Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1581 418

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

zimolka
08.06.2021 5 z 5

Miluji knihy od této autorky,líbily se mě všechny díly.Ted můžu konečně kouknout i na film.

kudrdlinka
02.06.2021 4 z 5

Třetí setkání s Louisou bylo taky fajn čtení. I když první půlka se mi nelíbila tolik jako ta druhá, ta mě bavila mnohem víc, hlavně když se Lou rozhodla být sama sebou.

Vendy1993
28.05.2021 5 z 5

poslední díl....a naprosto super...kéž by zbytek knih zfilmovali ;)

zdenaR
12.05.2021 4 z 5

Závěr série nezklamal, velmi dobře se četl, děj také poutavý.
Nechybělo napětí, láska, ztráty i přátelství.
Myslím, že se dá číst i bez znalosti předchozích dílů.

lucky4ever
27.04.2021 3 z 5

Za mě nejlepší díl trilogie. Jednoduché oddechové čtení bez velkého dramatu. Hlavní hrdinka se sebou konečně začne něco dělat a rozhoupe se k akci místo toho, aby fňukala a nechala ostatní řídit svůj život.

Nika151
21.04.2021 5 z 5

Co napsat k třetímu dílu jiného, než ze je to krásné završení všeho a myslím, ze jsme všechny přály Lou, aby našla toho pravého.

Kristy.Seb
09.04.2021 5 z 5

Nikdo nemůže mít všechno.

Knihy nás učí o životě. Knihy náš učí empatii.

Skvělé zakončení knihy. Od prvního dílu jsem si neustále říkala, jak Louisa neustále ber ohledy na všechny okolo sebe. Konečně jí to došlo a začala myslet na sebe.

byvalyknihovnik
23.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, ve které se loučíme se sympatickou dobromyslnou Louisou. Každý, kdo četl předchozí dva díly, jí musí přát jen to dobré. Příběh mi přijde naprosto reálný a tak se čte skoro sám. :-) Autorka nás nechá jen tak mimochodem nahlédnout do života newyorské smetánky, která, jak by se na první pohled mohlo zdát, nemusí vést bezstarostný život díky neomezeným finančním možnostem. Kniha na mě působila velmi lidsky, často mě pobavila díky vtipným situacím a brilantním dialogům. Mohu jenom doporučit.

Mishak
21.03.2021 4 z 5

Kniha se četla skoro sama, pro mě je úžasnou oddechovkou :) Moc jsem si ji užila, i když konec je tak trochu jak vystřižený z filmu, Louise jsem ho vlastně od srdce přála. A navíc - dostala jsem chuť znovu si přečíst první díl :D

Postavy v knize jsou opět všehochutí, ale své oblíbence si jistě každý najde. A dá se říct, že záměry většiny z nich odhadnete docela brzy – ten, kdo mi byl nesympatický už zpočátku, mě v mém přesvědčení i utvrdil ke konci příběhu a naopak.

Jsem moc ráda, že už je Louisa zase sama sebou! Ukecaná, obětavá, otevřená, spolehlivá a tak lidská! V druhém díle to nebylo úplně ono. Rozhodně ale nemohu dát plný počet hvězd, protože první díl je pro mě stále naprostou TOPKOU.

Charmedka
13.03.2021 4 z 5

Opět si stojím za tím, že se díl nemůže rovnat jedničce, avšak rozhodně je lepší jak druhý díl. Působil více emotivně. Lou je stále stejná, upovídaná, praštěná a velmi hodná, což se ne vždy v životě vyplácí.

Prostředí New Yorku si tolik neužijete, je nastíněno jen sporadicky a rozhodně nečekejte poznávací výlet. Za to Vás čeká spousta myšlenek, pádů, emocí, ale i komických situací. Hezké zakončení série, Lou mi bude chybět, ale v nejlepším se má přestat...

andy_nejedla
26.02.2021 5 z 5

Krásné pokračování příběhu o životě Lou. Doufám, že časem bude další. :)

Hopulka
25.02.2021 5 z 5

I když na obálce stálo, že se jedná o pokračování bestsellerů, nevěnovala jsem tomu pozornost a knihu zhltla.

Teď mě ale mě nesmírně mrzí, že jsem poznámku o předchozích dílech na přehlídla, protože bych s Louisou Clarkovou moc ráda strávila více času.

Hezky vystavěný romantický příběh a já doufám v pokračování...

katerina.marko
19.02.2021 5 z 5

Trochu jsem čekala, že to pro mě bude jako obvykle. Čím víc se něco natahuje tím hůř, ale naopak! Další pokračování rozhodně nezklamalo!

RHorse
16.02.2021 4 z 5

Tak už je to zase stará dobrá vtipná Luisa. Druhý díl teď chápu jako nutnou výplňovku pro třetí díl. Ten je fajn, zase čtivý. Občas mi vadí ty pasáže, kdy popisuje, co všechno dělá a jak si na vše zvyká apod. přitom uběhne jen týden. Časová linka prostě občas pokulhává, ale jinak parádní!

Lucy6827
13.02.2021 5 z 5

Tento díl je lepší než druhý, ale Než jsem tě poznala je TOP. Asi to nebude nic, k čemu bych se později vracela (stejně tak 2 díl). Jen jsem chtěla přečíst celou sérii abych věděla, co dalšího Louisu v životě čeká.

ferdada
08.02.2021 3 z 5

Další kniha k jídlu. (Teda... to je můj zlozvyk, jíst u jídla. Tzn. u víkendové snídaně a v po - pá když přijdu z práce domů. Na to se těším.) A pro relax.
Je to týden, co jsem ji přečetla a už teď nevím, o čem se psalo. Musela jsem se podívat do anotace! Takže tak.

Makyyy
10.01.2021 5 z 5

O úroveň výš než druhý díl,ale o úroveň níž než díl první. Každopádně milé čtení!

Raislin
04.01.2021 5 z 5

Vážně jsem si všechny tři knihy zamilovala! Teda opět jsem si pobrečela, ale už ne tolik! Krásné čtení!!!

Olga980
01.01.2021 5 z 5

Moc příjemné čtení. Tento dil se mi líbil vice než druhý.

KatyM.
26.12.2020 4 z 5

Další příběh Louisy Clarkové. Kniha se četla dobře, ale první dva díly mě bavily více.

Jojo Moyes
anglická, 1969