Sama sebou

Sama sebou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386101/bmid_sama-sebou-Iot-386101.jpeg 4 1583 418

Louisa Clarková z bestellerů Než jsem tě poznala a Život po tobě se vrací v novém románu Jojo Moyesové! A hodně toho ví… Tak například ví, jak daleko je z jejího nového domova v New Yorku do Londýna, kde žije její přítel Sam. Ví také, že její nový zaměstnavatel je dobrý člověk a že před ním jeho manželka skrývá tajemství. Co ovšem Louisa ještě netuší, je to, že nová práce v novém městě jí rozhodně nezaručí idylický život, ve který tolik doufala, a že bude její vztah se Samem z obou stran podroben zkoušce ohněm. A neví také, že lidé, s nimiž se ve své nové životní etapě setká, ji možná postrčí dost nečekaným směrem…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Me , 2018

bonomi
28.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení, jen by hlavní hrdinka nemusela být až tak moc bezchybná.

martinkaLLL
27.01.2019 5 z 5

Jako vždy super. Napínavé a nečekané zvraty, spousta radostných a smutných okamžiků. Prostě super.

AloneJane
26.01.2019 5 z 5

Další oddechová četba od autorky, popularity prvního dílu zákonitě nedosáhne, ale i tak je to příjemné počtení. Louisa se otrká zase o něco víc a dojde k tomu co chce v životě dělat, protože jako spousta z nás to neví už od malička. Za mě je lepší než druhý díl.

monte
24.01.2019 4 z 5

Po sérii detektivek, příjemná a oddychová četba.

EvikU.
23.01.2019 4 z 5

Zakončení se mi moc líbilo. Vlastně se mi líbila celá kniha, ale závěr mě hodně jak to říct. No prostě byla jsem ráda, jak to skončilo. Ale nelíbilo se mi chování hlavní hrdinky. Sama chtěla být sama sebou a nechtěla, aby ji někdo předělával a dával ultimáta a sama to pak na konci udělá svému partnerovi. Tak proto jedna hvězda dolů. Jinak se kniha četla rychle a moc mne bavila.

bosorkajedna
22.01.2019 5 z 5

Právě jsem dočetla a dávám pět hvězd. Je tam možná trochu předvídatelný děj, ale vlastně si tak uvědomuju, že to mám opravdu ráda. Je moc fajn dát si oddech u knížky, ve které ožije svět, co je ještě v pořádku. Kde najdete lidskost (i v takové té idiotské podobě ????), vlídnost, humor a romantiku. Těším se, až zase od Jojo něco vyjde.

hapac
22.01.2019 5 z 5

Tak nakonec jsem se rozhodla dát po dlouhé době 5 hvězdiček. Opět se moc hezky četlo a Louisa Clarková je fajn děvče - taky dělá chyby, ne všechno je v jejím životě růžové, ale kniha je zkrátka prima - optimistická. A to je to, co mi v poslední době u českých autorek chybí (Soukupová, Hanišová, Třeštíková, Táborská, Dvořáková - knihy píší pěkné, ale je tam tak málo dobrého, lidského, optimistického...vím, že život dělá někdy pěkné kotrmelce s naším i bez našeho přičinění, ale proč o tom tolik psát). A hrozně bych ráda viděla všechny ty módní kreace.....

lenka6026
21.01.2019

Dalsi skvele pokracovani..Po precteni prvni knihy jsem hned druhy den bezela pro druhy dil a to same potom pro treti..Knihy jsem cetla jednim dechem, skvele napsane.knihy vas vtahnou do deje..U knihy Nez jsem te poznala se mi snad poprve u cteni stalo,ze jsem nekolik stran probrecela :-) Skvele cteni,klidne bych brala jeste ctvrty dil :-D Ale urcite zajdu dokoupit dalsi knihy teto spisovatelky, verim,ze budou stejne jak tyto 3 dily.

Terka18
21.01.2019 4 z 5

Čekala jsem malinko víc. První díl je stále TOP. Pro mě byla kniha oddychovou příjemnou četbou. Nic co by mě vtáhlo a nechtělo pustit. Louisa si naštěstí zachovala svoji ztřeštěnost i přes nástrahy mocného New Yourku a i bohatých lidí v něm. Krásný konec, shledání lásky.

Zuzka12627
21.01.2019 5 z 5

Bála jsem se tohoto posledního dílu.. druhý byl slabší, ale tento třetí mě překvapil..krásné zakončení, četl se jedním dechem.

Lucai
19.01.2019 4 z 5

Príbeh Louisy sa končí, čítalo sa dobre...po útrapách v New Yorku si zachovala svoju tvár a je zasa sama sebou....tretí diel to vygradoval ako sa patrí....

Makaveli
17.01.2019 5 z 5

Nádhera jako vždy.

novina
16.01.2019 5 z 5

První díl byl naprosto jedinečný a těžko ho něco překoná. Luisin příběh ale pokračuje dál a musím říct, že tahle kniha se provedla. Četla jsem jedním dechem. Občas byl děj předvídatelný (knihovna, Samovo rozhodnutí), ale i tak mě kniha moc bavila.

Peťulka3
15.01.2019 5 z 5

Super a super. Několikrát jsem brečela jak želva,ale bylo to super.

Simstr
14.01.2019 5 z 5

Nejlepší díl celé série. Druhý díl byl propadák. Četlo se svižně a dobře.

malen
14.01.2019 5 z 5

Druhý díl jsem nečetla, ale dalo se to z děje odvodit. Kniha skvělá, jen ten konec mi už přišel příliš zdlouhavý..

a.k
13.01.2019 4 z 5

Louisa Clarková dočasně opouští svého nového přítele záchranáře Sama a odjíždí pracovat k zámožné rodině do New Yorku.
Název knihy je naprosto výstižný. Louisa je zase sama sebou. A tak nadhled, přímočarost a osobitost jednání, kterým byla Louisa tak typická v prvním díle, tady nechybí a příběh tak má oproti dvojce zase šťávu. Knížka se moc dobře čte, nemám co vytknout. I když první díl pro mě přesto zůstává absolutní Jedničkou.

Imor
13.01.2019 4 z 5

První polovina pro mě trochu slabší, ale potom to nabralo rychlost a bylo to moc fajn čtení.

Mishell14
12.01.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem se dost bála třetího setkání s Louisou. Myslela jsem si, že už tam nebude ani zmínka o Willovi, ale opak byl pravdou. Louisa je naprosto dokonalá postava. Její život je tragikomický a krásný doslova prosím Jo o další díl!

Aichah
12.01.2019 5 z 5

První díl byl úžasný. Druhý už se mi tolik nelíbil a ani se mi moc do třetího nechtělo. Nakonec jsme neodolala, protože od Moyesové už mám jinak přečtené všechno ostatní. Dobře jsem udělala. Krásně se to četlo, byla to příjemná oddychovka. Kéž by se třetí díl zfilmoval jako ten první. Opravdu bych ráda viděla ty módní kreace :)

Jojo Moyes
anglická, 1969