Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1583 418

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

Kristyna1712
16.08.2020 4 z 5

Tak tahle knížka mi zrovna sedla do období, které sama prožívám a zanechala mi v hlavě spoustu myšlenek. Opět si neodpustím srovnání s předchozími díly. První díl byl jedinečný a měl své kouzlo. Druhý díl byl o dost slabší, jelikož šlo už o klasický romantický žánr bez větších myšlenek, ale i přesto byl čtivý. A poslední díl podle mě krásně uzavřel celou trilogii. Troufám si říct, že byl skoro tak dobrý jako díl první, i když z trochu jiného hlediska, a o dost lepší než díl druhý. První polovina knihy mě příliš nenadchla a dlouho jsem se jí prokousávala, nicméně od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Ano, byla to opět "romanťárna" jako druhý díl, ale opět se v ní dalo najít pár hezkých myšlenek jako v prvním díle. Myslím si, že dám autorce ještě šanci a přečtu si i její jiné tituly.

Didi15
15.08.2020 5 z 5

Co si budeme nalhávat, je to takový romantický canc, ale na druhou stranu me to prostě baví, takže ja jsem nadšená, i když čtu převážně jiný žánr :)

Luciluc
08.08.2020 4 z 5

Na třetí díl jsem se těšila, byla jsem zvědavá, jestli Louisa konečně najde štěstí v New Yorku a jak zvládnou se Samem vztah na dálku. První polovina knihy mě ale moc nebavila (stejně jako u předchozího dílu), přišlo mi, že se nic moc neděje..ovšem druhou polovinu jsem poměrně rychle zhltla. Práci, kterou měla Louisa u Gopnikových, bych dělat nemohla..už i jen kvůli té zvláštní atmosféře, která u nich neustále panovala. Agnes byla podivná, jednu chvíli docela sympaťačka, druhou chvíli na zabití, ovšem její tajemství bylo poměrně překvapivé, čekala jsem spíš nějakou nevěru..Bručoun Illaria mi k srdci zprvu nepřirostla, ale na konci jsem si říkala, že je to asi dobrá ženská..z postav byla největším překvapením paní De Wittová. Konec se mi líbil, hlavně to, že Lou začala dělat něco v čem se opravdu tzv. našla, ale nebýt Margot..i shledání na střeše Rockefellerova centra bylo pěkné, jen mohlo být ještě trochu víc rozepsané, to mi přišlo škoda. Ale jinak pěkné zakončení celé trilogie.

Ivanka83
30.07.2020 4 z 5

Já jsem spokojená.
I třetí díl mě velice bavil. Spousta zvratů a pěkný konec.

baty
26.07.2020 5 z 5

Super zakončení trilogie. Fandila jsem Lou a Samovi, aby jim to vyšlo. Kniha měla spád i pěknou zápletku, mohu jen doporučit.

emve
24.07.2020 3 z 5

Důstojné a milé ukončení celé trilogie. :) I já jsem se těšila, jak Luisa ze všeho vybruslí a jak to s ní dopadne a autorce se to povedlo myslím velmi hezky.

zuzana4291
19.07.2020 4 z 5

První část knihy byla taková nějaká, chvilkama jsm si říkala, že to autorka až moc natahuje. Ale nakonec to byla moc hezké zakončení celého střeštěného života Lou. A pro romantiky i s krásným šťastným koncem. Prostě na relaxaci ideální.

Vlak7
18.07.2020 3 z 5

Průměr.

Janulano
17.07.2020 5 z 5

Nikdy jsem neměla své oblíbené literární postavy. Knížka se mi buď líbila nebo ne. Ale Lou... Tahle bezvadně potrhlá holka,která hledá sebe samu,mi strašně přirostla k srdci. Bylo krásný pozorovat,jak se z obyčejné malé holky stává sebejistá,cílevědomá žena. První díl jsem četla v rámci Čtenářské výzvy,druhý díl krásně navazoval,a nečíst poslední? To by přece byla pitomost :-) . Moc ráda jsem tě poznala,Louiso Clarková!

ela1972
14.07.2020 4 z 5

Jak už to tak chodí, první polovina knihy byla vláčná (asi hodně očekávání), ale pak se to pěkně rozhýbalo a najednou byl konec.

Iva B.
14.07.2020 5 z 5

Bylo to s tebou moc fajn, Lou Clarková :).

otesánek
09.07.2020 3 z 5

Za mě stačí..... Natažené. Místy na styl otrhaváné sedmikrásky - má mě rád nemá mě rád, mám ho ráda nemám ho ráda. Sice se to četlo hezky, ale nevim jestli to pro mně nebylo zbytečné pokračování něčeho co už pro mne skončilo.

TamaraKrejčí
09.07.2020 5 z 5

Ahoj, Louiso Clarková, bylo mi s tebou opravdu fajn.
Při čtení mě sice nudily dlouhé popisy oblečení, ale celé to k příběhu naší Louisy prostě patřilo.
Úplně jsem jásala, že se probrala. a nedala se zaškatulkovat tím podobným americkým Willem!!!
Že zůstala sama sebou.

lenkaabooks
07.07.2020 4 z 5

Louisa je mi hodně milá a ráda jsem se s ní už potřetí potkala. Její naivita a bezprostřednost dostane v New Yorku hodně zabrat, vztahy s muži jsou komplikované, ale Louisa má pořád své čmeláčí punčochy pro štěstí.

verense
28.06.2020 3 z 5

Tak nějak jsem se nemohla zbavit dojmu, že autorka shlédla tak 10-15 klasických romantických filmů, vybrala si tu a tam něco a smíchala to do třetího dílu o Louise Clarkové. Tohle už je 100% červená knihovna, romantické duše budou nadšeně vzdychat, cynici zvedat oči v sloup. Máte-li chuť na čtení typické oddechové letní "limonády", šup do toho!

Stepi84
27.06.2020 5 z 5

Pohodové čtení, doporučuji.

_Michelle_
27.06.2020 5 z 5

Nádherná kniha protkaná příjemnou atmosférou, kterou kolem sebe Louisa na každém svém kroku vytváří. Měla jsem pocit, že se svou nejlepší kamarádkou poznávám slasti i strasti života v New Yorku. Bylo to zajímavé, vzrušující, odvážné a nové. Tento díl se mi líbil mnohem více než díl předchozí, což pro mě bylo příjemné překvapení. Každou stránku jsem si užila a odvážným oblečkům Lou budu i nadále fandit.

Jumpova
23.06.2020 5 z 5

Jojo opět nezklamala. Třetí pokračování série Než jsem Tě poznala se mi líbilo víc než díl druhý. Příběh se čte skvěle, občas se situace vyvinou, tak jak čtenář čeká, někdy ale autorka vývojem situací překvapí. Knihy Moyes jsou pro mě srdcovka. Doporučuju.

Roscata
22.06.2020 5 z 5

Občas mám na odreagování ráda přesně takové knihy jako byla série Než jsem tě poznala. I když jsou občas situace nereálné, díky spisovatelskému umu Jojo Moyes toho hodně překousnete.
Většinou se mi dařilo vžít se do pocitů a názoru Louisy, ale byli i chvilky kdy jsem si říkala, že na to kolik toho zažila, je stále dost naivní. Hodně jsem obdivovala její trpělivost a nechápala jak je schopná mlčky a s úsměvem snášet, že se s ní zachází jako s hadrem. Já bych to moc dlouho nevydržela. I tak mě to ale bavilo, dost jsem si pobrečela a jsem moc ráda jak to dopadlo.
Pokud jsou i ostatní knihy Jojo Moyes podobné, tak si asi přečtu něco dalšího.

IG: zrzi_cte

Pet13
22.06.2020

Úžasná kniha, zatímco 2.díl mě moc nebavil, tento díl byl skvělý. Poslední stránky jsem i brečela. Více takových knih s Luisou Clarkovou, úžasným pozitivním člověkem.

Jojo Moyes
anglická, 1969