu, místy se mi děj zdál nereálný a napsaný takovým umělým stylem "co bych ještě mohla vymyslet, abych čtenáře zaujala". Takže za mě dobrá a zajímavá kniha na útěk od každodenní reality, ale nic, co by mě zasáhlo a ještě dlouho na to vzpomínala.

Monika-Pavli.
30.03.2020 3 z 5

Doporučila bych knihu všem, co si prochází těžkým obdobím ze ztráty milované osoby. Když čte člověk mezi řádky, dostane zde i odpovědi na své otázky.
Děj jako takový se dá celkem lehce odhadnout, ale i tak je velice chytlavý. Knížka se četla jedním dechem.