Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1583 418

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

Nita17
29.03.2019 1 z 5

Upřímně, kniha "Než jsem tě poznala" z mého pohledu neměla mít žádné pokračování.
Vím, že i první díl v některých věcech od mnohých čelil kritice, ale i já jsem nějakou fádnost a chyby byla lehce ochotná odpustit pod neskutečným přívalem emocí, který příběh a povahy hrdinů prostě vyvolali (to musí přiznat i ten největší suchar).
U druhého dílu - budiž možná dobrá myšlenka o tom, jak se vyrovnat s takovými událostmi a ztrátou, ale že by to bylo tak potřeba - těžko, navíc se to moc nepovedlo (mnoho autorů jsi s tím poradilo skutečně výborně v jiných knihách, takže by mi to fakt nechybělo).
Tenhle třetí díl mi zanechal pachuť nijaké nastavované kaše.... navíc mám dojem, že některé části dějové linky jsem už zkousla u jiných průměrných oddechovek. Takže, přečetla jsem knihu a vcelku rychle, ale nic jsem jsi z ní vlastně nevzala.. právě naopak, docela mi to zamlžilo moje dojmy z celého původního příběhu.

BarkaS
28.03.2019 4 z 5

Na Louisu si musím vždycky zvykat. Je prostě svoje a specifická. Ale když se tak stane, nemůžu ji nemilovat. Přestože si nad jejími rozhodnutími a chováním někdy trhám vlasy. Krásné, milé, docela pěkně ukazuje, byť jen částečně, newyorskou atmosféru.

verunka93
28.03.2019 3 z 5

Poslední dní o životě Louise, která se vypadala pracovat u bohaté rodiny v New Yorku. Kniha se mi dobře četla, příběh mě celkem i bavil, ale na první díl to prostě nemá. Jsem ráda, že to nakonec s Lou dobře dopadlo. Knihu ráda doporučím.

mattonka
27.03.2019 5 z 5

Další pěkná oddychovka od Jojo.

verisek93
24.03.2019 5 z 5

Poslední díl nezklamal. Velmi ráda jsem se zase načas vrátila k Louise a jejímu chaotickému životu. Tentokrát se vydala za prací do New Yorku. Autorka dokonale vystihla rozdíly mezi newyorskou smetánkou a zbytkem obyvatel. Nejvíc mě bavila poslední asi třetina knihy, kdy Louisa vyměnila původní zaměstnaní za hlídání psa a jedné staré tetičky. Nakonec se vrátila k tomu co jí jde nejlíp a čím to všechno začalo, pečovat o druhé. Dějové linky se Samem pro mě nebyly až tak důležité, pokud by v knize nebyly, vůbec by mi asi nechyběly, nicméně jsem ráda že to mezi nimi nakonec dobře dopadlo. Na slečnu Clarkovou a celou tuto sérii si v životě určitě ještě vzpomenu a ráda knihy znovu otevřu. Jedničku asi nic nepřekoná, no tento díl se drží těsně v závěsu.

Dresia
24.03.2019 2 z 5

Tohle už je hodně nastavovaná kaše. Nalákalo mě vysoké hodnocení, autorka píše vtipně, čtivě, ale bohužel je to celkem o ničem.

Beruska18
24.03.2019 4 z 5

Mě se kniha moc líbila, četla se lehce, děj snadno plynul, stránky ubíhaly jedna za druhou. Lou je prostě úžasná a baví mě s ní prožívat její strasti i radosti ...

matula1977
23.03.2019 5 z 5

Úplně mě mrzelo, že už je konec, proč jen jsem nečetla pomaleji? Ale nešlo to, nedalo se odtrhnout.

Nicolka77
23.03.2019 5 z 5

Ó můj bože! Musím říct,že jsem z knížky měla nejprve hrozne obavy jelikož předchozí díl ŽIVOT PO TOBĚ, mě bohužel hrozně zklamal..Tak jsem si furt říkala bud dobrou knihou, a bylo tomu Tak! A nebyla to je dobra kniha byla to opravdu skvělá a ctiva kniha. I když jsem si občas myslela jak to bude tak to bylo opravdu skvělé! Luisa je prostě úplně skvělá postava, která se autorově velice vydarila! :)

kiraa
23.03.2019 2 z 5

Já se to úplně bojím napsat, ale za mě ne. A to jsem si na začátku myslela, jak Lů dokáže provětrat ty emerický zazobaný snobáky. Celý to bylo takový nějaký nezáživný a teplomilný. Jediným světlým okamžikem bylo loučení staré dámy s nerudným čoklíkem Martinem Deanem. Gopnikovým bych dala rozhodně víc prostoru, z toho se podle mě dalo vytěžit stokrát víc. Uvítala jsem druhý díl, který byl pro mě daleko větším potěšením, ale po další Lů už netoužím. Zážitek z týhle knížky bych pocitově přirovnala asi jako když jsem coby malá, měla nosit kalhoty s všitým klínem na zadku :)

Poetika_slov
21.03.2019 5 z 5

Třetí a poslední příběh Louisy Clarkové vypráví její životní peripetie v New Yorku, kde se rozhodla přijmout pracovní nabídku jedné bohaté rodiny. Díky nim pozná nejen krásu bohaté vyšší společnosti, ale i zkaženost, a hlavně vratkost jejich činů. Po nešťastné příhodě je Louisa nucená svou práci opustit. Právě v této kritické situaci nachází konečně sama sebe i to, co od života skutečně chce. V závěru knihy získá Louisa nejen přátelé, ale i naději na šťastný život. Jedná se o důstojné zakončení příběhu, který se nám jistě vryje do našich srdcí.

Peslik
21.03.2019 5 z 5

Knihu jsem si velice užila, úsměvy na rtech i slzy v očích. Možná to bylo i tím, že jsem viděla Než jsem tě poznala, protože jsem si Louisu dost často dokázala představit.
Možná znovu zkouknu film a celé si to užiju ještě jednou.

Jessie_
21.03.2019 5 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se opravdu těšila na druhý, ten byl ale těžkým zklamáním, nuda jako blázen. Proto se mi do třetího už ani moc nechtělo, ale díky zvědavosti, jak to dopadne, jsem se rozhodla dát tomu ještě šanci. No, byla jsem nadšená! Fakt skvělý kus, nejradši bych se rovnou pustila do pokračování. :-)

romca3001
19.03.2019

Tak tohle se povedlo :). Musím říct, že druhý díl mě vůbec nebavil a přelouskávala jsem knihu docela dlouho. Od třetího dílu jsem nečekala vůbec nic a byla jsem mile překvapená. Začetla jsem se přesně jako u jedničky a celkově se mi děj moc líbil :).

itulenka
17.03.2019 5 z 5

Potřebuji další díly! :-)) Skvěle se četla celá série. Jojo to umí.

Acquenta
15.03.2019 5 z 5

Já tu Louisu miluju !! Mrzí mě, že jsem druhý díl přeskočila, protože na první myslím neustále
( hlavně i po shlédnutí filmu ) , ale i tenhle třetí je naprosto boží. Málokdy se stává, že Vás chytnou za srdce všechny díly, s vyjímkou Jojo....ta prostě umí !!

pivatko
13.03.2019 4 z 5

boží trilogie, a asi budu jedna z mála, které se nejvíc líbil druhý díl

Pavlačinka
13.03.2019 5 z 5

Třetí díl příběhu o Louise je opět velice poutavý, vtáhne vás do děje a nenechá spát, dokud ji s hlubokým výdechem nedočtete. Oproti předchozím dílům mi přijde veselejší a víc zaměřený na vnitřní proměnu Lou i jejího okolí. Líbí se mi, jak je nakonec sebevědomá, samostatná a šťastná z maličkostí. Na druhou stranu mi tenhle díl přišel dost "průhledný" - často jsem už dlouho dopředu věděla, co bude následovat. Každopádně super oddychové čtení!

Veronika.Lap
12.03.2019 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale nejvíc mě pořád bavil první díl. je to oddychové čtení, autorka píše celkem svižně a dobře se kniha čte. Louisa se konečně posunula trochu dál i když jí to opravdu trvalo. Sam, no ten mě neskutečně vytáčel. NA to, že to má být dospělý muž, který už má něco za sebou se choval jako blbec a mě to neskutečně vytáčelo. Nicméně myslím, že to je hezké uzavření série. Jo a nevím jak ostatní, ale paní De Wittová a Dean Martin si mě tedy získali naprosto :)

Dada077
11.03.2019 5 z 5

Louisa Clarková prichádza do New Yorku, aby sa stala asistentkou pani Gopnikovej, poľskej prisťahovalkyne, druhej manželky úspešného a bohatého muža. Do svojho nového zamestnania sa vrhá s pre u príznačným nasadením a vervou. Mladá pani Gopniková vyzve Louisu, aby sa stali priateľkami.
Avšak v momente, kedy Luisa vie až príliš veľa tajomstiev mladej panej, stane sa nepohodlnou a z hodiny na hodinu sa stane nezamestnanou prisťahovalkyňou bez domova. Vyskúša si všetky stránky života vo veľkom meste, od dobre zarábajúcej ženy, žijúcej v prepychovej bubline svojich zamestnávateľov, až po bezdomovkyňu bez strechy nad hlavou a bez budúcnosti. Zároveň odlúčením utrpí aj jej vzťah so záchranárom Samom, ktorý zanechala doma v Anglicku. Ocitá sa na dne.
Nijaká dych vyrážajúca zápletka, či námet. Ale počas celého románu sa neustále niečo deje, nič nie je rozvláčne, aj vzťahy sa rozoberajú, aj láska je tam, nenudila som sa, prečítala som ho razom a bez dlhého odkladania. Celkom milý príbeh pre ženy.

Jojo Moyes
anglická, 1969