Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1583 418

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

Micandy
07.01.2022 5 z 5

Třetí díl se mi moc líbil, předčil mé očekávání. Nemůžete se od knihy odtrhnout, je krásně napsaná, plná emocí.

Janík61
13.12.2021 4 z 5

Moc příjemné a poutavé čtení, vřele doporučuji!

1Listicka
12.12.2021

(SPOILER) Autorka píše velmi čtivě a Luisa je prostě sympatické, milé a hodné děvče. Sam je sympaťák, ale Will byl Will.

Jikovka
29.11.2021 5 z 5

Krásně čtivá kniha jak jsem očekávala. Tato autorka mne zatím nezklamala.

terpin
29.10.2021 5 z 5

To bylo báječný. Konečně se Luisa stala sama sebou a mě to prostě dostalo!!

Han-nah
09.10.2021 5 z 5

Tento díl se velice příjemně četl. Začíná , kdy Louisa začíná nový život v New Yorku.
V knize se objevují další zajímavé postavy, které ovlivňují její život a to hlavně portýr Ashok a jeho manželka a paní Margot de Wittová a její úžasný mopsík. Louisa poznává město a a její obyvatele, kulturu. Opět prožívá dobré i zlé . Vždy byla v oblékání svéraz a ve svém stylu se našla díky práci v obchodě s oblečením ve stylu retro a vintage. Obdivovala jsem ji, že začala žít konečně svůj život. Její pak už přítelkyně Margot jí odkázala celý svůj šatník a tak si mohla začít plnit své sny.
A jelikož je to romantická kniha, tak se vyřeší i její láska.

AnnaNes
29.09.2021 4 z 5

Příběh to byl hezký, ale bohatě by mi stačil první díl bez jakéhokoli pokračování.

Zuuuza
15.09.2021 4 z 5

Na mě je to trochu moc slaďoučké, ale zhltla jsem to s chutí za pár dní, což svědčí o tom, že to asi zas tak špatné nebude :)
Příjemná oddechovka. První díl mě dostal víc, ale ani tohle nebylo úplně marné.

Eva88
14.09.2021 4 z 5

Tak to byla krásná slaďárna. :-) Ani mně nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly. Moc příjemné čtení. Snad bude zfilmováno, už jen kvůli těm oblečkům, které byly v knize tak barvitě popisovány.

andrea4468
05.09.2021 5 z 5

Další úžasný příběh Lou, který bude mít doufám další pokračování.

koki.veru
23.08.2021 5 z 5

Nádherná romantická trilogie. Moc jsem si čtení těchto třech knih užila, četlo se to velice dobře a moc mě to bavilo. Až mi je líto, že už to mám přečtené.

iveta0254
23.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Vždycky, když dočtu knihu od Jojo, nemůžu se smířit s tím, že je konec. Prostě letím na databázi knih, abych se alespoň chvíli ještě mohla protloukat v příběhu a poslechnout si, jaký otisk zanechal v ostatních.

Na těch knihách miluju jednu věc - dobré konce. Nesnesla bych, kdyby se Sam neobjevil. Hrozně by mě to mrzelo a trhalo zevnitř. Příběhy od Jojo jsou tak živé, plné lásky, naděje a člověka prostě donutí zamyslet se nad životem. Nikdy mě nezklamou. Snesla bych víc pasáží o vztahou Lou a Sama, musela jsem přeskakovat celé bloky stránek, abych se dozvěděla jak to bylo dál. A pak se vracet :D

No.. prostě čtení od kterého se nemůžete odtrhnout.

smejkalova.m
18.08.2021 5 z 5

Moc jsem od této knihy neočekávala, ale za mě je Sama sebou nejlepší díl z celé triologie.

tamdr
03.08.2021 3 z 5

co říct?nezklamalo ale ani nenadchlo

akdar72
02.08.2021 5 z 5

Tak jako u prvního dílu, jsem měla střídavě slzy v očích a široký úsměv na tváři. Druhý díl nebyl tak plný emocí.

Tebby
25.07.2021 3 z 5

První díl byl senzační, druhý docela katastrofa. Poslední díl to trochu vytáhl, ale i tak jsem z něj měla většinou smíšené pocity. Je fajn jak to nakonec dopadlo. 3*

jancapen
21.07.2021 5 z 5

Završení příběhu Luisy Clarkové. Šlo opět o velmi milé čtení. Líbilo se mi "poselství" knihy a to neřídit se jen tím, co ode mě chce a očekává moje okolí, ale myslet i trochu na sebe a jít za tím, co od života chci já. V tomto zde byl vidět u Luisy velký posun, obzvlášť v porovnání s prvním dílem. Líbily se mi i úvodní pasáže kapitol, které tvořily dopisy a emaily Luisiným blízkým.

mcabr
07.07.2021 5 z 5

Opět pěkné čtení a příběh s Luisou.

LaPetja
27.06.2021 4 z 5

'Začni žít, Clarková. A buď odvážná.' A tak Louisa začala a nakonec i byla.

Stále s prázdným srdcem po Willovi, se milá Lou vydala do New Yorku za Nathanem a novou prací. Že život v NY probíhal všelijak je jasné, ale že bude obviněna z podvodu, to mě vytočilo. Při své loajalitě ke své zaměstnavatelce, rádoby kamarádce, si to totiž Lou nechala líbit a najednou se ocitla bez práce i střechy nad hlavou. V New Yorku!

Nakonec však i Lou najde své místo na světě a vše se v dobré obrátí. Nejvíc mě těší, že zůstala v New Yorku a kdo ví? Třeba se tak dočkáme dalšího dílu.

Mišák240
25.06.2021 4 z 5

Po přečtení předchozích dvou dílů jsem byla zvědavá na další pokračování. Hezký, oddychový příběh a nejvíc se mi samozřejmě líbila praštěná, životem zkoušená a vždy poctivá Luisa.

Jojo Moyes
anglická, 1969